Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 26

Subiect: Catedrala

Inregistrat
    23.08.2009

Implicit Catedrala

Buna miresici,
    pentru oficiera cununiei religioase la catedrala pe langa suma fixa se da si o anume contributie.
    stie cineva la ce suma se ridica aceasta contributie? Bine....cat vrea fiecare...dar practic, cat anume este?
    va multumesc

Inregistrat
    17.09.2009

Implicit Re: catedrala

Citat Postat de gabr890 Vezi mesajul
    Buna miresici,
    pentru oficiera cununiei religioase la catedrala pe langa suma fixa se da si o anume contributie.
    stie cineva la ce suma se ridica aceasta contributie? Bine....cat vrea fiecare...dar practic, cat anume este?
    va multumesc
    Buna,
    eu am auzit ca este in jur de 5 mil si daca te lasa sufletul si buzunarul dai mai mult

Inregistrat
    23.08.2009

Buna coditza,
    te intreb asta pentru ca noi de curand ne-am hotarat sa facem cununia religioasa la catedrala si dupa ce am mers si am vorbit ne-a cerut sa ducem cat de curand aceasta contributie. Asa v-a cerut si voua? caci eu ma gandeam k se plateste totul la sfarsit.
    si inca o intrebare : in toata suma asta este inclus si aranjamentul (stalpi di fier forjat, covor etc) sau se plateste separat?
    multumesc frumos

Citat Postat de coditza31 Vezi mesajul
    Buna,
    eu am auzit ca este in jur de 5 mil si daca te lasa sufletul si buzunarul dai mai mult

Buna coditza,
    te intreb asta pentru ca noi de curand ne-am hotarat sa facem cununia religioasa la catedrala si dupa ce am mers si am vorbit ne-a cerut sa ducem cat de curand aceasta contributie. Asa v-a cerut si voua? caci eu ma gandeam k se plateste totul la sfarsit.
    si inca o intrebare : in toata suma asta este inclus si aranjamentul (stalpi di fier forjat, covor etc) sau se plateste separat?
    multumesc frumos
    Buna,
    Eu nu am avut nunta la Catedrala ci la Mitropolie dar cred ca este cam aceiasi "politica". Noi am platit avansul 300 Ron si apoi la sfasit diferenta care a fost destul de consistenta
    In acest pret nu cred ca este inclus si aranjamentul ci doar corul (daca au)...la noi asa a fost..de aranjament s-a ocupat firma de decoratiuni

Inregistrat
    17.09.2009

Buna coditza,
    multumesc frumos
    Noua ne-a cerut un avans de 1 mil (cu chiatanta!) urmand sa dam restul dupa...ne-a fost jena sa intrebam cat anume dar am discutat cu diverse persoane care mi-au spus ca au dat 5 mil. Acum daca si-a schimbat "politica" auzind cat se ia la Mitropolie nu am de unde sa stiu dar nu cred...am auzit numai lucruri laudabile despre acel parinte care se si comporta ca atare si nu e interesat numai de profit...eu zic sa nu-ti faci griji...daca nu dispui de sume mari pentru slujba ce o sa-ti faca? Isi ia binecuvantarea inapoi?
    In ceea ce priveste decorurile, ei nu ofera asa ceva; daca le vrei, firma de decoratiuni ti le aduce si in timp ce mai faceti voi cateva poze la biserica, ei le duc la restaurant.
    Capul sus! iesim noi si din asta

Inregistrat
    23.08.2009

va multumesc frumos....sunteti niste dragute.....cine s-ar fi gandit k la o nunta sunt atat pe multe detalii pe care trebuie sa le pui la punct.
    tu cum stai cu pregatirile caci eu cam simt ca au intrat zilele in sac...

Si care este parintele acela de care ziceai?

cat despre aranjamente, tu la ce firma ai apelat coditza?
    deoarece firma care ne-o impun noua cei de la restaurant pentru decorarea salii este cam scumpa din cate am inteles....

Noua ne-a cerut un avans de 1 mil (cu chiatanta!) urmand sa dam restul dupa...ne-a fost jena sa intrebam cat anume dar am discutat cu diverse persoane care mi-au spus ca au dat 5 mil. Acum daca si-a schimbat "politica" auzind cat se ia la Mitropolie nu am de unde sa stiu dar nu cred...am auzit numai lucruri laudabile despre acel parinte care se si comporta ca atare si nu e interesat numai de profit...eu zic sa nu-ti faci griji...daca nu dispui de sume mari pentru slujba ce o sa-ti faca? Isi ia binecuvantarea inapoi?
    In ceea ce priveste decorurile, ei nu ofera asa ceva; daca le vrei, firma de decoratiuni ti le aduce si in timp ce mai faceti voi cateva poze la biserica, ei le duc la restaurant.
    Capul sus! iesim noi si din asta

Inregistrat
    17.09.2009

va multumesc frumos....sunteti niste dragute.....cine s-ar fi gandit k la o nunta sunt atat pe multe detalii pe care trebuie sa le pui la punct.
    tu cum stai cu pregatirile caci eu cam simt ca au intrat zilele in sac...

Si care este parintele acela de care ziceai?

cat despre aranjamente, tu la ce firma ai apelat coditza?
    deoarece firma care ne-o impun noua cei de la restaurant pentru decorarea salii este cam scumpa din cate am inteles....
    Da, asa este...si eu am fost uimita de cate lucruri trebuie sa faci si mai ales cu cat timp inainte!!! Habar nu aveam cand ne-am hotarat Daca stiam ma duceam cu parintii si nasii la primarie si gata!
    Preotul de la Catedrala se numeste: Chivulescu si din cate stiu, el este cel care a infiintat azilul de batrani din curtea bisericii.
    Cat despre prgatiri...incerc sa bifez in fiecare luna cate ceva: restaurant, lautari, fotograf, decoratiuni ("Visul Miresei"), rochia--a fost cea mai grea decizie--...ne uitam de verighete acum si mai sunt accesoriile mele si costumul lui dar eu zic ca nu au intrat zilele in sac. Incet si sigur o scoatem noi la cap

Inregistrat
    13.10.2008

Da, asa este...si eu am fost uimita de cate lucruri trebuie sa faci si mai ales cu cat timp inainte!!! Habar nu aveam cand ne-am hotarat Daca stiam ma duceam cu parintii si nasii la primarie si gata!
    Preotul de la Catedrala se numeste: Chivulescu si din cate stiu, el este cel care a infiintat azilul de batrani din curtea bisericii.
    Cat despre prgatiri...incerc sa bifez in fiecare luna cate ceva: restaurant, lautari, fotograf, decoratiuni ("Visul Miresei"), rochia--a fost cea mai grea decizie--...ne uitam de verighete acum si mai sunt accesoriile mele si costumul lui dar eu zic ca nu au intrat zilele in sac. Incet si sigur o scoatem noi la cap
    ce fotograf ati gasit?
    si unde s-a mutat VM? parca era in micro6 langa noela? sau e pe cetatii?

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us