Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate de la 41 la 46 din 46

Subiect: Slujba religioasa in aer liber

Inregistrat
    13.11.2011

Implicit Re: Slujba religioasa in aer liber

Citat Postat de Alexandra15 Vezi mesajul
    Fetelor, voi cum va aranjati decorul pentru cununia religioasa? Noi o sa tinem cununia in gradina restaurantului, si as vrea sa iasa un decor perfect, asa ca daca aveti idei, va rog impartasiti-le! Mersi mult! Pupici!
    Super ca va fi in gradina resturantului.
    Parerea mea este sa pui covor rosu (daca iti permite spatiul), stalpi cu aranjamente florale, petale de trandafiri pe covorul rosu.
    Pe masa sa ai un mic aranjament floral si de asemenea sa ai pernuta de verighete din flori naturale.

Spor la pregatiri.

Inregistrat
    19.07.2012

Citat Postat de simonelu88 Vezi mesajul
    Super ca va fi in gradina resturantului.
    Parerea mea este sa pui covor rosu (daca iti permite spatiul), stalpi cu aranjamente florale, petale de trandafiri pe covorul rosu.
    Pe masa sa ai un mic aranjament floral si de asemenea sa ai pernuta de verighete din flori naturale.

Spor la pregatiri.
    Buna,
    Noi vom avea o arcada decorata cu flori naturale si voal, covor rosu (aprox 7-10m), cateva randuri de scaune, scoase din salon (decorate ca in salon: scaune albe din piele cu funda roz pal), vor fi stative pentru lumanari, pentru cartea din care citeste, pentru o icoana, pe masa preotului va fi si un aranjament floral. Nu ne-am hotarat inca daca sa mai punem si acei stalpisori, ar fi o chetuiala destul de mare in plus (aprox 200 euro) si nu stiu daca se merita.
    In rest, locatia din gradina fiind chiar langa un ponton, va fi decorat si acel ponton cu voal si flori, cu felinare pe jos, vor mai fi in gradina si 5 mese de cocktail, cu cate un aranjament floral pe ele, si decorate ca in restaurant.
    Ce mi se pare dragut, ca am vorbit cu cei de la formatie, sa fie muzica de atmosfera si in gradina, la sosirea invitatilor si pana incepe cununia propriuzisa, si apoi dupa cununie, pana intrarea tuturor invitatilor in salon.

Inregistrat
    13.11.2011

Citat Postat de teodorescu.anca Vezi mesajul
    Buna,
    Noi vom avea o arcada decorata cu flori naturale si voal, covor rosu (aprox 7-10m), cateva randuri de scaune, scoase din salon (decorate ca in salon: scaune albe din piele cu funda roz pal), vor fi stative pentru lumanari, pentru cartea din care citeste, pentru o icoana, pe masa preotului va fi si un aranjament floral. Nu ne-am hotarat inca daca sa mai punem si acei stalpisori, ar fi o chetuiala destul de mare in plus (aprox 200 euro) si nu stiu daca se merita.
    In rest, locatia din gradina fiind chiar langa un ponton, va fi decorat si acel ponton cu voal si flori, cu felinare pe jos, vor mai fi in gradina si 5 mese de cocktail, cu cate un aranjament floral pe ele, si decorate ca in restaurant.
    Ce mi se pare dragut, ca am vorbit cu cei de la formatie, sa fie muzica de atmosfera si in gradina, la sosirea invitatilor si pana incepe cununia propriuzisa, si apoi dupa cununie, pana intrarea tuturor invitatilor in salon.

Foarte frumos.Cu siguranta va iesi ca in basme. Unde va fi nunta?

Inregistrat
    19.07.2012

Citat Postat de simonelu88 Vezi mesajul
    Foarte frumos.Cu siguranta va iesi ca in basme. Unde va fi nunta?
    Scrie in semnatura mea, langa Bucuresti, un local care se numeste Belvedere grand ballroom.
    Poti caute pe google, si au poze pe site. Din pacate nu merge sa le atasez.

Inregistrat
    30.12.2011

Am citit ca <<Biserica Ortodoxa Romana a luat hotararea sa interzica oficierea nuntilor si botezurilor in aer liber. De acum inainte, cununiile religioase si botezurile vor putea fi savarsite doar in biserici. Patriarhia Romana informeaza ca va permite "oficierea Tainei Botezului si a Tainei Cununiei numai in bisericile parohiale, cu respectarea randuielilor liturgice pentru pastrarea sacralitatii si solemnitatii acestor Sfinte Taine".>> Este o decizie noua, publicata la inceputul lunii martie. Ce stiti despre asta?

Inregistrat
    08.04.2010

Mie mi se pare ok sa fie asa, adica eu nu mi-as face slujba religioasa in aer liber, mi se pare foarte aiurea.
    Se duce tot farmecul cununiei, una e sa te cununi in biserica, in loc sfant in Casa Domnului, acolo chiar traiesti momentul la intensitate maxima, slujba suna altfel in biserica, corul se aude mult mai bine, este o incarcatura spirituala specifica.
    In aer liber mi se pare a fi un obicei imprumutat de pe alte contintente si daca religia noastra spune ca in biserica e bine sa se savarseasca Taina Cununiei, pai asa trebuie sa fie.
    De ce trebuie sa imprumutam din obiceiurile altora, cand, normal ar fi sa ne respectam traditia si sa o perpetuam?
    Cununia e bine sa fie facuta in Biserica si e mult mai benefic si frumos asa, parerea mea.
    Dar fiecare face cum considera...

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us