Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 40

Subiect: Nasii de cununie

Inregistrat
    13.09.2009

Implicit Nasii de cununie

Parintii spirituali merita un "subiect"
    Fetelor, care e traditia? Nasii iau voalul, lumanarile, asta stiu. Ce trebuie sa mai stie un nas?

Inregistrat
    11.10.2009

Implicit Re: Nasii de cununie

Citat Postat de ana_strumfi Vezi mesajul
    Parintii spirituali merita un "subiect"
    Fetelor, care e traditia? Nasii iau voalul, lumanarile, asta stiu. Ce trebuie sa mai stie un nas?
    bun subiect
    eu stiu ca nasii iau lumanarile aranjate si platesc biserica, asa e?

Inregistrat
    13.11.2009

toate bune si frumoase...noi inca nu avem nasi..

Inregistrat
    11.11.2009

Citat Postat de gabitza_roca Vezi mesajul
    toate bune si frumoase...noi inca nu avem nasi..
    Nu te ingijora. Stii ca eu am fost refuzata. Si ce e si mai drastic, iubitul meu nu are inca nasi si trebuie sa predau textul pentru invitatie in 23 martie, adica o saptamana.
    Eu nu stiu care e traditia cu lumanarile,posibil sa fie si la catolici.

Inregistrat
    12.05.2009

Noi cand vorbeam de nunta,ne am inteles ca ,cautam 4 nasi...
    eu deja ii aveam...unul sigur iar al doilea aveam din 3 perechi pe cine sa aleg...
    urma ca sa cautam si lui al doilea caci primul binenteles nasul de botez...
    cand am gasit pentru el al doilea,varul meu si cel mai bun prieten al lui...care a si acceptat...
    a urmat sa mi sunt si eu al doilea nas fiind din ungaria...care a refuzat caci baiatul are probleme mari de sanatate...am inteles o
    am trecut la cea care urma in lista:o verisoara primara la care au fost si ai mei nasi...am sunat o caci ea e in germania...
    care spre surprinderea noastra a refuzat...a gasit o gramada de scuze...ca nu pot si bla bla bla...

mentionez ca mai am invitati din germania care au confirmat ca vin degeaba nu au concediu in perioada aceea,dar vin de vinerea si pleaca inapoi duminica...
    dar la draga mea de verisoara degeaba i am zis...ea nu si nu...
    nici nu ma asteptam la acest raspuns...

am trecut la ultima varianta...acum astept raspunsul de la ei...caci si "nasica" (daca totusi ei vor fi) tre sa plece in iunie in interes de serviciu in strainatate si inca nu stiu data,dar a promis ca se intereseaza si imi da un raspuns...

nasoala situatie...sa fiu eu sigura ca am abii nasi si lui tre sa i cautam unul si pana la urma sa fie invers...

Inregistrat
    27.02.2008

Citat Postat de roxi_libo Vezi mesajul
    bun subiect
    eu stiu ca nasii iau lumanarile aranjate si platesc biserica, asa e?
    Si eu asa stiu. La noi asa a fost.

In alte zone ale tarii nasii platesc si tortul .
    http://picasaweb.google.ro/canpean.adriana

<INPUT id=gwProxy type=hidden><!--Session data--><INPUT id=jsProxy onclick=jsCall(); type=hidden><INPUT id=gwProxy type=hidden><!--Session data--><INPUT id=jsProxy onclick=jsCall(); type=hidden>

Inregistrat
    11.10.2009

Citat Postat de BRIana22 Vezi mesajul
    Si eu asa stiu. La noi asa a fost.

In alte zone ale tarii nasii platesc si tortul .
    Ei ar fi o treaba, si asa ma gandesc sa nu fie mult. Lumanariele mele costa 25+37=62Ron o bucata. Eu sper sa nu spuna ca nu vor sa plateasca pentru ca e mult.

Eu voi avea 3 perechi de nasi, 2 ai mei si unu al lui. Si el a avut probleme cu Germania si concediile, asta e...

Inregistrat
    13.11.2009

Citat Postat de roxi_libo Vezi mesajul
    Ei ar fi o treaba, si asa ma gandesc sa nu fie mult. Lumanariele mele costa 25+37=62Ron o bucata. Eu sper sa nu spuna ca nu vor sa plateasca pentru ca e mult.

Eu voi avea 3 perechi de nasi, 2 ai mei si unu al lui. Si el a avut probleme cu Germania si concediile, asta e...
    interesant..n-am mai auzit pana acum de miri cu 3 perechi..una, doua,patru..ori opt...dar 3..e ceva nou..pentru mine..
    de ce 3? ne spui?

si eu inca astept raspunsul celor din Marea Britanie..nasol..pt ca mi-e cumva sa le cer un raspuns direct..
    ne-am gandit si la varianta cu o pereche de nasi..iar in cazul in care vin si englezii..sa fie si ei

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us