Pagina 3 din 67 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 532

Subiect: Decoratiuni cu lumanari

Inregistrat
    11.10.2006

Implicit Re: Decoratiuni cu lumanari

nici eu nu vreau sa incarc masa,la mijloc o sa punem ceva aranjament,probabil ceva cu flori si o lumanare

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Decoratiuni cu lumanari

Citat Postat de lakra_c Vezi mesajul
    fetelor eu zic asa : puteti sa incarcati cu ornamente masa de la intrare , masa cu tortul , cea cu fructele sau cu cascada de ciocolata!!! dar nu incarcati si mesele invitatilor! pentru ca ei vor sa se simta bine , sa manance comod , nu sa li se aprinda sacourile de la lumanari. mesele invitatilor vor fi foarte incarcate ,o sa vedeti! aranjament central, 8-10 farfurii , meniuri , marturii , 4 pahare la fiecare , tacamuri , prajituri, scrumiere, pachete de tigari eventual, alune , farfuriuta cu felii de lamaie si masline(pentru cei ce servesc martini), sticlele de vin , de suc , bolul cu cuburi de gheatza. sigur ii vor incomoda lumanarile! noi ne chinuim,le asortam , dam banii pe ele ,iar ei le sting dupa 5 minute si eventual le pun si pe jos ,pe langa masa ca sa mai elibereze spatiul( asa a fost la ultima nunta la care am mers, desi mesele erau suficient de mari) .de aceea eu raman doar cu aranjamentul central !!!

La noi mesele vor fi foarte aerisite, fiecare invitat va avea suficient spatiu....Va fi un singur aranjament din fier forjat, care va cuprinde aranjamentul floral sus si lumanarele jos, plutitoare.....Nu au cum sa ajunga sacourile invitatilor la ele, deoarece masa e mare si aranjamentul este in centrul mesei...NU vor fi pe masa prajituri, noi inchiriem fantana de ciocolata ca substitut, Nu vor fi nici un fel de sticle, vor fi serviti personal de ospatari....In rest, suficient loc pt fiecare.....
    Intrarea va fi conturata cu globuri de lumini filigranate iar mesele cu lumanari...Nu-mi imaginez cand se vor stinge toate luminile toata sala-palat in bezna.........
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu (Report Post).

Inregistrat
    28.06.2006

[quote=angelic_dolphine;88105]La noi mesele vor fi foarte aerisite, fiecare invitat va avea suficient spatiu....Va fi un singur aranjament din fier forjat, care va cuprinde aranjamentul floral sus si lumanarele jos, plutitoare.....Nu au cum sa ajunga sacourile invitatilor la ele, deoarece masa e mare si aranjamentul este in centrul mesei...NU vor fi pe masa prajituri, noi inchiriem fantana de ciocolata ca substitut, Nu vor fi nici un fel de sticle, vor fi serviti personal de ospatari....In rest, suficient loc pt fiecare.....

si eu voi avea cascada de ciocolata , dar voi avea si prajituri , fructe pe masa; apoi am intrebat printre invitatii mei si toti au sarit in sus cand au auzit sa le serveasca chelnerul bauturile!!! au spus din experienta ca unii pur si simplu nu cer bautura( cred ca sunt mai rusinosi sau nu stiu de ce) apoi au spus ca ii enerveaza sa astepte chiar si 2-3 minute sa li se aduca apa/ sucul/vinul etc...in concluzie ei vor bautura pe masa. unde obligatoriu va trebui sa adaug si cuburi de gheatza! vinul va fi adus mereu cate 1 sticla sau 2 la fiecare masa astfel incat sa fie tot timpul vin rece pe masa.

Inregistrat
    11.10.2006

cat este cascada? voi ma ispititi

Inregistrat
    28.06.2006

Citat Postat de blueoana Vezi mesajul
    cat este cascada? voi ma ispititi
    depinde de numarul de invitati ; nu pot sa dau nume dar cauta pe net si vei gasi la firme si preturile; eu am sub 150 invitati deci va costa 250-max.300Euro. cu tot cu fructe si persoana specializata care sa se ocupe de servit.s-ar putea sa achit in plus si cazarea pentru ca nu am nunta in bucuresti

Inregistrat
    10.12.2006

Ce bine ar fi daca s-ar gasi si la noi astfel de modele...imi plac foarte mult. Ca si pret informativ: cele mari sunt 26 de dolari, iar cele mici 6 dolari. Scumpe dar deosebite...
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    24.10.2006

Apropo de luminari... stiti cumva daca se gasesc si la ce pret torte de gradina si lampioane? Nu electrice... pe petrol si cu luminari. Ma gindeam sa renunt la lumina artificiala (spoturi, voal luminos) si sa merg pe o atmosfera de epoca (macar primele ore ale serii!)... Problema e ca-s cam departe si nu am preturile din Romania.

In interior o sa inchiriez sfesnicele de fier forjat ale agentiei si o sa pun luminarele pe mese... iar pe terasa mi-ar fi placut citeva torte si lampioane prin copaci!

Inregistrat
    10.07.2006

Citat Postat de BlueMoni Vezi mesajul
    Ce bine ar fi daca s-ar gasi si la noi astfel de modele...imi plac foarte mult. Ca si pret informativ: cele mari sunt 26 de dolari, iar cele mici 6 dolari. Scumpe dar deosebite...

Sunt f frumoase..mie imi plac lucrurile mai...altfel..
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 3 din 67 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us