Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 55

Subiect: Cununia civila in Vaslui

Implicit Re: Cununia civila in Vaslui

Citat Postat de rroana Vezi mesajul
    multumesc ciocolatika pentru raspuns mai detaliat...
    chiar nu stiam aceste detalii...
    la biserica stii cumva cam cu cat timp inainte trebuie vb?
    cu cat mai repede cu atat mai bine...zic eu...
    ptr k poti sa'ti alegi ce ora vrei

Inregistrat
    16.07.2008

Citat Postat de ciocolatika Vezi mesajul
    actele la primarie trebuie sa stea 10 zile.... iar in zilele 11, 12 , 13 , 14 putetzi sa va casatoriti...iar in caz de nu mergetzi in 14 zi...in ziua 15 actele nu mai sunt valide
    eu nu stiam de taxa...eu in august n'am platit nimic...doar timbrul
    si cum majoritatea doresc sa faca cununia civila intr-o zi de sambata, ar trebui depuse actele cu doua sapamani inainte de nunta (adica tot intr-o sambata - zi nelucratoare pentru depunerea actelor)... asa ca actele trebuie depuse intr-o zi de luni... iar daca vreti sa va cununati dupa amiaza, cel tarziu la ora 16.00 (oficial), trebuie sa va prezentati luni, la prima ora cu atoate actele (inclusiv certificatul prenuptial, care este valabil doar 24 ore )...
    sper ca m-am facut inteleasa ...

Inregistrat
    06.10.2007

Citat Postat de kraluca Vezi mesajul
    si cum majoritatea doresc sa faca cununia civila intr-o zi de sambata, ar trebui depuse actele cu doua sapamani inainte de nunta (adica tot intr-o sambata - zi nelucratoare pentru depunerea actelor)... asa ca actele trebuie depuse intr-o zi de luni... iar daca vreti sa va cununati dupa amiaza, cel tarziu la ora 16.00 (oficial), trebuie sa va prezentati luni, la prima ora cu atoate actele (inclusiv certificatul prenuptial, care este valabil doar 24 ore )...
    sper ca m-am facut inteleasa ...
    tu cand ai avut cununia?

Inregistrat
    16.07.2008

Citat Postat de Cat_Eyes Vezi mesajul
    tu cand ai avut cununia?
    am avut cununia civila in aceeasi zi cu nunta, adica intr-o zi de sambata, la orele 16.00
    cununia religioasa am avut-o la orele 17.00 si apoi ne-am dus la resturant ... am ciocnit un pahar,
    rudele s-au dus sa se schimbe, noi am facut poze si pe la orele 20.00 au inceput sa vina invitatii ....
    pe la ora zece seara am deschis nunta, la 12 fara ceva m-au furat, a venit gaina, colacii, tortul, dezgatitul si gata nunta...
    de fapt... e doar inceputul

Inregistrat
    06.10.2007

am avut cununia civila in aceeasi zi cu nunta, adica intr-o zi de sambata, la orele 16.00
    cununia religioasa am avut-o la orele 17.00 si apoi ne-am dus la resturant ... am ciocnit un pahar,
    rudele s-au dus sa se schimbe, noi am facut poze si pe la orele 20.00 au inceput sa vina invitatii ....
    pe la ora zece seara am deschis nunta, la 12 fara ceva m-au furat, a venit gaina, colacii, tortul, dezgatitul si gata nunta...

sa inteleg ca ai fost imbracata in rochita toata ziua?

ce frumos spui

Inregistrat
    14.01.2010

exact asa mi-as dori si eu....cununia civila putin mai devreme decat cea religioasa...stiu k la starea civila nu te tine mult...apoi biserica...si pe urma restaurant...noi ramanem la restaurant...si asteptam invitatii cu bratele deschise....
    oare nu e obositor sa stau in rochie de mireasa de la cununia civila..ce parere aveti?

Inregistrat
    16.07.2008

Citat Postat de rroana Vezi mesajul
    exact asa mi-as dori si eu....cununia civila putin mai devreme decat cea religioasa...stiu k la starea civila nu te tine mult...apoi biserica...si pe urma restaurant...noi ramanem la restaurant...si asteptam invitatii cu bratele deschise....
    oare nu e obositor sa stau in rochie de mireasa de la cununia civila..ce parere aveti?
    la cununia civila singurul lucru obositor este cand primesti foarte multe flori si nu le mai poti tine in brate; iar la biserica pe mine m-a luat durerea de spate (va recomand sa aveti la voi un nurofen).
    oricum , si cununia civila si cea religioasa au ceva deosebit, asa ca nu mai conteaza altceva

Inregistrat
    06.10.2007

Raluca, imi poti spune la ce ora ati avut voi cununia?
    de la ce ora pot incepe cununiile? de exemplu daca vreau la 8 sau la 12, contezza?
    au orar? se fac programari?
    multumesc.

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us