Rezultatele sondajului: Va invitati un fost/o fosta prieten/a la nunta?

Voturi
338. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

79 23,37%
  • Nu

259 76,63%
Pagina 53 din 53 PrimulPrimul ... 343515253
Rezultate de la 417 la 419 din 419

Subiect: Ne invitam sau nu fostii prieteni la nunta?

Inregistrat
    25.10.2009

Implicit Re: Ne invitam sau nu fostii prieteni la nunta?

Citat Postat de lady_lex Vezi mesajul
    Am fost sapt trecuta la o nunta unde nasa era fosta LOGODNICA a mirelui, iar cavalerul de onoare era fostul iubut al miresei... mireasa nu stia de relatia ce fusese intre mire si nasa in urma cu numai cativa ani, dar nici mirele nu stia ca cel mai bun prietena al lui fusese cu mireasa... pentru cei putini din sala care stiam povestile, a fost o seara interesanta... cine a zis mai devreme 'unde a fost o data dragoste, prietenie nu poate fi` a avut in mare parte dreptate.... mereu ramane acolo, undeva ceva... cel putin aici, la nunta la care am fost...cam asa a fost...
    Nu prea inteleg ce casnicie sau relatie de dragoste poate fi una ca asta, care incepe cu o minciuna. Ciudata situatie.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    08.08.2013

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Nu prea inteleg ce casnicie sau relatie de dragoste poate fi una ca asta, care incepe cu o minciuna. Ciudata situatie.
    si totusi penibil atat pentru nasi cat si pentru miri. ca tot au avut discutii premergatoare marelui eveniment....pacat!!!

Cred ca depinde foarte mult de miri si de relatia dintre ei. Intr-o relatie in care comunicarea lasa de dorit, lipsa de incredere e si ea mare. Am sa ma abtin de la comentarii pe baza geloziilor, posesivitatii si insecuritatii in relatiile altora si va spun versiunea in cazul nostru.

Viitorul meu sot si cu mine nu doar ca ii avem invitati pe fostii iubiti la nunta, ci sunt chiar invitati implicati. Fostul meu iubit e unul din cavalerii lui de onoare, iar fosta lui iubita e una din domnisoarele mele de onoare. Actualmente sunt printre prietenii nostrii cei mai apropiati, facem excursii impreuna, iesim in oras, ne ajutam cand avem nevoie. Si da, se implica in nunta noastra aproape la fel de mult ca si parintii.

Logica e foarte simpla: daca am fost cu ei inseamna ca ne plac ca oameni. Din moment ce relatia a esuat inseamna ca nu ne plac ca jumatati. Iar un om pe care il agreezi, dar cu care nu esti compatibil amoros nu poate fi decat un prieten.

Desi tendinta generala e sa vezi in fosta jumatatii tale o rivala, va sugerez sa iesiti din tipare: in loc sa o priviti ca pe fosta lui, incercati sa o priviti ca pe orice alt om pe care nu il cunoasteti si sa vedeti ce e de capul ei. E foarte posibil ca daca lui i-a placut ca persoana sa-ti placa si tie. Iar din moment ce te ia pe tine de nevasta e clar ca nu are nici un dubiu asupra persoanei pe care o vrea alaturi de el tot restul vietii, nu?

Pagina 53 din 53 PrimulPrimul ... 343515253

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us