Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 72

Subiect: Nasitul in Buzau

Post Nasitul in Buzau

Buna fetelor!!!
    Voi fi nasica in luna mai si as avea nevoie de ajutorul vostru. Am avut nunta in urma cu un an dar nu am tinut cont de traditii si obiceiuri asa ca nu prea stiu care sunt obligatiile nasilor la o nunta. Daca ma puteti ajuta cu sfaturi (daca ati fost nasici) sau pur si simplu sa imi spuneti ce au facut nasii vostri la nunta v-as fi recunoscatoare.
    Va multumesc!!!

Inregistrat
    22.01.2008

Implicit Re: Nasici din Buzau

buna,
    eu sunt vivi si am fost nasa in septembrie 2008 la 2 saptamani dupa nunta mea.
    cu mare drag te ajut numai sa imi spui daca nunta e la tara sau la oras,daca tineti cont de toate traditiile.eu o sa iti spun tot ce face o nasica exemplu.pe fina mea am gasit-o aici pe forum.este diana2000.nu ne cunoastem si m-am hotarat de cum i-am vazut sa ii cunun.ne intelegem super mai ales ca nu au fost pretentii nici de o parte nici de cealalta.daca ii cautam si nu ii gaseam.te astept cu intrebari.ce vrei sa afli?

Citat Postat de LIVIONE Vezi mesajul
    buna,
    eu sunt vivi si am fost nasa in septembrie 2008 la 2 saptamani dupa nunta mea.
    cu mare drag te ajut numai sa imi spui daca nunta e la tara sau la oras,daca tineti cont de toate traditiile.eu o sa iti spun tot ce face o nasica exemplu.pe fina mea am gasit-o aici pe forum.este diana2000.nu ne cunoastem si m-am hotarat de cum i-am vazut sa ii cunun.ne intelegem super mai ales ca nu au fost pretentii nici de o parte nici de cealalta.daca ii cautam si nu ii gaseam.te astept cu intrebari.ce vrei sa afli?
    In primul rand vreau sa iti multumesc pentru ca desi ai un bebe ti-ai facut timp sa imi raspunzi.
    Nunta fiinilor va fi o nunta in care se vor tine cont de traditii. Eu intre timp mai m-am interesat si am aflat ca nasii trebuie:
    - sa plateasca biserica
    - sa plateasca lumanarile
    - sa cumpere voalul si ce mai vrea mireasa sa isi puna
    - sa cumpere palaria (sau cu ce se face legatul)
    - sa cumpere o oglinda
    - sa cumpere: un parfum, fard, ruj..

Si cam atat imi amintesc. Nici la noi nu sunt pretentiii de nicio parte. Am fost colegi de serviciu, ei doreau sa se casatoreasca si nu aveau nasi iar noi ne doream sa cununam sau sa botezam si asa am devenit ...fini si nasi.
    Si noi ne intelegm bine doar ca suntem cam departe de ei si prea mult nu ii putem ajuta (noi suntem in UK).
    Daca am uitat ceva te rog sa imi spui. Si orice alte sugestii sunt binevenite.
    Multumesc!!

Inregistrat
    22.01.2008

turta,trebuie sa faci o turta sau poti comanda,costa vreo 20 lei una frumoasa pe care trebuie sa i-o rupi miresicii cand se joaca hora ,dupa ce ai gatit-o.
    http://picasaweb.google.com/stroeviv...DanielSiDiana# aici poze de cand am cununat.fina si-a luat accesoriile si eu i-am dat banii,lumanarile si buchetele tot ei le-au ales si au fost extraordinare .noi nu ne-am bagat.o esarfa pt dezgatit si geanta cu un luciu de buze,o perie de par,un parfum,ceva de machiat,mai bunicele i-am luat eu.am vrut sa ii iau un lantic din argint cu o cruciulita sfintita dar nu mai era buget.i-am luat de craciun.

turta,trebuie sa faci o turta sau poti comanda,costa vreo 20 lei una frumoasa pe care trebuie sa i-o rupi miresicii cand se joaca hora ,dupa ce ai gatit-o.
    http://picasaweb.google.com/stroeviv...DanielSiDiana# aici poze de cand am cununat.fina si-a luat accesoriile si eu i-am dat banii,lumanarile si buchetele tot ei le-au ales si au fost extraordinare .noi nu ne-am bagat.o esarfa pt dezgatit si geanta cu un luciu de buze,o perie de par,un parfum,ceva de machiat,mai bunicele i-am luat eu.am vrut sa ii iau un lantic din argint cu o cruciulita sfintita dar nu mai era buget.i-am luat de craciun.
    Multumesc!
    O sa mai adaug pe lista geanta si bijuteriile. Sa isi aleaga ea si eu o sa ii dau banii. Despre turta am vb cu fina si a spus ca traditia este sa o faca mama miresei.

Ati fost foarte frumoase si tu si fina ta.

Inregistrat
    22.01.2008

am pus acum poze cu turta.uitate pe link.multumim mult.o cheama diana

Inregistrat
    22.01.2008

multumim
    vezi ca difera obiceiurile
    dar nu-i nimic
    invatam.

multumim
    vezi ca difera obiceiurile
    dar nu-i nimic
    invatam.
    Mireasa arunca turta sau nasa?

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us