Pagina 2 din 47 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 370

Subiect: Extensii de par

Inregistrat
    11.01.2007

Implicit Re: Extensii de par

si eu m/am gandit ca se degradeaza parul,de aceea as vrea sa le dau jos dupa 2 saptamani dar sunt curioasa sa stiu daca poti sa le dai jos si singura?la coafor,cand iti pune extensiile,te si tunde ca sa se vada mai frumos,sa iti dea o continuitate parului?spune/mi si mie te rog le ce salon ai fost pt extensii si adresa .Merci

Inregistrat
    28.07.2006

eu mi le-am pus acum vreo 2 ani, am avut de 2 ori, dar salonul s-a desfiintat, era pe titulescu (la mine e o zona moarta cu saloanele, adica se deschid si se inchid in veselie)....iti recomand sa intrebi la mai multe saloane pt ca preturile variaza f mutl......nu recomand essenza club pt ca preturile sunt destul de mari, si-a pus o prietena acolo si a costat-o f mult.....extensiile se dau jos la salon cu o sol speciala care topeste siliconul. unele saloane nu au manopera inclusa in pret.....poti incerca la ciufolici 12ron ext+manop, sau la crystal -nu stiu cat costa........la ciufolici in amzei m-am coafat de cateva ori si au fost super ok.....mai e si anastasia studio vis-a-vis de marriot dar preturile sunt mari (acolo ext se pun la rece).....daca se incalcesc prea tare tb sa faci tratam la salon si costa si ala plus coafarea lor care e destul de mare la pret ......

Inregistrat
    28.07.2006

referitor la tuns......pe mine nu m-a tuns inainte......banuiesc ca te tunde daca ai parul despicat la varfuri, sau daca nu ai o linie definita......nu stiu ce sa zic, eu ma tund destul de des, si banuiesc ca atunci nu a fost nevoie.... extensiile nu se pun daca ai parul f scurt..... le poti pune pt volum sau doar pt lungire.....se pun pe orizonala, intre 75 si pana in 140 de extensii......nu se pun daca iti cade parul, daca ai probleme cu scalpul........

Inregistrat
    11.01.2007

Inteleg...merci mult pt informatii.Deci cred ca o sa incerc o coafura adaptata la parul meu pana la urma...nu vreau sa il distrug mai mult decat e el...Mie imi mai si cade parul,nu asa mult,da oricum...Sper sa gasesc un salon fain in Buc ,poate ei au o solutie pt parul meu si imi zic daca merge cu extensii sau in alt mod.Merci

Inregistrat
    25.10.2006

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    alte poze nu am, adica din spate.....astea sunt singurele cu parul desfacut, cand ma prosteam prin casa .....am avut extensii ondulate.....sunt vopsite in aceeasi nuanta cu parul meu din acea perioada..... nu-ti recomand sa le tot scoti si sa-ti pui altele pt ca parul de care sunt prinse suvitele devine f fragil in timp, asta am vazut la mine, eu am parul f fin, fara volum si imi placea cum imi statea cu extensiile, dar rezultatele negative s-au vazut dupa cateva luni, cand parul nu se regenera la fel.......

mie mi-a zis coafeza ca sa nu ma sperii cand imi va scoate suvitele pt ca e normal sa cada cateva fire (acolo unde au fost prinse cu silicon suvitele). intr-adevar nu au cazut f multe, dar s-a vazut diferenta.......

eu am avut de 2 ori extensii, cate 3 luni am stat cu ele, si a doua oara cand mi le-a dat jos am promis ca nu-mi mai pun....acum ma gandesc ca au trecut ceva ani de atunci si o sa-mi pun doar la nunta ca vreau o coafura mai "elaborata"

tu ai poze cu extensiile tale? cum le ai? ondulate, crete sau drepte?

Multumesc pt poze Iti sta foarte bine!!!!!

Ale mele sunt lungi, negre, ondulate.......Si le tot pun de vreun an incoace....Le-am dat jos prima serie, dar nu s-a intamplat nimic.....Am pus altele in decembrie si se comporta bine, nu a cazut nici una, nu-mi cade parul......Doar ca produsele de ingrijire pt par sunt mult mai multe si imi ia mai mult timp.....Imi pare rau ca nu sunt clare pozele....spr sa intelegi ceva din ele...............
    Imagini atasate Imagini atasate
    • File Type: jpg 1.jpg (13,7 KB, 414 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (20,2 KB, 294 views)

Inregistrat
    11.01.2007

Imi poti spune si mie te rog unde ti-ai pus extensiile si cat au costat?Merci

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Extensii de par

Citat Postat de elenita Vezi mesajul
    Imi poti spune si mie te rog unde ti-ai pus extensiile si cat au costat?Merci

Eu le-am pus la Cluj, la salon "En Vogue", si costa 5 Euro / bucata...

Inregistrat
    28.07.2006

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Eu le-am pus la Cluj, la salon "En Vogue", si costa 5 Euro / bucata...

5E? asa de mult? si o prietena si-a pus la un salon cica mai de fitze si a dat vreo 12 mil dar nu stiu cate si-a pus si nici nu stiu cat era bucata....erau drepte....poate astea ondulate or fi mai scumpe? cu tot cu manopera? la ea a fost cu tot cu manopera...

Pagina 2 din 47 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us