Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122
Rezultate de la 169 la 175 din 175

Subiect: meniu de nunta netraditional

Inregistrat
    12.11.2014

Implicit Re: meniu de nunta netraditional

Mie imi plac meniurile traditionale de la nunti. Asa e traditia, e pacat sa se strice

nici noua nu ne plac nuntile traditionale. asa ca o sa fie in aer liber( o sa fie si piscina langa),cununia religioasa se desfasoara afara( noi o sa stam peste noapte la hotel si de dimineata fiecare o sa se pregateasca in camere separate, alaturi de prietenii dragi), iar meniul l-am schimbat asa cum am vrut noi

Inregistrat
    12.11.2014

Citat Postat de oana_adriana30 Vezi mesajul
    nici noua nu ne plac nuntile traditionale. asa ca o sa fie in aer liber( o sa fie si piscina langa),cununia religioasa se desfasoara afara( noi o sa stam peste noapte la hotel si de dimineata fiecare o sa se pregateasca in camere separate, alaturi de prietenii dragi), iar meniul l-am schimbat asa cum am vrut noi
    Da, cam asa se face in ultima perioada, am vazut tot mai multe persoane ca opteaza pentru restaurante cu piscina, si, de obicei petrecerea se incheie, deja traditional, in apa! yupi!

Inregistrat
    30.12.2014

Citat Postat de benoit Vezi mesajul
    Buna fetelor,m-am hotarat ca nunta noastra sa fie un pic diferita.Evenimentul va avea loc pe 28 iulie,intr-o gradina-terasa din Herastrau.Restaurantul are specific italian ,si gustand din preparatele lor am fost incantati. Drept urmare, meniul este in mare parte cu specific.Aperitivul va fi servit in stil bufet suedez,am renuntat la sarmale si am optat pentru doua tipuri de fripturi servite cu pauza intre ele(vita cu os de piper verde si pui cu un tip de ciuperci)Ce parere aveti?Credeti ca invitatii vor face nazuri?

o alegere buna

Inregistrat
    16.01.2015

Buna fetelor ! Noi am decis sa facem nunta anul viitor numai ca nu vrem sa facem nimic traditional intrucat nu avem nici prea multi invitati (maxim 80-90). Nu suntem adeptii unei cheltuieli foarte mari pentru o singura zi. Lucram amandoi intr-un restaurant libanez in Italia si suntem fascinati de aceasta bucatarie asa ca am hotarat sa facem un meniu cu acest specific pe care sa il pregatim chiar noi.
    Meniul suna cam asa:
    Aperitiv :
    -humus
    -crema de vinete
    -sarmalute in foaie de vita cu orez (2buc)
    -crema de iaurt de casa
    -salata de patrunjel (tabboule)
    -chiftelute de naut(2buc)
    In locul sarmalelor un orez cu linte si iaurt
    Iar gratarul sa fie un frigarui de pui, unul de vita cu cartofi la cuptor si o salata libaneze
    Petrecerea noi am planuit-o la o vila la iesire din oras care are si piscina interioara.
    Sunt de-a dreptul satula de nuntiile traditionale si in plus cine vrea sa iti fie alaturi in aceasta zi frumoasa din viata ta iti este si cu un meniu fara sarmale.. nu ? voi ce pareri aveti ?
    Ultima editare de carmenm04 : 16.01.2015 17:44:00

Inregistrat
    03.02.2015

Citat Postat de carmenm04 Vezi mesajul
    Buna fetelor ! Noi am decis sa facem nunta anul viitor numai ca nu vrem sa facem nimic traditional intrucat nu avem nici prea multi invitati (maxim 80-90). Nu suntem adeptii unei cheltuieli foarte mari pentru o singura zi. Lucram amandoi intr-un restaurant libanez in Italia si suntem fascinati de aceasta bucatarie asa ca am hotarat sa facem un meniu cu acest specific pe care sa il pregatim chiar noi.
    Meniul suna cam asa:
    Aperitiv :
    -humus
    -crema de vinete
    -sarmalute in foaie de vita cu orez (2buc)
    -crema de iaurt de casa
    -salata de patrunjel (tabboule)
    -chiftelute de naut(2buc)
    In locul sarmalelor un orez cu linte si iaurt
    Iar gratarul sa fie un frigarui de pui, unul de vita cu cartofi la cuptor si o salata libaneze
    Petrecerea noi am planuit-o la o vila la iesire din oras care are si piscina interioara.
    Sunt de-a dreptul satula de nuntiile traditionale si in plus cine vrea sa iti fie alaturi in aceasta zi frumoasa din viata ta iti este si cu un meniu fara sarmale.. nu ? voi ce pareri aveti ?
    Suna bine, mie mi-ar face placere sa intalnesc un astfel de meniu la o nunta dar...depinde si de invitati. Daca sunt oameni mai in varsta (bunici, matusi , prieteni de familie ai parintilor ) s-ar putea sa strambe din nas.

Chiar ma gandeam la ceva de genul asta...
    Daca doresti sa faci un eveniment in timpul postului si vrei sa servesti la evenimentul tau,mancaruri ce nu contin carne,credeti ca va nemultumi invitatii ? Sau sa mai astept trecerea postului sa fac un meniu traditional ? Multumesc pentru pareri.

Pagina 22 din 22 PrimulPrimul ... 12202122

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us