Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 46

Subiect: Slujba religioasa in aer liber

Implicit Slujba religioasa in aer liber

Cine a avut sau a fost la o slujba religioasa in aer liber? Un preot poate sa oficieze o casatorie in aer liber intr-un loc care nu tine de parohia lui?

Inregistrat
    07.02.2007

Implicit Re: Slujba religioasa in aer liber

Citat Postat de Gabi_Mihaela Vezi mesajul
    Cine a avut sau a fost la o slujba religioasa in aer liber? Un preot poate sa oficieze o casatorie in aer liber intr-un loc care nu tine de parohia lui?
    Sora mea a avut cununia in aer liber si preotul nu apartinea de parohia respectiva. Nu e nicio problema, doar preotul trebuie sa fie de acord.

Thumbs up Re: Slujba religioasa in aer liber

Citat Postat de ella-ling Vezi mesajul
    Sora mea a avut cununia in aer liber si preotul nu apartinea de parohia respectiva. Nu e nicio problema, doar preotul trebuie sa fie de acord.
    Ce bine ar fi! Ar fi frumos pe marginea lacului din parcul Tabacariei... 8->

Inregistrat
    29.12.2009

si pe mine ma incanta ideea. Si casatoria civila,si religioasa in aer liber....insa iubi meu nu prea e de acord. Sa vedem ca mai e mult pana la nunta noastra

Citat Postat de linda_1984 Vezi mesajul
    si pe mine ma incanta ideea. Si casatoria civila,si religioasa in aer liber....insa iubi meu nu prea e de acord. Sa vedem ca mai e mult pana la nunta noastra
    Mie mi se apre tare dragut, si chiar miresoiul meu e incantat de idee..e si mai ieftin si mai aerisit.Eu una lesin de la mirosul de tamaie

Inregistrat
    12.04.2007

Citat Postat de Gabi_Mihaela Vezi mesajul
    bineinteles ca poate oficia cununia in aer liber. trebuie doar sa-l gasesti pe cel dispus sa o faca
    problema ar fi la locatie, nu stiu daca poti face oriunde ai chef, dupa cum ai zis pe malul lacului Tabacarie. s-ar putea sa-ti trebuiasca vreo autorizatie de la primarie. la restaurant sau pe vreo proprietate privata (cu acceptul proprietarului, normal) ar fi mai usor.
    eu m-am gandit la un moment dat sa facem cununia pe un vaporas, pe mare sau pe vaporasul catre insula ovidiu...sau de ce nu, chiar pe insula ovidiu. este superb acolo, am fost in septembrie si chiar am ramas uimita ce frumos au amenajat
    aaa, poti vorbi pentru cununie civila sau religioasa si la un restaurant cu terasa, ponton, ca sa va lase sa o folositi, contra unei sume, logic
    anul trecut o prietena vorbise la laguna pentru cununia civila si ii ceruse 1000 lei, cu sampania inclusa. dar nu a reusit sa rezolve la casa casatoriilor si a lasat-o balta.

asteptam vesti de la tine cu ce ai rezolvat. sa ne tii la curent

Inregistrat
    29.12.2009

Daca gasiti vreun preot dispus sa faca cununia religioasa in are liber sa ne transmiteti si noua unde-l gasim si cam cat va costa. Vorbesc la plural deoarece sunt sigura ca mai sunt miresici interesate.

Citat Postat de linda_1984 Vezi mesajul
    Daca gasiti vreun preot dispus sa faca cununia religioasa in are liber sa ne transmiteti si noua unde-l gasim si cam cat va costa. Vorbesc la plural deoarece sunt sigura ca mai sunt miresici interesate.
    Eu una am gasit!Chiar 2. Am inteles ca nu e o problema, ca toti preotii accepta si e si mai ieftin decat in biserica.Locatia ar fi o problema pt ca intr-adevar pe spatiul public trebuie aprobare de la primarie.Dar restaurantul nostru are terasa si putem sa o facem acolo .Ideea este sa intrebati preotul (de la biserica la care ati fi vrut sa faceti eventual) daca vrea si poate sa faca slujba in aer liber.Pt detalii.. PM

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us