Pagina 2 din 183 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1464

Subiect: Machiaj - poze si discutii

Inregistrat
    03.10.2006

Implicit Re: probe machiaj si coafura

deobicei ma fac la ochi numai cu o culoare si cu genele o duc cam prost ca nu sunt nici lungi si nici prea dese,a sa ca o sa-mi pun unele false, dar din alea individuale si mai mult spre coltul ochiului.
    Voiincerca sa gasescpe cineva cind vin in tara, dar iti dai seama ca mi-e greu sa ma duc la probe, peste probe, ca nu stau mult.
    Cit despre albul de pe pleoape, eu as vrea un bej, crem, cam asa ceva, nu alb. Eu am tenul mai inchis si in plus o sa fiu bronzata si nu prea merge alb oese prea mutl in evidenta.

Inregistrat
    25.06.2006

conteaza f mult culoarea tanului,parul,ochii...rochita...de aici si combinatia de culori pt farduri.....

Inregistrat
    03.10.2006

asa e, am sa incerc sa gasesc pe cineva sa ma faca frumoasa si daca nu ma descurc eu intr-un fel

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: probe machiaj si coafura

Citat Postat de Dana_Canada Vezi mesajul
    asa e, am sa incerc sa gasesc pe cineva sa ma faca frumoasa si daca nu ma descurc eu intr-un fel

Sunt multe feluri de gene, cele mai dragute si aproape de natural sunt cele in "buchetele". Exista trei lungimi; se pot folosi in combinatie:pe coada ochiului gene lungi, pe lungimea pleoapei medii, pe coltul intern scurte. Secretul este dat de desimea cu care sunt puse. Eu port destul de des gene, nu mai este nevoie de mascara peste ele, arata bine.

Adezivul cu care sunt prinse este de culoare neagra si, de cele mai multe ori, se imprima la radacina pleoapei, conturand natural ochiul.

Cand sunt date jos, ma chinuie teribil solventul si se mai raresc si genele mele proprii si personale Oricum, in ansamblu, sunt tare incantata de ideea de gene false....

Inregistrat
    06.06.2006

Aveti mare grija cu genele false, mai ales cele individuale. Stiu pe cineva careia i-au picat genele sau erau fff scurte si acum incerca sa le repare cu ulei de ricin....

Raza_de_soare Guest

Citat Postat de melika Vezi mesajul
    machiaje care imi plac mie....la ochi ma refer...
    ce parere aveti?
    As spune doar atat:vulgar.Asa vad eu acest makiaj.Iertati0mi sinceritatea...

Mie mi-ar placea un makiaj precum acestea, cu precadere primele doua:
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    20.07.2006

Citat Postat de Dana_Canada Vezi mesajul
    eu deobicei ma machez asa la ocazii, cred ca pina la urma o sa-mi "fac" fata singura.
    Am pus o poza de la o nunta la care am fost in aprilie......merge sa ma fac asa ???
    Imi place foarte mult cum ti-ai aranjat sprancenele...sunt foarte importante in echilibrul unui machiaj....ti-as recomanda in loc de roz-violet, un auriu la culoarea tenului tau se potriveste mult mai bine sau orice alta culoare calda...si alta recomandare ar fi pudrarea fetei, care este extrem de importanta in reusita unei poze (adik sa nu se vada fatza lucind). Succes!

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: probe machiaj si coafura

Citat Postat de Raza_de_soare Vezi mesajul
    As spune doar atat:vulgar.Asa vad eu acest makiaj.Iertati0mi sinceritatea...

Mie mi-ar placea un makiaj precum acestea, cu precadere primele doua:

Acesta este genul care-mi place si mie, doar ca vreau putina culoare in obraji.......iar seara, o nuanta mai aprinsa la ruj
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu (Report Post).

Pagina 2 din 183 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us