Pagina 1 din 47 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 370

Subiect: Extensii de par

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Extensii de par

Sunt miresici care vor purta extensii de par la nunta? La ce coafuri v-ati gandit, daca ati facut probe de coafura cu ele si cum se comporta intr-o frizura altfel decat "naturala"?

Va pup!!!!
    Ultima editare de Kalini : 19.01.2007 15:06:50

Inregistrat
    09.11.2006

Implicit Re: Extensii de par

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Sunt miresici care vor purta extensii de par la nunta? La ce coafuri v-ati gandit, daca ati facut probe de coafura cu ele si cum se comporta intr-o frizura altfel decet "naturala"?

Va pup!!!!

eu vreau, eu vreau
    cand am fost ultima data la coafor, era o tipa acolo cu un par superb blond, lung si cu bucle (gen printesa, cum imi doresc si de altfel pt nunta) si am intrebat-o cum l-a facut etc. ...
    mi-a spus ca are extensii, nu mi-as fi dat seama, asa de natural arata
    si am spus: gata am hotarat, vreau si eu
    si mi-au aratat fetele cum arata, ce culori au, cum se prind
    sunt cu niste clipsuri, simplu de pus, care mai apoi se pot da jos, spala si purta din nou
    numai ca eu nu le vreau de tot, ci doar pt nunta ....asta in cazul in care nu ma razgandesc si imi vin alte idei
    nu am intrebat nimic insa de pret, ramane sa ma informez mai bine
    daca vreauna din fete a avut asa ceva, asteptam pareri

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Extensii de par

Citat Postat de georgy Vezi mesajul
    eu vreau, eu vreau
    cand am fost ultima data la coafor, era o tipa acolo cu un par superb blond, lung si cu bucle (gen printesa, cum imi doresc si de altfel pt nunta) si am intrebat-o cum l-a facut etc. ...
    mi-a spus ca are extensii, nu mi-as fi dat seama, asa de natural arata
    si am spus: gata am hotarat, vreau si eu
    si mi-au aratat fetele cum arata, ce culori au, cum se prind
    sunt cu niste clipsuri, simplu de pus, care mai apoi se pot da jos, spala si purta din nou
    numai ca eu nu le vreau de tot, ci doar pt nunta ....asta in cazul in care nu ma razgandesc si imi vin alte idei
    nu am intrebat nimic insa de pret, ramane sa ma informez mai bine
    daca vreauna din fete a avut asa ceva, asteptam pareri
    Acelea despre care spui tu, cu clipsuri, par a fi mese de par...Extensiile de par au un sistem de prindere din silicon, care se incalzeste cu un aparat special si se lipesc pe suvita naturala de par aleasa in prealabil. Se pot lua jos, prin diluare cu ceva solvent, dar nu se pot refolosi. Le pastrezi atata timp cat rezista ele si incep sa alunece pe suvita de par si cad.....
    Port extensii de par de vreun an aproape, dar nu am incercat sa le prind in coafuri mai elaborate.

Apropo: la noi, costa 4 euro / suvita......

Inregistrat
    09.11.2006

da, exact, mese sunt, dar care arata foarte natural, iar pt o singura zi/noapte merg de minune
    eu nu imi doresc ceva permanent, ci doar o schimbare, ceva deosebit
    daca nu o vedeam pe acea tipa, si chiar daca mi le recomanda coafeza, probabil ca as fi refuzat, dar aratau superb

Inregistrat
    25.10.2006

Si pe mine ma tenteaza ceva mese colorate sau nuantate......Sa vedem ce iese, probez....

Inregistrat
    28.07.2006

Acelea despre care spui tu, cu clipsuri, par a fi mese de par...Extensiile de par au un sistem de prindere din silicon, care se incalzeste cu un aparat special si se lipesc pe suvita naturala de par aleasa in prealabil. Se pot lua jos, prin diluare cu ceva solvent, dar nu se pot refolosi. Le pastrezi atata timp cat rezista ele si incep sa alunece pe suvita de par si cad.....
    Port extensii de par de vreun an aproape, dar nu am incercat sa le prind in coafuri mai elaborate.

Apropo: la noi, costa 4 euro / suvita......
    si eu am avut extensii.....mi-au placut la nebunie, aratau f bine dar se incalceau cateodata....si acolo unde mi le-a pus s-a cam stricat parul...insa cu tratamente de par am scapat de problema. nu e indicat sa le foloseasca drotul sau placa, pt ca se poate arde siliconul cu care au fost prinse. parul se poate usca cu feohnul, se poate aranja cum vrei, se poate vopsi (indicat insa este la salon, dar eu le-am vopsit si acasa), nu e indicat fixativul sau orice alt spray. noaptea il strangeam. am avut cca 90-95 de extensii si m-au costat 45.000/extensie. extensiile nu se piaptana ude si tb sa fol o perie din par natural, perierea tb inceputa de la ceafa.

la nunta clar vreau extensii de par, ca stiu cum il vreau aranjat si merg de minune extensiile.

Inregistrat
    25.10.2006

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    si eu am avut extensii.....mi-au placut la nebunie, aratau f bine dar se incalceau cateodata....si acolo unde mi le-a pus s-a cam stricat parul...insa cu tratamente de par am scapat de problema. nu e indicat sa le foloseasca drotul sau placa, pt ca se poate arde siliconul cu care au fost prinse. parul se poate usca cu feohnul, se poate aranja cum vrei, se poate vopsi (indicat insa este la salon, dar eu le-am vopsit si acasa), nu e indicat fixativul sau orice alt spray. noaptea il strangeam. am avut cca 90-95 de extensii si m-au costat 45.000/extensie. extensiile nu se piaptana ude si tb sa fol o perie din par natural, perierea tb inceputa de la ceafa.

la nunta clar vreau extensii de par, ca stiu cum il vreau aranjat si merg de minune extensiile.

Ma gandesc sa le iau jos si sa fac proba de coafura fara ele, ceva gen coc, sa-mi fac o parere....apoi poate pun altele....sunt in dilema.....Nu postezi o poza sa te vedem?
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu (Report Post).

Inregistrat
    28.07.2006

Ma gandesc sa le iau jos si sa fac proba de coafura fara ele, ceva gen coc, sa-mi fac o parere....apoi poate pun altele....sunt in dilema.....Nu postezi o poza sa te vedem?
    alte poze nu am, adica din spate.....astea sunt singurele cu parul desfacut, cand ma prosteam prin casa .....am avut extensii ondulate.....sunt vopsite in aceeasi nuanta cu parul meu din acea perioada..... nu-ti recomand sa le tot scoti si sa-ti pui altele pt ca parul de care sunt prinse suvitele devine f fragil in timp, asta am vazut la mine, eu am parul f fin, fara volum si imi placea cum imi statea cu extensiile, dar rezultatele negative s-au vazut dupa cateva luni, cand parul nu se regenera la fel.......

mie mi-a zis coafeza ca sa nu ma sperii cand imi va scoate suvitele pt ca e normal sa cada cateva fire (acolo unde au fost prinse cu silicon suvitele). intr-adevar nu au cazut f multe, dar s-a vazut diferenta.......

eu am avut de 2 ori extensii, cate 3 luni am stat cu ele, si a doua oara cand mi le-a dat jos am promis ca nu-mi mai pun....acum ma gandesc ca au trecut ceva ani de atunci si o sa-mi pun doar la nunta ca vreau o coafura mai "elaborata"

tu ai poze cu extensiile tale? cum le ai? ondulate, crete sau drepte?
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 1 din 47 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us