Pagina 2 din 67 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 532

Subiect: Decoratiuni cu lumanari

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Decoratiuni cu lumanari

Citat Postat de blueoana Vezi mesajul
    la 14:00 incepe petrecerea

Merita, uite cateva idei pt sala
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    25.10.2006

La momentul fripturii si al tortului, cand se sting toate luminile, nu mai e zi afara......si arata foarte bine dispuse pe fiecare masa, de exemplu pe marginea interna, formand un "cerc"luminos

Inregistrat
    11.10.2006

Implicit Re: Decoratiuni cu lumanari

am fost aseara in Cora si am vazut o gramada de feluri de lumanari,iubi a vrut sa imi cumpere dar ii prea devreme,ma incanta ideea angi,aranjamente cu flori mai pui pe masa?

Inregistrat
    25.10.2006

Citat Postat de blueoana Vezi mesajul
    am fost aseara in Cora si am vazut o gramada de feluri de lumanari,iubi a vrut sa imi cumpere dar ii prea devreme,ma incanta ideea angi,aranjamente cu flori mai pui pe masa?

Ne gandim la doua variante:

varianta 1: suporturi din fier forjat pe mijlocul mesei si lumanari pe margine, in "buchet", 2 - 3
    varianta 2: vaze inalte din sticla cu flori in centrul mesei si un bol cu lumanarele pe margine

Sa vedem cum iese dupa ce sondam piata

Parerea mea e ca nu ar trebui sa cumperi nimic inca....gandeste-te la o tematica pt nunta si apoi asorteaza accesoriile...

PS. Tematica noastra e "nunta la palat", ca oricum mi-am dorit-o dintotdeauna...

Inregistrat
    01.06.2006

inca o varianta: aranjament cu flori pe mijlocul mesei (nu prea inalt) si lumanarele raspandite in jur... noi asa am vrut in interior, numai ca restaurantul trebuia sa puna lumanarile, si au uitat... Prin urmare a trebuit sa ne multumim doar cu florile. Nu a fost rau insa nici asa

am avut insa lumanari pe mesele de pe terasa, unde iesea lumea sa fumeze o tigara, sa vorbeasca, sa ia aer... am luat de la Bamboo cate 5 lumanari pt fiecare masa, de diverse culori si inaltimi si le-am grupat in centru... se gasesc "serii" de lumanari in acelasi stil, pe diverse palete cromatice. eu am ales culori calde, ca apusul de soare (ca tot restul nuntii de altfel): bordeaux, banan, portocaliu, bej...

Inregistrat
    01.06.2006

ah, si ca idee, sunt de evitat lumanarile parfumate!! nu merg bine cu friptura

Inregistrat
    25.10.2006

Citat Postat de BDiana Vezi mesajul
    ah, si ca idee, sunt de evitat lumanarile parfumate!! nu merg bine cu friptura
    Da, ai perfecta dreptate, chiar ma gandeam la asta.........plus ca nici eu nu suport mirosurile diverse......Ce ma fac cu atatea mirosuri de parfumuri la nunta?????Noroc ca este aer conditionat....

Inregistrat
    28.06.2006

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Da, ai perfecta dreptate, chiar ma gandeam la asta.........plus ca nici eu nu suport mirosurile diverse......Ce ma fac cu atatea mirosuri de parfumuri la nunta?????Noroc ca este aer conditionat....
    fetelor eu zic asa : puteti sa incarcati cu ornamente masa de la intrare , masa cu tortul , cea cu fructele sau cu cascada de ciocolata!!! dar nu incarcati si mesele invitatilor! pentru ca ei vor sa se simta bine , sa manance comod , nu sa li se aprinda sacourile de la lumanari. mesele invitatilor vor fi foarte incarcate ,o sa vedeti! aranjament central, 8-10 farfurii , meniuri , marturii , 4 pahare la fiecare , tacamuri , prajituri, scrumiere, pachete de tigari eventual, alune , farfuriuta cu felii de lamaie si masline(pentru cei ce servesc martini), sticlele de vin , de suc , bolul cu cuburi de gheatza. sigur ii vor incomoda lumanarile! noi ne chinuim,le asortam , dam banii pe ele ,iar ei le sting dupa 5 minute si eventual le pun si pe jos ,pe langa masa ca sa mai elibereze spatiul( asa a fost la ultima nunta la care am mers, desi mesele erau suficient de mari) .de aceea eu raman doar cu aranjamentul central !!!

Pagina 2 din 67 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us