Pagina 64 din 64 PrimulPrimul ... 1454626364
Rezultate de la 505 la 508 din 508

Subiect: Contraceptia dupa nastere

Inregistrat
    19.08.2008

Implicit Re: Contraceptia dupa nastere

Citat Postat de eti Vezi mesajul
    Medicul a zis ca daca incep cu pastile imi vine mai repede menstra, asa ca desi am zis sa mi le-a prescrie, nu le voi lua, ne descurcam fara. La a doua menstra se poate instala steriletul.
    eu am inceput cerazette in 20 august. mi-a venit pe 1 sept si apoi pe 20 sept si de atunci deloc. Din cate am cercetat, daca iei cerazette se pot intampla 2 lucruri: sa iti vina foarte des sau mai deloc. Din fericire la mine e varianta a doua

Inregistrat
    21.09.2011

Citat Postat de olgutza26 Vezi mesajul
    eu am inceput cerazette in 20 august. mi-a venit pe 1 sept si apoi pe 20 sept si de atunci deloc. Din cate am cercetat, daca iei cerazette se pot intampla 2 lucruri: sa iti vina foarte des sau mai deloc. Din fericire la mine e varianta a doua
    si mie mi-a zis ca nu va fi regulata menstra dupa Cerazette.

Sunt printisorul lui Mami si Tati, bebe: Darius Victor !!!

Inregistrat
    12.12.2013

Buna fetelor,

Si-a pus cineva sterilet Mirena? Mi-a fost recomandat de ginecolog si as vrea sa stiu ceva pareri.

Inregistrat
    12.12.2012

Nu va suparati pe mine, dar mi se pare trist cand vad ca multe sfaturi despre contraceptie dupa nastere se refere la sterilit si la pastile anticonceptionale. Eu am citit ca steriletul si unele pastile anticonceptionale sunt metode "avortive" de contraceptie. Adica e posibil ca fecundarea sa se produca si apoi sa se usuce ovulul fecundat. Dovada ca se nasc copii cu sterilet si cu pastile in unele cazuri cand nu se reuseste "neutralizarea" ovulului fecundat. In plus sunt nocive pentru sanatate, mai ales pe termen lung pot avea efecte grave - cancer, sterilitate, etc... Sunt si alte metode contraceptive, unele chiar naturale, sigure in proportie de peste 90% (nicio metoda contraceptiva nu e 100%) precum metoda masurarii temperaturii bazale, a calendarului bine tinut . Numai bine!

Pagina 64 din 64 PrimulPrimul ... 1454626364

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us