Pagina 3 din 114 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 907

Subiect: Mamici din Botosani

Inregistrat
    05.10.2006

Implicit Re: Mamici de botosani

ma bate gandul sa merg sa nasc in sv la bethesda

parca mi-e cam frica de maternitatea noastra din bt

sincer sunt asa in aer...
    "Grammar": the difference between knowing your shit and knowing you're shit !

Inregistrat
    13.02.2009

Citat Postat de aryanna Vezi mesajul

Ai auzit lucruri de bine despre maternitatea respectiva? Noi am tot trecut pe langa ea insa nu stiam mai nimic despre serviciile de acolo...
    Eu sunt de parere ca atunci cand vine vorba de sanatatea noastra si a bebelusului pe care urmeaza sa-l aducem pe lume este bine sa ne asiguram ca totul va merge asa cum trebuie. Macar din punct de vedere psihic sa ne asiguram, pentru ca in realitate, oricarui medic i se poate intampla sa greseasca. E de dorit sa nu ni se intample noua Sanatate amandurora si bafta multa !
    PS: Nasti prin cezariana?

REMEMBER: One minute on your lips, forever on your hips !!!

Inregistrat
    18.10.2009

Nasica mea merge in suceava la controle periodice.Cand a nascut la noi in bt,a avut probleme,i-au spus ca copilul nu o sa meaga niciodata,un an l-au tinut in ghip si ia dat o multime de banii la doctor.Cand a ajuns la iasi ia spus ca e cam dus cu sorcova doctorul din bt,ca copilul nu a avut nimic,sa merga acasa linistiti,deci iti dai seama prin ce-au trecut

Inregistrat
    13.02.2009

Citat Postat de miki_cochi Vezi mesajul
    Nasica mea merge in suceava la controle periodice.Cand a nascut la noi in bt,a avut probleme,i-au spus ca copilul nu o sa meaga niciodata,un an l-au tinut in ghip si ia dat o multime de banii la doctor.Cand a ajuns la iasi ia spus ca e cam dus cu sorcova doctorul din bt,ca copilul nu a avut nimic,sa merga acasa linistiti,deci iti dai seama prin ce-au trecut
    Vai, o alta poveste trista care nu spune nimic bun despre medicii neonatologi si pediatri (cred ca asa se numesc ) din Botosani...Ma pun in situatia acelor parinti si ma ingrozesc...
    Eu am fost un copil cu probleme de sanatate la nastere si parintii mei au fost sfatuiti sa ma lase la orfelinat... Bineinteles ca asta nu s-a intamplat si azi sunt un om sanatos pentru ca parintii au mers cu mine la doctori din alte orase si problema s-a rezolvat. Povestea mea este totusi una care se petrecea in timpul regimului comunist, cand medicii nu erau poate atat de bine informati, ceea ce nu mai putem spune despre cei din zilele noastre...Te-ai astepta sa nu mai auzi atatea povesti triste la cat de mult a avansat medicina in zilele noastre...

Inregistrat
    18.10.2009

Citat Postat de Creizilup Vezi mesajul
    Vai, o alta poveste trista care nu spune nimic bun despre medicii neonatologi si pediatri (cred ca asa se numesc ) din Botosani...Ma pun in situatia acelor parinti si ma ingrozesc...
    Eu am fost un copil cu probleme de sanatate la nastere si parintii mei au fost sfatuiti sa ma lase la orfelinat... Bineinteles ca asta nu s-a intamplat si azi sunt un om sanatos pentru ca parintii au mers cu mine la doctori din alte orase si problema s-a rezolvat. Povestea mea este totusi una care se petrecea in timpul regimului comunist, cand medicii nu erau poate atat de bine informati, ceea ce nu mai putem spune despre cei din zilele noastre...Te-ai astepta sa nu mai auzi atatea povesti triste la cat de mult a avansat medicina in zilele noastre...
    Ai dreptate,nu raman marcati pe viata doar copii ci si parintii,nasii mei nu prea vor sa auda de un alt copil ,chiar daca naselul cel mic vrea un fratior sau surioara ,dar anul respectiv a fost de calvar si ia marcat enorm.

Inregistrat
    05.10.2006

tocmai de aia nu as naste in BT, sigur raman cu traume de aici
    am ramas numai cand am fost prima oara dar sa mai si nasc acolo

am auzit si de bine si de rau de bethesda , acum e ca la doctori, fiecare cu impresia ce si-a format-o...

s-ar putea sa mi se recomande cezariana ca am probleme cu ochii, miopie destul de mare
    "Grammar": the difference between knowing your shit and knowing you're shit !

Inregistrat
    13.02.2009

tocmai de aia nu as naste in BT, sigur raman cu traume de aici
    am ramas numai cand am fost prima oara dar sa mai si nasc acolo

am auzit si de bine si de rau de bethesda , acum e ca la doctori, fiecare cu impresia ce si-a format-o...

s-ar putea sa mi se recomande cezariana ca am probleme cu ochii, miopie destul de mare
    Da, am mai auzit de cazuri ca al tau, cand mamei -care avea acelasi probleme cu ochii ca si tine- i s-a recomandat cezariana.

Inregistrat
    28.03.2009

Post Re: Mamici de botosani

fetelor de bethesa am auzil lucruri bune din toate punctele de vedere nu numai la nastere, facand facultaea in sv, insa am auzit ca e cam scump sa nasti acolo
    personal nu am fost dar o vecina de-a mamei mele are o colega care a nascut acolo si parca 3sau 5 zile de internare inclusiv nasterea a ajunso cam 4000 lei
    exact nu stiu dar parca asa era anul trecut si daca a mai dat ceva pe langa sau a fost cu totul iar nu stiu
    eu una sincer nu imi permit asa ceva pt ca nu am servici si probabil dak l-as avea ar trebui sa am si un salar pe masura, dar din cate am inteles acolo este mai scump confortul si nu neaparat actul medical(asta o stiu de la o profa care zicea sa mergi la un medic in spital sa vezi cum se comporta cu tine si pe urma sa ii faci o vizita la particular adica spitalul cu pricina si atitudinea lui este deja schimbata datorita super preturilor de acolo)
    cat despre nasterile la noi la maternitate ca si in alte maternitati de stat cred ca depinde tare mult de personalul de care ai noroc sa fie alaturi de tine in momentele alea de la doctori pana la ingrijitoare
    cunosc cateva femei care au nascut acolo si nu a fost chiar rau sunt multumite iar copii sunt slava Domnului bine mersi
    depinde de norocul fiecaruia dar si de medicul care supravegheaza sarcina si asista la nastere
    p.s poate ne mai spun fetele care stiu ce medici sunt cu semnul intrebarii sa ne mai ferim un pic macar atat

Pagina 3 din 114 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us