Rezultate de la 1 la 8 din 8

Subiect: Nasitul in Braila

Inregistrat
    02.11.2007

Post Nasitul in Braila

Buna Fetelor In August Ma Pregatesc Sa Fiu Nasica,as Vrea Sa Stiu Care Sunt Indatoririle Mele Ca Nasa.eu La Mine Nu Am Respectat Toate Obiceiurile Si De Aceea Nu Stiu Ff Multe

Inregistrat
    02.11.2007

Implicit Re: Nasici Din Braila

Citat Postat de ameli2008 Vezi mesajul
    Buna Fetelor In August Ma Pregatesc Sa Fiu Nasica,as Vrea Sa Stiu Care Sunt Indatoririle Mele Ca Nasa.eu La Mine Nu Am Respectat Toate Obiceiurile Si De Aceea Nu Stiu Ff Multe
    se pare ca nu mai cununa nimeni?

Inregistrat
    10.08.2006

Eu voi fi nasica pe 25 septembrie pentru a 2 a oara,anul trecut pe 7 noiembrie am fost pentru prima data.
    Obligatia ta ca nacsica este:
    - sa-i cumperei finutei coronita,beteala,voalul,oglinda,tava pentru la inchinatul betelei (acolo ii dai si un banut);
    -sa cumperi farduri,ruj,rimel,perie de par,oglinda,parfum,esarfa sau palarie,poseta,papuci,un halat sau rochita sau ce-si doreste ea (eu am preferat sa o intreb) pentru legatoare si gatitul miresei cand o iei de acasa (si aici ii dai un banut);
    -de cumparat lumanarile;
    -de platit biserica;

Cam asta am respectat eu daca am scapat unele obiceiuri nu stiu.

Inregistrat
    02.11.2007

Citat Postat de valentina Vezi mesajul
    Eu voi fi nasica pe 25 septembrie pentru a 2 a oara,anul trecut pe 7 noiembrie am fost pentru prima data.
    Obligatia ta ca nacsica este:
    - sa-i cumperei finutei coronita,beteala,voalul,oglinda,tava pentru la inchinatul betelei (acolo ii dai si un banut);
    -sa cumperi farduri,ruj,rimel,perie de par,oglinda,parfum,esarfa sau palarie,poseta,papuci,un halat sau rochita sau ce-si doreste ea (eu am preferat sa o intreb) pentru legatoare si gatitul miresei cand o iei de acasa (si aici ii dai un banut);
    -de cumparat lumanarile;
    -de platit biserica;

Cam asta am respectat eu daca am scapat unele obiceiuri nu stiu.
    ok ms mult

Inregistrat
    14.01.2009

se pare ca nu mai cununa nimeni?
    salut ameli si eu voi fi nasica anul acesta si ma bucur tare mult, da ca si obligatii are dreptate valentina,acum fiecare face cum doreste si mai ales cum te-ai inteles cu finutii tai, pupici si spor la cumparaturi.

Inregistrat
    02.11.2007

Citat Postat de karoline Vezi mesajul
    salut ameli si eu voi fi nasica anul acesta si ma bucur tare mult, da ca si obligatii are dreptate valentina,acum fiecare face cum doreste si mai ales cum te-ai inteles cu finutii tai, pupici si spor la cumparaturi.
    facem si noi o lista cu nasici?

Inregistrat
    02.11.2007

se pare ca numai eu am fost nasica

Inregistrat
    02.11.2007

se pare ca numai eu am fost nasica
    nici nasici?

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us