Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 13

Subiect: Rochia de mireasa in Calarasi

Inregistrat
    09.11.2009

Post Rochia de mireasa in Calarasi

Buna fetelor. Am deschis acest topic pentru a ne sfatui impreuna.
    Cu cat inainte de nunta va luati rochia de mireasa? De unde o achizitionati si cat sunteti dispusa sa dati pe ea.

Inregistrat
    04.03.2009

Implicit Re: Rochie de mireasa

Citat Postat de danutaa Vezi mesajul
    Buna fetelor. Am deschis acest topic pentru a ne sfatui impreuna.
    Cu cat inainte de nunta va luati rochia de mireasa? De unde o achizitionati si cat sunteti dispusa sa dati pe ea.
    Buna, eu am sperat sa imi gasesc rochita la noi in oras dar nu a fost sa fie asa, am fost si am luat-o de la Bucuresti, nu am dat foarte multi banii pe ea dar mi-a placut foarte mult. Am cumparat-o la inceputul lui august si nunta o pe 26 sept.
    Numai bine.

Inregistrat
    12.05.2008

Buna la toate calarasencele!
    Eu sunt tot din Calarasi, dar acum stau in Bucuresti.
    Rochia de mireasa, dupa parerea mea, poti s-o cumperi si inainte cu 1 an, daca esti in saptamana oarba si ti se pune pata pe o rochie, o iei...daca te stapanesti si nu vrei s-o ti in dulap.....mai te gandesti si astepti. Impoertant e sa te simti tu bine cu ea, in ea.
    Eu am achizitionat-o cu 6 luni inainte (am dat comanda), defapt ia mi-a sosit cu 1 luna inainte de nunta, si deci nu am stat mult cu ia acasa.
    Asta e parerea mea.

Inregistrat
    20.04.2010

chiar daca am avut nunta acum 7 ani,eu mi-am luat rochia cu o luna inaintea nuntii...din firea mea sunt foarte pretentioasa si ma gandeam ca nu o s agasesc ce-mi place si am sa probez "n" rochii dar nu a fost asa...mi-am luat-o de la Constanta de la casa de moda Agnes Toma si nu am probat decat 2 rochite...iar pe a doua am si luat-o...a fost de culoarea untului...super...o am si acum...iar sotul si-a luat costumul de gineric tot de acolo de Alb Negru

Inregistrat
    01.02.2007

Citat Postat de eliss Vezi mesajul
    nu am probat decat 2 rochite...iar pe a doua am si luat-o...a fost de culoarea untului...super...o am si acum...iar sotul si-a luat costumul de gineric tot de acolo de Alb Negru
    si eu la fel, pe prima am probat-o la rugamintea mamei, vroia sa vada cum imi venea un anumit model, apoi am refuzat sa probez orice pana la 'the one' , am vazut-o, am stiut ca e a mea
    Mai greu a fost cu rochia de la cununia civila.
    Ca sa ii raspund danutei, cred ca ideal e sa o iei cu 2-3 luni maxim inainte, asta ca sa n-ai surprize in ziua nuntii ca e prea larga sau stramta. Dai pe ea cat te tine buzunarul si o iei dupa lungi cautari pe net sau prin magazine.

Love
    is an intense feeling of affection related to a sense of strong loyalty

Inregistrat
    17.07.2009

Buna miresici!
    Si eu sunt din Calarasi, dar stau in Bucuresti( de 9 ani deja).
    Eu am dat comanda pt rochita in Martie si in Iulie tr sa ajunga in tara, iar in august voi face modificarile necesare (daca va fi nevoie)!

rochita mea va arata ceva de genul asta...
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    04.02.2010

Citat Postat de denydenisa Vezi mesajul
    rochita mea va arata ceva de genul asta...
    imi place mult prima.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us