Pagina 2 din 20 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 154

Subiect: Evenimente, spectacole in Bucuresti

Inregistrat
    06.01.2007

Implicit Re: Evenimente, spectacole in Bucuresti

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    fetelor,dar voi chiar nu iesiti din casa??.......pe bune.........nici un spectacol,nimic???
    Ba da, dar mai rarut ca stam pe miresici si asta ne ocupa tot timpul (liber).

Inregistrat
    01.06.2006

O chestie FOARTE TARE, la care am fost ultima oara cand am venit in Romania, este o serie de conferinte care are loc in fiecare duminica la ora 11 in sala Atelier a Teatrului National Bucuresti... Se discuta teme diverse, oratorul este de obicei celebru, si cel mai misto mi s-a parut ca la sfarsit se poarta o discutie libera cu publicul... Oricine poate pune intrebari si i se raspunde
    Eu am fost sa-l vad pe Ion Vianu (fiul lui Tudor Vianu, psihiatru celebru) care a discutat despre Antigona o disidenta. A fost extrem de interesant, a tratat tema suferintei in tragedia antica cumva si prin prisma sa de psihiatru... Altceva decat obisnuitele comentarii literare.
    Credeti-ma ca merita mers (chiar si cu chinuitoarea trezire de duminica mai devreme), si imi pare foarte rau ca lumea nu stie despre ele, pt. ca nu sunt bine mediatizate...

Programul pe 2007:

14 ianuarie ALEXANDRU ZUB : Discurs istoric și identitate națională

21 ianuarie CRISTIAN TUDOR POPESCU : Omul abțibild

28 ianuarie ION CARAMITRU : Limitele așteptării

4 februarie TICU DUMITRESCU : Deconspirarea Securității, imperativ al democrației

11 februarie RADU BELIGAN : Profesorii mei

18 februarie ILIE ȘERBĂNESCU : Se mai poate vorbi despre o economie românească?

25 februarie GABRIELA ADAMEȘTEANU : Literatură și memorie

4 martie SORIN ALEXANDRESCU : Cultura vizuală, pro și contra

11 martie DAN VOINEA : Victimologia și terorismul de stat

18 martie MIHAI RĂZVAN UNGUREANU : Morala și simțul public la români acum 200 de ani

25 martie EMIL HUREZEANU : România în Europa și Europa în România

Va rooog mergeti, meritaaa!

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de BDiana Vezi mesajul
    O chestie FOARTE TARE, la care am fost ultima oara cand am venit in Romania, este o serie de conferinte care are loc in fiecare duminica la ora 11 in sala Atelier a Teatrului National Bucuresti... Se discuta teme diverse, oratorul este de obicei celebru, si cel mai misto mi s-a parut ca la sfarsit se poarta o discutie libera cu publicul... Oricine poate pune intrebari si i se raspunde
    Eu am fost sa-l vad pe Ion Vianu (fiul lui Tudor Vianu, psihiatru celebru) care a discutat despre Antigona o disidenta. A fost extrem de interesant, a tratat tema suferintei in tragedia antica cumva si prin prisma sa de psihiatru... Altceva decat obisnuitele comentarii literare.
    Credeti-ma ca merita mers (chiar si cu chinuitoarea trezire de duminica mai devreme), si imi pare foarte rau ca lumea nu stie despre ele, pt. ca nu sunt bine mediatizate...

Programul pe 2007:

14 ianuarie ALEXANDRU ZUB : Discurs istoric și identitate națională

21 ianuarie CRISTIAN TUDOR POPESCU : Omul abțibild

28 ianuarie ION CARAMITRU : Limitele așteptării

4 februarie TICU DUMITRESCU : Deconspirarea Securității, imperativ al democrației

11 februarie RADU BELIGAN : Profesorii mei

18 februarie ILIE ȘERBĂNESCU : Se mai poate vorbi despre o economie românească?

25 februarie GABRIELA ADAMEȘTEANU : Literatură și memorie

4 martie SORIN ALEXANDRESCU : Cultura vizuală, pro și contra

11 martie DAN VOINEA : Victimologia și terorismul de stat

18 martie MIHAI RĂZVAN UNGUREANU : Morala și simțul public la români acum 200 de ani

25 martie EMIL HUREZEANU : România în Europa și Europa în România

Va rooog mergeti, meritaaa!
    chiar acu m am intors de la pizza.....si la masa era rev "sapte seri""......mi am zis ca eu in casa nu stau ....am rasfoit o la izza si am luat o acasa s o studiez in detaliu.......asa ca m am uitat si tocmai citeam despre ce ai scris tu.........

ps>miresicile astea nu mi vand nici un pont ......... .......sau nu sunt asa plimbaretze

Inregistrat
    08.09.2006

Implicit Re: evenimente,spectacole in bucuresti

mai sunt....galele tin pana la inceputul lui feb parca...2-3 feb....sunt zilnic ,dar de dim,iar dupa amiaza doar sambata si duminica...intra pe site ul circului globus si afli mai multe...pretul e dif in fctie de loc....mai in fata ,mai in spate...noi ne luam de obicei ori in fata ori in primele randuri de pe mijloc...acum noi am optat pt mijloc.....iuby a dat 250.000 pe bilet pt var aleasa......

Buna Mitutza,
    La circ ai fost si la spectacolul "Micul Paris" ??
    Si vreau sa te mai intreb ceva, ca vad ca tu ai mai fost pe acolo: biletele se iau de la casa lor de bilete sau sunt puse in vanzare si in alta parte??
    Pupici

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de nico74 Vezi mesajul
    Buna Mitutza,
    La circ ai fost si la spectacolul "Micul Paris" ??
    Si vreau sa te mai intreb ceva, ca vad ca tu ai mai fost pe acolo: biletele se iau de la casa lor de bilete sau sunt puse in vanzare si in alta parte??
    Pupici
    nu am vazut spect asta.........stiam de el,insa nu ma atrage acest gen de spectacol..........biletele pt circ se iau de la casa lor de bilete,de la globus.........din stga

Inregistrat
    08.09.2006

nu am vazut spect asta.........stiam de el,insa nu ma atrage acest gen de spectacol..........biletele pt circ se iau de la casa lor de bilete,de la globus.........din stga
    Mercic.
    Deci trebuie sa merg pana acolo

Inregistrat
    08.09.2006

Fetelor, ati vazut cate concerte o sa fie anul asta???
    Eu din pacate la concertul Rolling Stones nu o sa fiu in tara(suntem in saptamana de miere ), nu sunt fanul lor dar mi-ar fi placut sa-i vad mai ales pt spectacol.
    Sper sa merg la Julio Iglesias( o veche iubire de-a mea) si la George Michael.
    Pe voi va tenteaza vreunul din acestea???

Inregistrat
    04.09.2006

Citat Postat de nico74 Vezi mesajul
    Fetelor, ati vazut cate concerte o sa fie anul asta???
    Eu din pacate la concertul Rolling Stones nu o sa fiu in tara(suntem in saptamana de miere ), nu sunt fanul lor dar mi-ar fi placut sa-i vad mai ales pt spectacol.
    Sper sa merg la Julio Iglesias( o veche iubire de-a mea) si la George Michael.
    Pe voi va tenteaza vreunul din acestea???
    Am inteles ca Julio Iglesias va concerta in octombrie in Romania in 4 orase: Bucuresti, Iasi, Timisoara si Cluj.

Ai idee cand va fi concertul cu Rolling Stones ?

Pagina 2 din 20 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us