Pagina 501 din 595 PrimulPrimul ... 401451491499500501502503511551 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 4.001 la 4.008 din 4758

Subiect: Aspirante la bebe, viitoare si actuale mamici din Suceava

Inregistrat
    07.08.2011

Implicit Re: Aspirante la bebe, viitoare si actuale mamici din Suceava

Citat Postat de danutza78 Vezi mesajul
    Luni da. Cred ca da!
    Neatza [la amiaza ]. Atunci luni sa fie.

Inregistrat
    23.02.2009

Clar!
    Eu pe tine te-am recunoscut din prima!

Da, pai si noi abia ajunsesem. Insa trebuia sa ne intalnim cu frate-meu si cumnatica in capatul celalalt al parcului!

Cum e domnisoara? Se simte mai bine???
    din cate vad,da.se simte mult mai bine decat ieri.in sensul ca ieri de cum s-a trezit,a stat numai in brate si a plans,a tusit.azi vad ca e vesela,a mancat ceva mai bine,am apucat sa fac si o baie si nu a protestat.doamne ajuta sa ii treaca de tot.azi noapte a dormit mult mai bine,dar a mai tusit din cand in cand.nu cred ca mai merg azi la pediatru.dar pt orice eventualitate,stie cineva de la cat incepe programul la onica??

Inregistrat
    07.08.2011

Nush ce sa ma mai fac cu G., sunt 2 sapt de cand se trezeste de enshpe ori pe noapte, fara a-i fi neaparat foame, doar sa se "conecteze" la mufa, nici bine nu reusesc sa adorm ca iar se trezeste si tot asa ; nu plange, nu pare s-o deranjeze nik, primul dinte il are de-o sapt, dar al2-lea inca n-a iesit.. o fi de asta ?
    Ieri i-am luat o suzeta de-aia clasica, rotunda, de latex, ma gandeam ca o pacalesc cu ea [la alti copii a functionat fata de cele de silicon, tesite]...degeaba, se antreneaza pe ea la rontait, dar nici gand sa suga; si-asa n-am somn de obicei pana pe la ora 1, de cand cu trezirile astea infinite se trezeste ea inaintea mea dimineata si se chinuie sa-mi scoata ochii .
    Noroc cu cafelutele Danei , ca eu daca as mai bea si cafea n-as inchide ochii pana pe la 3 dimineata, e pe verificate ; de cand nu mai merg la servici cred ca am mintea odihnita si de-aia nu dorm .
    Mai sunt si alti copii care si-au prelungit "abonamentul" la mufa si noaptea, sau numai a mea? incurajati-ma ca e doar o faza trecatoare .

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de roxutza88 Vezi mesajul
    din cate vad,da.se simte mult mai bine decat ieri.in sensul ca ieri de cum s-a trezit,a stat numai in brate si a plans,a tusit.azi vad ca e vesela,a mancat ceva mai bine,am apucat sa fac si o baie si nu a protestat.doamne ajuta sa ii treaca de tot.azi noapte a dormit mult mai bine,dar a mai tusit din cand in cand.nu cred ca mai merg azi la pediatru.dar pt orice eventualitate,stie cineva de la cat incepe programul la onica??
    Ma bucur ca e mai bine! Era si cazul, nu?
    Habar n-am de programul la dr. Onica. N-am fost niciodata la ea. Eu doar la dr. Spanu am dus-o.

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de Ancaxyz Vezi mesajul
    Nush ce sa ma mai fac cu G., sunt 2 sapt de cand se trezeste de enshpe ori pe noapte, fara a-i fi neaparat foame, doar sa se "conecteze" la mufa, nici bine nu reusesc sa adorm ca iar se trezeste si tot asa ; nu plange, nu pare s-o deranjeze nik, primul dinte il are de-o sapt, dar al2-lea inca n-a iesit.. o fi de asta ?
    Ieri i-am luat o suzeta de-aia clasica, rotunda, de latex, ma gandeam ca o pacalesc cu ea [la alti copii a functionat fata de cele de silicon, tesite]...degeaba, se antreneaza pe ea la rontait, dar nici gand sa suga; si-asa n-am somn de obicei pana pe la ora 1, de cand cu trezirile astea infinite se trezeste ea inaintea mea dimineata si se chinuie sa-mi scoata ochii .
    Noroc cu cafelutele Danei , ca eu daca as mai bea si cafea n-as inchide ochii pana pe la 3 dimineata, e pe verificate ; de cand nu mai merg la servici cred ca am mintea odihnita si de-aia nu dorm .
    Mai sunt si alti copii care si-au prelungit "abonamentul" la mufa si noaptea, sau numai a mea? incurajati-ma ca e doar o faza trecatoare .
    E doar o faza trecatoare!! Si sigur e de la dinti! Dar daca in loc de "mufa" i-ai da un pic de ceiut noaptea?! Sau inca nu i-ai bagat bibe in menu!

Inregistrat
    07.08.2011

E doar o faza trecatoare!! Si sigur e de la dinti! Dar daca in loc de "mufa" i-ai da un pic de ceiut noaptea?! Sau inca nu i-ai bagat bibe in menu!
    Nu-i dau biberon daca alaptez, ma gandesc nici sa nu-i dau vreodata, sa-i dau canita cu cioc , cred ca se dezvata mai usor decat de biberon.. habar n-am, oricum eu doar propun, ea semneaza [deocamdata]. Tu Biei ce i-ai dat bibe/canita?

Inregistrat
    12.08.2009

Citat Postat de roxutza88 Vezi mesajul
    La Onica e de la 17 programul, parca. UIte iti dau nr de tel daca vrei sa suni sa intrebi: 0752 212 601. Recuperare grabnica!

Citat Postat de Iulia_ Vezi mesajul
    Neata!!

E bine si in timpul saptamanii. Luni puteti?
    luni putem si noi
    duminica e ziua bunicului si mergem la aniversare

Pagina 501 din 595 PrimulPrimul ... 401451491499500501502503511551 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us