Pagina 29 din 29 PrimulPrimul ... 19272829
Rezultate de la 225 la 232 din 232

Subiect: Idei de "pedepse' pt miri pentru a-si recupera mireasa

Inregistrat
    17.08.2011

Implicit Re: Idei de "pedepse' pt miri pentru a-si recupera mireasa

Al meu sot a trebuit sa umple o sticla de 0.75 litri de apa cu floricele din porumb, sa danseze si sa faca traditionala declaratie.

Momentul umplerii sticlei a fost amuzant in ideea in care mai toti invitatii veneau sa-l ajute cu cate o floricica-doua bagate in sticla, asa ca a fost munca de echipa
    La dansul de pedeapsa am fi vrut sa nu fie Pinguinul, dar unul dintre invitati a insistat pe aceasta melodie si ginerica a trebuit sa danseze, n-a avut ce face, basca si un Thriller al lui Michael Jackson
    Declaratia a fost frumoasa si amuzanta in acelasi timp. El nu e genul care isi exteriorizeaza sentimentele, dar a fost foarte simpatic

Inregistrat
    14.02.2011

Nu sun fan al acestui obicei de aceea la nunta mea momentul a fost oarecum regizat (a durat 20 minute cu totul). Iar pedeapsa a constat intr-un quiz cu intrebari despre mine - in functie de rezultat, mirele a trebuit sa aleaga intre a canta sau a dansa pe "Bear necesiteis" din Cartea Junglei. Momentul overall a fost destul de funny!

Inregistrat
    15.02.2011

Implicit Re: idei de "pedepse' pt miri pentru a-si recupera mireasa

Citat Postat de apricot Vezi mesajul
    O faza tare, pe care cred ca am citit-o tot pe aici pe forum, dar o mai scriu si eu o data pt ca mi-a placut f mult, este ca atunci cand s-a furat mireasa, la rascumparare mirele a trebuit sa ghiceasca legat la ochi dintre 7-8 fete care e mireasa lui, pipaindu-le mainile si gleznele(fetele au purtat un fel de fusta facuta din voal ca sa nu se prinda mirele). Partea cea mai tare: printre fete s-au bagat si barbati la pipait...asta mi se pare o pedeapsa f tare pt mire!
    foarteee tare ) chiar o sa o notez pe asta este buna de pedeapsa. cea mai tare faza pe care am auzit-o

Inregistrat
    15.02.2011

Implicit Re: Furatul miresii. Cum/ pe ce a fost rascumparata mireasa?

Citat Postat de aculara Vezi mesajul
    La nunta mea furatul miresei s-a petrecut in felul urmator. Am facut in asa fel incat sa ma fure cei mai inalti si mai solizi barbati de la petrecere- 3 la numar. Pedeapsa pentru mire a fost sa danseze cu nasul o piesa romantica tinand o portocala intre frunti. Trebuia sa aiba grija sa nu pice portocala altfel nu ma mai primea. Nasul meu fiind un om trecut prin viata si experimentat a negociat cu reprezentantii hotilor pana ce si ei au trebuit sa execute o pedeapsa: striptease...
    In final cand am fost strigata, am aparut triumfatoare cu toti cei trei hoti legati jur imprejur cu o franghie groasa ca intr-un western.
    O mireasa tre sa stie sa se descurce si singura.
    Puteti vedea si pozaAtaşament 397713
    Puteti vedea aici si dansul special pe care l-am pregatit pt deschidere
    http://www.youtube.com/watch?v=xB6ysJsr_1c.

ai avut o rochie superba imi poti spune te rog din ce material este si de unde ai achizitionat-o ?
    momentul vostru a fost unul special, tocmai din acest moment are si atatea viwer-uri pe youtube.
    felicitari !!!

Inregistrat
    26.11.2012

Noi nu prea suntem adeptii unei nunti traditionale (cu colaci, cu dansul gainii, cu marsul de primire bla bla bla), asa ca nici furatul nu ne incanta, DAR daca or sa fie hoti spontani, se va anunta recompensa celor ce aduc mireasa, pentru a nu incuraja furtul si santajul!

Inregistrat
    13.11.2011

Citat Postat de dianet83 Vezi mesajul
    Nu sun fan al acestui obicei de aceea la nunta mea momentul a fost oarecum regizat (a durat 20 minute cu totul). Iar pedeapsa a constat intr-un quiz cu intrebari despre mine - in functie de rezultat, mirele a trebuit sa aleaga intre a canta sau a dansa pe "Bear necesiteis" din Cartea Junglei. Momentul overall a fost destul de funny!
    Foarte frumos. Voi tine minte...

Inregistrat
    30.09.2015

Mirele cu nasul sa danseze un tango...cu trandafir in gura ca la carte :-)
    Mirele sa cante "Ti-am dat un inel" miresicii :-)

Noi ne-am amuzat!

Inregistrat
    27.05.2013

Citat Postat de dianet83 Vezi mesajul

Imi place foarte mult ideea cu quiz-ul despre mireasa... si evident eventual un dans comic...
    Si totul sa dureze putin, incat sa nu se plictiseasca lumea....

Pagina 29 din 29 PrimulPrimul ... 19272829

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us