Rezultatele sondajului: Copiii la nunta

Voturi
238. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

84 35,29%
  • Nu

109 45,80%
  • Depinde de nunta (daca e organizat ceva pentru ei, bona, nunta de zi...)

45 18,91%
Pagina 80 din 80 PrimulPrimul ... 3070787980
Rezultate de la 633 la 640 din 640

Subiect: cu sau fara copii la nunta?

Inregistrat
    28.09.2014

Implicit Re: cu sau fara copii la nunta?

Aveti idee cam ce fel de meniu sa fac pt copiii care vin la nunta?Sigur n-or sa manance cat un adult.Voi cum procedati?

Inregistrat
    12.06.2009

Problema asta o am si eu, o sa am copii si nu stiu exact cum sa procedez....

Inregistrat
    15.11.2008

O optiune eficienta ar fi felurile mai mici: aperitiv cu mai putine elemente, friptura din bucati mai mici de carne, daca este posibil, un bol mai mic de salata, etc.
    Eu nu am avut copii la nuntă pentru că puținii părinți pe care i-am invitat au preferat să nu-și aducă copii la evenimente obositoare pentru ei, ceea ce mi se pare firesc și am apreciat.

Inregistrat
    28.09.2014

O sa incerc sa vorbesc la restaurant sa faca portii mai mici.Eventual la sarmale,doar friptura de pui nu si de porc...Sa vad ce rezolv.Si mie mi se pare normal sa nu vina cu copiii la nunta,dar poate nu au cu cine sa-i lase.Oricum,pt parinti n-o sa fie cine stie ce distractie .

Inregistrat
    27.05.2013

Buna tuturor!
    O problema similara am si eu: o prietena vrea sa vina cu fetitia la nunta, desi ar avea cu cine sa o lase.
    Fetita va avea 5 ani. Prietna mea mi-a zis sa nu o trec pe meniu la plata....
    Acum nu inteleg ce inseamna asta? La 5 ani eu zic ca mananca deja mancare normala si o sa ocupa un loc la masa ca nu e bebe mic sa sta intr-un carucior...
    Da, inteleg ca fetita nu va manca tot si toate felurile, dar nu cred ca mi se va face mie vre-un discount pentru asta si nici nu pot sa nu-i dau sa manance...
    Cu alte cuvinte vrea sa vina cu un copil mic, care se va plictisi la un moment dat va vrea sa doarma si pe deasupra pe banii mei....
    Nu ma intelegeti gresit, iubesc copiii si nu as avea nimic daca nu ar avea cu cine sa o lase, dar oare nu ar fi mai bine sa o lase cu bunicii noaptea aia...

A avut cineva un caz asemenator? Cum ati procedat cu invitatul si cu meniul pentru copil?
    Multumesc

Inregistrat
    28.09.2014

Am avut 7 copii la nunta.Noi le-am dat aperitivul si am facut snitele de pui cu cartofi prajiti si salata pt ei.Intrebasem parintii inainte cam ce mananca,si toti au spus la fel:"snitele de pui si cartofi prajiti" .Am avut la intrare pt ei sampanie pt copii + o felie de tort mai mare pt ei. Au fost foarte fericiti cu meniul.

Inregistrat
    02.12.2014

Noi am avut 3 copii la nunta, de 4, respectiv 10 ani, dar nu le-am pus meniu, doar scaune. Au mancat din meniurile parintilor, si asa este f multa mancare la nunta, chiar nu avea sens sa le punem si lor meniu.

Inregistrat
    17.08.2010

Ni s-a propus un meniu special de copii la un pret super bun si probabil vor sta la masa cu parintii, dar e un avantaj faptul ca nu sunt chiar mici (7-10 ani). Dupa o anumita ora, pot merge in camera de la restaurant sa doarma sau sa se joace, eventual acolo as putea pune niste activitati de facut, in sala chiar nu cred ca ar merge. Nu stiu exact cati vor veni, oricum sigur voi avea doua flower girl si baietelul nasilor.

Pagina 80 din 80 PrimulPrimul ... 3070787980

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us