Rezultatele sondajului: Va invitati un fost/o fosta prieten/a la nunta?

Voturi
338. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

79 23,37%
  • Nu

259 76,63%
Pagina 3 din 53 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 419

Subiect: Ne invitam sau nu fostii prieteni la nunta?

Inregistrat
    25.10.2009

Implicit Re: ne invitam sau nu fostii prieteni la nunta?

Citat Postat de angelface Vezi mesajul
    am destula incredere in relatia noastra ca sa nu-mi fac probleme pentru fostele care ar veni la nunta. dar eu cred ca este un lucru care trebuie stabilit prealabil si sa invitam numai daca celalat este de acord

Si eu am incredere in iubitul meu 150% dar nu vad ce rost ar avea ca fosta prietena a lui sau fostul prieten al meu sa fie langa noi in ziua nuntii. Ar fi prea ciudat. Ca doar trecutul lasam in urma si de aceea ne casatorim sa incepem un viitor impreuna. Sau nu??? Pentru mine ar fi asta un NO GO!!!

Inregistrat
    14.09.2009

Noo way! Ce sa caute fosta lui sau fostul meu la nunta noastra? Nici nu s-a pus problema de a invita fostii.

Inregistrat
    08.06.2009

Eu nu stiu, nu m-am gandit la aspectul asta.Dra din cate stiu nu are invitate din exe.Eu nici atat!

Inregistrat
    24.07.2008

In niciun caz nu as fi invitat un fost sau el, vreo fosta la nunta noastra. Si am terminat relatiile foarte civilizat, fara erturi, inselat, batai, jigniri etc. dar nu am intretinut relatii de amicitie cu respectivii/respectivele. A invita un fost/fosta mi se pare de domeniul Hollywood.

Inregistrat
    12.01.2010

Eu cred ca totusi este posibil, depinde de situatie. Daca e un fost de acum foarte mult timp, din liceu sau asa, cu care ai ramas prietena, de ce nu?

Inregistrat
    19.08.2008

la mine a venit fostul prieten la nunta....ne-am despartit de 8 ani si mai bine si mi s-a parut normal sa vina, mai ales ca in toate momentele importante ale vietii noastre a fost langa noi......vb aici de fostul prieten din liceu, cu care ma plimbam de mana si mergeam la suc, cu care n-am avut relatii sexuale si n-am dormit impreuna decat o data, dar pe care l-am iubit asa cum puteam iubi la varsta aceea.....si daca ma gandesc bine, a mai fost un EX la nunta, venit de la 400km! si da, sotul a stiut, pe primul chiar el a zis ca ar trebui sa-l chemam si crede-ti-ma, in momentul in care i-am dat invitatia ne-a spus ca se simte onorat, ca este foarte important pt el ca dorim sa-l avem alaturi atunci! si da, a venit cu actuala lui prietena!(ma indoiesc ca ea nu stia la nunta cui vine)
    si eu am fost la nunta fostilor mei prieteni, la vreo 2, si au venit si ei acum sau au trimis parintii, fiind plecati din tara (deci daca numar au fost 4)
    si din prietenele din trecut ale sotului au fost vreo 2, iar pe una, care NOI am considerat ca nu trebuie s-o invitam, caci mult timp dupa ce se despartise de el continua sa se bage in relatia noastra, n-am invitat-o si nici n-am fost la nunta ei! in schimb socrii mei i-au chemat pe parintii ei, deoarece sunt vecini si se cunosc de cand lumea, iar eu l-am chemat pe fratele ei, caci imi este foarte drag!
    si traiesc in romania, nu la holywood.....
    dar am considerat ca suntem oameni maturi si civilizati!
    mamica "mutanta" MTHFR C677T heterozigot, 675 5G/5G genotip homozigot, 844GA genotip heterozigot
    clexane 0.6*1/zi, femibion 2 1/zi, acifol 5mg 1/zi, arefam 200*3/zi

Inregistrat
    26.01.2009

Si la noi la nunta a fost invitat fostul meu prieten... cu care am ramas in relatii bune dupa o despartire amiabila... nu vad ce-i asa grav in asta... sotul meu a fost de acord de la bun inceput... iar fostul prieten mi-a spus ca e onorat de invitatie.. de ce sa fie penibil... intre noi nu mai e decat prietenie de mult timp si faptul ca ma casatoresc nu avea de ce sa-l deranjeze....
    Intr-adevar... nu mi-am chemat si celalalt ex... de care m-am despartit mai cu scandal... oricum n-am mai pastrat legatura deloc deci n-avea nici un sens sa-l chem... dar nu mi se pare deloc exagerata prezenta unui/unei ex la nunta.
    Ca romanu' nu-i nici unu'... unde-s multi putea fi unu'...

Inregistrat
    19.03.2009

Nooo way...
    Nu as fi invitat un fost..si nici el o fosta
    Dupa cum spunea cineva de pe aici...trecutul cu trecutul ..
    ROCHIE DE VANZARE!
    Dacă crezi că poți învinge, atunci poți învinge. Încrederea este necesară pentru victorie!

Pagina 3 din 53 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us