Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 87

Subiect: Biserica/ cununia religioasa Calarasi

Inregistrat
    11.01.2008

Implicit Re: Biserica/ cununia religioasa Calarasi

Citat Postat de erica_roberta Vezi mesajul
    Buna!

Am si eu o intrebare pt. cine a avut cununia la Sf. Anastasia.

Eu o sa am nunta in septembrie si vreau sa facem cununia religioasa la Sf. Anasatasia, dar am auzit ca in ultimul timp preotii de acolo au inceput sa ceara cam multi bani nasilor. Am inteles asa din auzite ca se ajunge si la suma de 1000 lei noi.
    O fi adevarat zvonul asta?

Multumesc mult.
    noi am cununat in noiembrie anul trecut. preotii nu-ti cer niciun ban. noi am dat 5 milioane si un milion dascalului. nu am auzit pana cum sa-ti ceara de la obraz. eu cred ca noi, nasii, facem preturile, nu ei preotii

Life is just luck or badluck...

Inregistrat
    01.02.2007

Noi tot acolo am facut nunta, in 2008 ce-i drept, dar n-am auzit sa ceara preotii.

Love
    is an intense feeling of affection related to a sense of strong loyalty

Inregistrat
    20.04.2010

am auzit ca preotii de la Anastasia au tariful cam mare...cei drept e si cea mai frumoasa Biserica din oras.Eu va recomand cu caldura Biserica din cadrul spitalului Calarasi..preotul se numeste Ciprian...am un lapsus si nu-mi mai amintesc numele de familie.Sau Biserica din Mircea Voda

Inregistrat
    09.11.2009

Post Re: Biserica/ cununia religioasa Calarasi

Buna miresici. Noi am stabilit ora si biserica pentru cununia religioasa la Catedrala Sf. Anastasia. Stiti cumva tariful de anul acesta?

Inregistrat
    04.02.2010

Citat Postat de danutaa Vezi mesajul
    Buna miresici. Noi am stabilit ora si biserica pentru cununia religioasa la Catedrala Sf. Anastasia. Stiti cumva tariful de anul acesta?
    dk tot ai fost si ai stabilit la biserica de ce nu ai intrebat?eventual poti sa te duci sa intrebi.......

Inregistrat
    04.02.2010

am si o intrebare,la biserica la voi in calarasi dupa cununia religioasa se serveste cu ceva?bomboane,parjituri sau piscoturi?am vazut pe la unele biserci da pe la altele nu...nustiu cum e in calarasi.

Inregistrat
    04.03.2009

Citat Postat de lenutza28 Vezi mesajul
    am si o intrebare,la biserica la voi in calarasi dupa cununia religioasa se serveste cu ceva?bomboane,parjituri sau piscoturi?am vazut pe la unele biserci da pe la altele nu...nustiu cum e in calarasi.
    Buna, noi nu am servit cu nimic, piscoturile impreuna cu vinul trebuie sa le cumperi pentru cununia religioasa.

Inregistrat
    04.02.2010

Citat Postat de daneza_1983 Vezi mesajul
    Buna, noi nu am servit cu nimic, piscoturile impreuna cu vinul trebuie sa le cumperi pentru cununia religioasa.
    multumesc daneza_1983,mi-am mai luat de o grija,am vazut k pe la unele bierici dupa cununia religioasa soacra mik,sau soacra mare ii servea pe toti care erau in biserica cu ceva.

Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us