Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 32 din 32

Subiect: Diamond

Inregistrat
    25.05.2010

Implicit Re: Diamond

Citat Postat de Alinutza_MAD Vezi mesajul
    Si eu am avut nunta la Diamond, in 2011. Desi ne-am hotarat tarziu, in dec.2010, si in Galati nu mai gaseam nimic liber, am profitat de zilele de Rusalii in care "chipurile" nu se fac nunti, asa ca am avut restaurante la alegere. Am ales restaurantul Diamond pentru ca, in ceea ce priveste spatiul, este foarte flexibil. Pot incape de la 80 de persoane (fara sa para gol) pana la 200 (fara sa para aglomerat). Sosisem disperati in Galati pentru ca Restaurantul pe care il inchiriasem anterior nu terminasera inca renovarea, asa ca am intrat in toate restaurantele din Galati, sa gasim o zi libera (suntem din bucuresti, asa ca a fost ceva mai greu cu drumurile). Inainte sa intram la Diamond, eram aproape de a renunta. Doamna Irina ne-a primit, ne-a dat sa gustam si din fiecare meniu, plin de bunatati (atunci am crezut ca a fost foamea de pe drum de vina, ulterior m-am convins ca m-am inselat). Am facut destul de multe vizite cu cei de la organizare la restaurant, pentru a face tot felul de combinatii, sa vedem ce arata mai bine. Oamenii sunt foarte atenti, si se implica activ ca fiecare cuplu sa plece fericit de la ei. In noaptea nuntii, totul a fost foarte bine, din punctul meu de vedere. Aerul conditionat face fata, dar trebuie avut grija la pozitionarea meselor. La toaleta a fost tot timpul curat, chelnerii sunt saritori si foarte atenti. Mancarea a fost extraordinar de buna (din spusele tuturor invitatilor, eu doar am gustat), va scriu mai jos meniul meu pe scurt:
    APERITIV
    - salata de portocale (super fresh)
    - piersici cu branza si chimen (minunate)
    - rulou de cascaval cu somon fume
    - rulada sah
    - evelina de pui cu masline
    - rulada palermo
    - icre de stiuca pe lamaie (f gustoase)
    - frigarui din chiftele
    - frigarui cu ananas
    PESTE
    - salau in crusta de migdale (unii au intrebat reteta la bucatarie! - foarte buna a fost)
    FRIPTURA PUI
    - buchetele de pui cu legume si kaizer (f bun) cu cartofi duchesse si salata de varza
    FRIPTURA PORC
    - ceafa la gratar cu legume sote si salata asortata

Totul a fost foare bun, mancarea calda, servire ireprosabila.

Nici cu bauturile nu au fost probleme. Absolut tot ce a ramas, inclusiv mancare care a fost gatita dar nu s-a servit au fost date la pachet a doua zi. Noi am rugat s anu pregateasca friptura, si am folosit-o la ciorba de potroace de a doua zi, pe care tot acolo am facut-o.

Singurul dezavantaj pentru noi a fost culoarea peretilor. Asta pentru ca noi am insistat sa folosim o culoare mai dificil de asortat, mai ales cu acel caramiziu de pe stalpisori.

Dar, per total, daca iti plac culorile calde (rosu/burgund/piersicuta/etc) si asta e culoarea nuntii, totul va fi perfect.

Va pup si petrecere frumoasa!
    f frumos detaliat..cred ca fetele aveau nevoie de inca o parere....

Inregistrat
    04.04.2012

Buna miresici,
    Face cineva nunta la Diamond in 2012? Daca da asteptam pareri.
    Noi si viitorii fini o avem tot la Diamond in 2013.

Inregistrat
    07.02.2011

Citat Postat de sasshha Vezi mesajul
    Buna miresici,
    Face cineva nunta la Diamond in 2012? Daca da asteptam pareri.
    Noi si viitorii fini o avem tot la Diamond in 2013.
    Buna,
    Imi poti spune te rog ce va contine meniul tau si ce pret are?
    Multumesc.

Inregistrat
    30.08.2010

Citat Postat de rukmyny_85 Vezi mesajul
    f frumos detaliat..cred ca fetele aveau nevoie de inca o parere....
    Intr-adevar, foarte frumos detaliat! Eu nu am avut atata rabdare

Inregistrat
    04.04.2012

Citat Postat de laura_gl Vezi mesajul
    Buna,
    Imi poti spune te rog ce va contine meniul tau si ce pret are?
    Multumesc.
    Buna,
    Scuze ca raspund greu.Meniul.... inca nu ne-am hotarat , am zis ca il aleg atunci mai aproape pentru ca am inteles ca vor mai schimba cate ceva, si preturile e posibil sa se mai schimbe.
    In legatura cu nr felurilor de mancare nici asta nu stiu , f multi ma sfatuiesc sa optez pentru cel de 3 feluri ca e suficient...dar mie imi e teama ca nu cumva sa nu ajunga.
    Tu ce alegi?

Inregistrat
    07.11.2010

fetelor, care este pretul unui meniu?

Inregistrat
    16.05.2010

Cateva pareri de pe pagina de facebook a restaurantului, dupa noapte de Revelion:

In acesta perioada toata lumea isi ureaza La multi ani, eu nu o sa fac asta, eu va urez ca nu un an sau 10 ani ci toata viata voastra sa fie exact asa cum a fost seara noastra de revelion organizata de voi. Ati fost atat de aroganti la toate spusele persoanelor care v-au contactat precum ca 400 de persoane ar fi un numar foarte mare pentru acea sala. Mai mult de atat, datorita ignorantei si a faptului ca sunteti A V A R I si ahtiati de castigarea banilor, ati bagat 550 de persoane intr-o sala in care nu ar fi incaput mai mult de 300 persoane. Lasati, ne mai pricepem si noi asa un pic la suprafete si la alocarea acestora persoanelor.
    V-ati batut joc de atatea persoane care cu bune intentii au platit pretul cerut de voi, un pret foarte mare de altfel. Sper doar ca oamenii sa "taxeze" in viitor bataia voastra de joc. La genul asta de servicii se cuvine sa spun "ASA NU" iar prestatori ca voi, avari si fara pic de respect pentru clienti, TREBUIE SA DISPARA de pe piata serviciilor de acest gen. Si va mai doresc ceva, tot timpul sa aveti parte de servicii si prestatori exact ca voi, "seriosi" si ''experimentati". Voi ne-ati garantat la momentul intalnirii pentru rezervarea locurilor ca o sa "petrecem o seara de neuitat", oarecum v-ati tinut de promisiune, asa a fost, numai ca amintirea de la petrecerea serii de revelion nu este una deloc placuta!
    sau

O aroganta si o nepasare ne-a intampinat in seara de revelion la,, RESTAURANTUL DIAMOND ,, daca mai putem denumi acest loc asa unde ne-am pus toate sperantele ca vom avea un revelion de vis .. si cand colo nu tu loc la mese ,, nu tu un meniu ... nu curatenie .... doar fum ,,mizerie .. si o doamna administrator care ne intreba pe noi cum sa faca sa incapem vreo 450 -500 de oameni intr-o locatie doar cu . 250 de locuri , ,,, intr-un cuvant am decis sa parasim locatia ,revenind ptr. a ne recupera banii si atat nicidecum ptr a mai petrece vreodata aici ! Va dau un sfat,, ASA NU ,,EVITATI RESTAURANTELE DIAMOND
    sau

Condusi de naivitatea si increderea oarba in diferite personaje, care din dorinta de inavutire ar incalca toate regulile de conduita profesionala am participat si noi la revelionul de cosmar organizat de Diamond Club.
    O mare de oameni care nu aveau loc la mese, un meniu inexistent aproape, loc de dans insuficient, chelneri foarte putini in raport cu numarul invitatilor (aproximativ 450-500), bucataria mizerabila, toalete infundate, frig, fum mult de tigara, in cateva cuvinte un HAOS TOTAL. Din aceste motive am decis sa parasim locatia cu speranta ca macar banii ii vom recupera...

Inregistrat
    21.05.2014

Citat Postat de gypsy Vezi mesajul
    Cateva pareri de pe pagina de facebook a restaurantului, dupa noapte de Revelion:

sau

sau
    am fost acolo,a fost aiurea....

Dar am o cunostinta care a fost la o nunta acolo si i-a placut foarte mult....acum din cauza revelionului ratat a 550 de oameni au pierdut multi clienti.Majoritatea de acolo eram persoane tinere...reclama negativa spune tot!

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us