Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate de la 49 la 55 din 55

Subiect: Cununia civila in Vaslui

Inregistrat
    06.10.2007

Implicit Re: Cununia civila in Vaslui

Citat Postat de agnesas Vezi mesajul
    Buna ce ati mai auzit? se fac cununii civile sambata si duminica?
    asa cum a spus si eska, se fac.. noi tot sambata am facut. 202 lei taxa.

Inregistrat
    14.01.2010

miresicilor...nu stiti...pot de exemplu sa ma duc la starea civila sa vad ce ore libere sunt ptr ziua in care am nunta...sa stabilesc exact ...sa stiu cum procedez mai departe..?

Inregistrat
    07.05.2010

Citat Postat de rroana Vezi mesajul
    miresicilor...nu stiti...pot de exemplu sa ma duc la starea civila sa vad ce ore libere sunt ptr ziua in care am nunta...sa stabilesc exact ...sa stiu cum procedez mai departe..?
    Daca reusesti sa mergi sa iti rezervi o ora la starea civila poate ma anunti si pe mine.... eu nu locuiesc in Vaslui si as vrea sa stiu daca pot sa fac si eu la fel ... .
    Mult spor la miresit !

Inregistrat
    07.05.2010

Miresici cu acte
    Mai am putin si sunt si eu mireasa cu acte in regula..... insa nu stiu exact cu cate zile inainte sa le depun la starea civila. Am sunat la ei si mi-a spus ca cu zece zile lucratoare inainte ,insa daca cununia civila este sambata eu cand duc actele vineri sau luni?
    Multumesc!
    pupici

Inregistrat
    06.09.2010

Miresici de Vaslui,

Mai are vreuna dintre voi noutati privind cununia civila in acest oras? Sau daca e cineva care a facut civilul recent si ne poate impartasi din experienta ei (daca a fost ceva deosebit fata de ce s-a mai discutat pe forum)?

pe mine ma enerveaza ca unul din miri trebuie sa aiba mutatie pe VS. Amandoi avem domiciliul in alte orase si trebuie ca cel putin unul din noi sa-si faca viza de flotant. A mai fost cineva in aceasta situatie?

La noi e invers, avem flotant pe alte orase, iar mirele buletinul pe Vaslui. Imi poate spune cineva actele necesare si cu cat timp inainte trebuie programata cununia?

cred ca lista de acte o gasesti pe site-ul primariei. Stiu ca este o adeverinta medicala care e valabila doar 2 saptamani si trebuie facuta atunci, iar actele se depun cu 10 zile inainte.

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us