Rezultatele sondajului: Va invitati un fost/o fosta prieten/a la nunta?

Voturi
338. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

79 23,37%
  • Nu

259 76,63%
Pagina 2 din 53 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 419

Subiect: Ne invitam sau nu fostii prieteni la nunta?

Inregistrat
    03.01.2007

Implicit Re: ne invitam sau nu fostii prieteni la nunta?

in nici un caz

Inregistrat
    17.08.2009

Citat Postat de D_aka Vezi mesajul
    de ce nu?
    depinde in ce relatii ne-am despartit! dc am ramas amici mie chiar mi-ar placea sa vina! eu de exemplu as vrea sa ma invite la nunta... si mi-ar face mare placere sa-i pot fi alaturi sa ma bucur pt el ca si-a gasit fericirea!
    treci prin acele momente in situatia in care atunci cand era cu tine putin iti pasa de fericirea lui alaturi de tine ...sa nu-mi zici tu mie,ca ai iubit pe cineva din tot sufletul,te-a parasit la un moment dat pentru mireasa respectiva,ca asa a simtit el ca si-a gasit fericirea,iar tu te bucuri pentru el pana la lacrimi de fericire

in alta ordine de idei sa ma scuzi,dar amici dupa o relatie ramai cu cineva cu care te-ai sarutat si tu pe la coltul strazii miercurea si joia,sau ai avut mici partide prin diferite paturi.
    dintr-o relatie in care inevitabil unul a daruit mai mult,nu prea poti iesi amici sau cu zambetul pe buze cand ai avut parte de inselat,batai,au trecut vreo 10 ani de relatie in care unul dorea sa se ajunga la casatorie iar celalalt dorea sa mearga cu tine la drum din obisnuinta....in astfel de rupturi,se termina cu " fugind mancand pamantul" nicidecum,ne dam mana si ramanem amici

si acum revenind la topic: fostii cu trecutul,sotul meu cu prezentul si viitorul

Inregistrat
    17.08.2009

Citat Postat de angelface Vezi mesajul
    am destula incredere in relatia noastra ca sa nu-mi fac probleme pentru fostele care ar veni la nunta. dar eu cred ca este un lucru care trebuie stabilit prealabil si sa invitam numai daca celalat este de acord
    dar te-ai gandit cum ii suna celuilalt simpla propunere ?
    poate doar daca ai adauga urmatoarea fraza : iubitu,stii,as vrea sa-l chem pe fostul meu iubit la nunta...am auzit ca s-a angajat la o multinationala importanta din oras si castiga de la 1000 de euro in sus...stii,m-a iubit mult si sigur ne-ar da ca dar de nunta jumate din salariul lui

scuza-ma,dar efectiv nu pot percepe altfel situatiile de genul acesta

Inregistrat
    25.10.2009

Nici nu ma gandesc la asa ceva. Doamne fereste!!!
    Nu mi-ar placea deloc sa-l am acolo langa mine, in cea mai speciala zi din viata mea! In ziua cea MARE vreau sa fie aproape de mine, ce-i pe care ii iubesc, cei la care tin, care sunt importanti in viata mea. Si FOSTUL; THE EX nu e deloc important pentru mine.

Inregistrat
    27.10.2008

Citat Postat de Bzz-Bzz Vezi mesajul
    treci prin acele momente in situatia in care atunci cand era cu tine putin iti pasa de fericirea lui alaturi de tine ...sa nu-mi zici tu mie,ca ai iubit pe cineva din tot sufletul,te-a parasit la un moment dat pentru mireasa respectiva,ca asa a simtit el ca si-a gasit fericirea,iar tu te bucuri pentru el pana la lacrimi de fericire

in alta ordine de idei sa ma scuzi,dar amici dupa o relatie ramai cu cineva cu care te-ai sarutat si tu pe la coltul strazii miercurea si joia,sau ai avut mici partide prin diferite paturi.
    dintr-o relatie in care inevitabil unul a daruit mai mult,nu prea poti iesi amici sau cu zambetul pe buze cand ai avut parte de inselat,batai,au trecut vreo 10 ani de relatie in care unul dorea sa se ajunga la casatorie iar celalalt dorea sa mearga cu tine la drum din obisnuinta....in astfel de rupturi,se termina cu " fugind mancand pamantul" nicidecum,ne dam mana si ramanem amici

si acum revenind la topic: fostii cu trecutul,sotul meu cu prezentul si viitorul

depinde de maturitatea fiecaruia.........
    eu nu m-am despartit de nimeni dupa inselat, bataie si nici nu am pastrat relatii doar de dragul relatiei. am avut destul discernamant sa-mi dau seama cand el nu mai merge cu mine pe acelasi drum si atunci am actionat in consecinta....... m-am retras si am inteles ca viata merge mai departe pentru fiecare separat.........

Inregistrat
    05.01.2010

poate doar daca ai adauga urmatoarea fraza : iubitu,stii,as vrea sa-l chem pe fostul meu iubit la nunta...am auzit ca s-a angajat la o multinationala importanta din oras si castiga de la 1000 de euro in sus...stii,m-a iubit mult si sigur ne-ar da ca dar de nunta jumate din salariul lui

uite cunosc un caz in care amandoi erau prieteni buni cu fostul si nu se putea sa nu-l invite - asta desigur pentru ca si el i-si dorea, eu nu pastrez legatura cu fostii asa ca raspunsul este nu, nu am sa chem, dar am auzit cazuri si de aceea am deschis acest subiect

Inregistrat
    04.11.2009

Bine spus!

Inregistrat
    27.10.2008

prea tare!!

dc e sa iau situatia mea, eu chiar am dezbatut aceasta problema, si nu a fost nici o problema din partea lui....... dar la noi eu ii cunosc totate fostele importante, si el pe toti fostii mei importanti.......

dar am zis, depinde in ce relatii te-ai despartit de celalalt....... ca dc nu am mai vb cu el de cand ne-am zis adio nu o sa-i fac invitatia la nunta in mod sigur, nu de alta dar ma gandesc la ce gandeste fostu: ce naiba ma chiama si asta la nunta ca doar nu am mai vb de xx ani!!! are nevoie de dar?

Pagina 2 din 53 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us