Pagina 3 din 36 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 288

Subiect: Ingrijirea genelor / gene false

Raza_de_soare Guest

Implicit Re: Cui ii este groaza de genele false?

Citat Postat de ligia Vezi mesajul
    Incerc sa va pun o poza cu mutra mea, e putin ciudata, dar aici se vad cel mai bine genele. Nu stiu din ce erau genele dar erau de calitate. Nu stiu unde se gasesc, cel mai bine ar fi sa vi le puneti la un salon, sa nu aveti surprize neplacute. Erau puse intre genele mele ca niste manunchiuri mici formate din 3 fire foarte subtiri...nu stiu daca am explicat bie. Sper se se vada ceva in poza.
    Sa inteleg ca tu ti le-ai pus la salon?Mai tii minte cat te-a costa toata tevatura si cat a durat pana ti le-a pus?Se pun greu?Te deranjeaza cand iti baga tipa deshtele in oki sau totul e simplu, inkizi okii si in 2 minute te trezesti cu "oki noi"?

Inregistrat
    07.02.2005

Precum am spus, eu nici nu am stiut ca o sa imi puna gene false. Am fost la un stilist pt. machiaj de mireasa, am platit 190 ron, a durat aproape o ora tot machiajul. Probabil asa face el machiajul de mireasa, cu gene false. Nu am simtit cand mi le-a pus, pana acasa nici nu le-am observat, pentru ca eram foarte schimbata per total si nu m-am uitat in detaliu. Cand mi le-a pus credeam ca ma da cu dermatograf sau ceva, chiar nu am simtit nimic iesit din comun, nu mi-a bagat degetele in ochi . Faza cu genele a durat probabil vreo 10 min. Avand in vedere efectul machiajului, ca ma uitam cu gura cascata la mine in oglinda si calitatea lui, a ramas impecabil pana dimineata, eu spun ca nu a costat mult.
    Proaspat casatorita!

Inregistrat
    03.01.2007

Nici Mie Nu-mi Plac,cred Ca As Fi Ridicola,sigur Nu Mi-ar Sta Bine.

Inregistrat
    06.11.2006

Si eu tin neparat sa imi pun gene false pentru ca am o adevarata manie cu genele lungi si dese , si in general ma dau cu mai multe straturi de rimel pentru a obtine acest efect. As vrea totusi sa fie destul de naturale , sa nu fie ceva foarte evident, dar credeti-ma schimba foarte mult. Eu am auzit de un salon Escalade (langa Mall Vitan) care pune gene false mai de lunga durata si cosat cam 2 milioane. Dar am inteles ca nu le poti rimela, demachia, ori asta nu e bine, ca totusi macar un strat de rimel trebuie la nunta. Daca mai stiti alte saloane sau cosmeticiene care pun dati-mi si mie de veste!

Inregistrat
    01.06.2006

eu n-am avut gene false, nu m-am gandit... Dar daca imi trecea prin minte, cred ca mi-as fi pus . Am genele destul de lungi si dese, insa printr-a 9a mi-a venit ideea (de fapt mama mi-a spus ) ca daca le tund oa sa se faca muuult mai lungi si mai frumoase. Saraca mama nu si-a imaginat ca eu o s-o si pun in practica, numai ca na, ca orice adolescenta care se respecta, treceam printr-o criza de personalitate, cu complexele de rigoare si intr-o zi, hrrrrsht! cu forfecuta de unghii... Am aratat cumplit o vreme dupa aia, noroc ca mi-au crescut la loc! Nu mai lungi, nici mai dese, dar slava Domnului ca la fel ca inainte! Ca am auzit ca puteam ramane fara...

Inregistrat
    07.02.2005

eu mi am taiat din sprancene

Inregistrat
    01.06.2006

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    eu mi am taiat din sprancene
    Mai, sa stii ca inainte de nunta cu vreo 2 zile, cand m-am intalnit cu fata care m-a machiat ca sa ma epileze si sa ma penseze, nu s-a lasat pana nu mi le-a tuns si mie... Bine doar un pic, varfurile... Nu stiu ce le-a facut, dar aratau foarte bine dupa aia!

Inregistrat
    07.02.2005

Ce tari sunteti! Eu cand eram in generala mi-am ras parul de pe maini, crezand ca nu mai creste si eram foarte mandra de mine. Va dati seama ce m-am speriat cand am vazut cum creste tepos. Plus ca mama era sa faca infarct.
    Proaspat casatorita!

Pagina 3 din 36 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us