Pagina 3 din 45 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 358

Subiect: Mămici și burtici din Olt

Inregistrat
    19.12.2008

Implicit Re: Doctori ginecologi in Slatina

Si la mine la fel...numai k eu am plecat din arad!!Dar nici acolo nu umbla cainii cu covrigi in coada cum cred multi...

Inregistrat
    19.12.2008

Citat Postat de flori_ali Vezi mesajul
    Cabinetul este vis a vis de Minimax la parterul unui bloc unde este si o farmacie.Au un panou mare la scara blocului pe care e scris numele dr. Manta Adela si inca alte cateva nume.
    ms mult de tot!Mai trebuie sa trec sa vad cate luni trebuie sa strang bani k sa platesc o vizita!!!

Inregistrat
    07.07.2008

Citat Postat de anabella Vezi mesajul
    si pe mine ma intereseaza sa stiu unde are cabinet, pentru ca peste 2 luni ne mutam inapoi in slatina si voi avea nevoie de un medic acolo in oras.
    apropo de analizele preconceptie, pe mine ma costa in jur de 8 mil jumate, asa ca pregatiti-va sufleteste fetelor
    daca va intereseaza lista de analize pe care mi le-am facut eu aici in bucuresti, sa-mi spuneti, ca vi le transcriu aici
    Daca poti trimite-mi si mie analizele necesare preconceptiei. Ms

Inregistrat
    14.10.2007

floriana, sotul meu doar se transfera, pe acelasi post si pe aceiasi bani ca aici(lucreaza la interne), deci numai din salariul lui putem oricum sa traim boiereste la slatina, daca o luam asa, iar la mine va mai dura o vreme pana gasesc ceva, insa intre timp tin cartea de munca la cineva, pe un salariu mai mare, ca sa nu iau indemnizatia minima, ci cei 85%.

biribishpampela, nu pot sa spun decat ca e cel mai bun lucru pentru noi,cei care nu vrem sa platim 30 ani cate 20 mil pe luna rate si-n final, la 60 ani cand ne uitam in urma sa vedem ce am realizat, apartamentul sa fie singura mandrie a noastra ca familie, ca de altceva n-au mai fost bani!

multumim fetelor ca ne-ati spus unde e cabinetul, acum sa va insir si eu analizele mele:

de sange (aprox 700 lei):
    Serologie sifilis cantitativa (reagine + anticorpi specifici)
    grup sanguin-sistem OAB (asta pt ca eu nu-mi stiu grupa)
    factor RH (nici pe asta nu-l stiu)
    Ag HBs (nu ma intreba ce sunt astea)
    Anti-HIV 1+2
    Anti HBs-cantitativ
    Anti - HCV
    Listeria monocytogenes - serologie
    Profil TORCH

din recoltare (149 lei):
    mycoplasma
    chlamydia

evident, puteti face mai putine decat mine, eu le-am cerut pe toate, pt mai multa siguranta, cred ca in slatina sunt chiar mai ieftine ca aici

Inregistrat
    14.10.2007

la policlinica promed a mers cineva la ginecologie? au si femei ginecolog?
    pentru ca la ei pe site vad ca e trecuta si o femeie la obstetrica-gineco, insa zice ca e medic primar, anestezie terapie intensiva.
    cu alte cuvinte nu are de-a face cu procedurile obisnuite

Inregistrat
    07.07.2008

Fetelor stie careva dintre voi un medic ginecolog bun care sa supravegheze o sarcina si care sa asiste la nastere?

Inregistrat
    14.10.2007

felicitari pentru sarcina!!! sa ai parte de un bebe sanatos si frumos
    asta caut si eu in momentul de fata, un medic bun, la care sa merg mereu, dar nu stiu pe nimeni
    cineva mi-a zis de doctorul eremia, insa nu prea agreez ideea de barbat ginecolog.
    eu cred ca am sa merg la controale periodice la bucuresti si tot acolo e foarte probabil sa si nasc, daca nu gasesc aici pe cineva.

p.s: dupa cat timp de incercari ai reusit sa ramai?

Inregistrat
    07.07.2008

Multumesc mult pt urari.
    Dupa aproape 3 luni de incercari am reusit sa raman gravida, dar sincer nu ma asteptam pt. ca nu am avut niste luni prea active.Mi-am facut testul mai mult la insistentele surorii mele, dar eu nu credeam ca sunt gravida.
    Duminica seara mi-a fost rau pt prima data si luni mi-am facut testul, dar la medic inca nu am ajuns.
    Legat de medici si eu m-am gandit sa merg la Bucuresti dar mi se pare prea obositor mai ales ca eu am un program cam urat la servici.
    Din cate am mai auzit si eu pe la colegele de serviciu am inteles ca dr. Iordache si dr. Adam ar fi buni, dar in momentul asta chiar ma stresez ca nu stiu la cine sa merg.

Pagina 3 din 45 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us