Pagina 23 din 23 PrimulPrimul ... 13212223
Rezultate de la 177 la 184 din 184

Subiect: Despre Cununia civila

Inregistrat
    11.11.2010

Implicit Re: Despre Cununia civila

Citat Postat de sandika Vezi mesajul
    eu am fost saptamana trecuta pana la primarie sa intreb de ce acte am nevoie pt cun civila, si dna de acolo mi-a dat o hartiuta pe care erau enumerate actele necesare si apoi a scris cu pixul "taxa de 50 lei". Deci, asta ar fi taxa pe care trebuie sa o dam in ziua in care depunem dosarul. Cam atata stiu.
    Hm,...mie nu mi-as scris nimic pe hartiuta primita de la ei, cand ti-ai facut rezervare? Eu am fost in ianuarie,..
    Totusi astia 50 de lei nu reprezita taxa aceea pentru Uniunea Compozitorilo, pentru ca iti pun ei cantecul ala, marsul ala cand mergi la civila, etc...stiu ca se plateste acea taxa. Poate la aia s-a referit.
    Cei 100 lei de care zicea Andreea parca sunt cei care ii platesti la analizele medicale.. Daca vrei bineinteles.:P tz tz tz mai Andreea))) Glumesc..:P
    Probabil ca 98% din noi o sa facem asa sau deja au facut asta:P
    Cam cat ai platit tu anul trecut la primarie?
    Ultima editare de Laura_Pasca : 24.03.2011 14:28:29

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de Laura_Pasca Vezi mesajul
    Hm,...mie nu mi-as scris nimic pe hartiuta primita de la ei, cand ti-ai facut rezervare? Eu am fost in ianuarie,..
    Totusi astia 50 de lei nu reprezita taxa aceea pentru Uniunea Compozitorilo, pentru ca iti pun ei cantecul ala, marsul ala cand mergi la civila, etc...stiu ca se plateste acea taxa. Poate la aia s-a referit.
    Cei 100 lei de care zicea Andreea parca sunt cei care ii platesti la analizele medicale.. Daca vrei bineinteles.:P tz tz tz mai Andreea))) Glumesc..:P
    What???
    Eu anul trecut asa imi amintesc ca am platit 11 Ron taxa la primarie si 100 Ron analize medicale.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    06.02.2011

Citat Postat de Laura_Pasca Vezi mesajul
    eu am fost prin 10 martie dar deocamdata nu ne-am facut rezervarea insa va fi pe 14 mai pentru ca noi vom face starea civila cu 1 luna jumate inainte de nunta.

Inregistrat
    05.01.2008

Fetelor am o veste ffff buna!!!!Se oficiaza cununii civile duminica de la 11-12.Eu am programat-o azi pe fina mea.....

Inregistrat
    11.01.2009

Citat Postat de ana_anna0 Vezi mesajul
    deja mi_a dat o miresica informatiile de contact a cuiva si vreau sa iau legatura cu el prin facebook
    Poti sa imi trimiti si mie te rog in PM id-ul lui de facebook? E cineva din Zalau?

Inregistrat
    08.07.2012

Lightbulb Re: Despre Cununia civila

Buna fetelor! Eu sunt programata la starea civila la ora 11 si la biserica la ora 11.20! din experienta voastra,ce credeti....jungem la biserica la timp? cununia religioasa va fi la biserica "Adormirea Maicii Domnului", cea din centru, relativ aproape de primarie....sau sa-mi reprogramez starea civila mai repede...cu timpul stam f prost si de aia trebuie sa fie orele mai stranse...

Inregistrat
    29.01.2013

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    In ziua cand facem noi nunta, mai sunt inca 2 perechi la cununia civila si sper sa nu asteptam dupa ei. Eu am cununia civila la ora 11 si sper ca ei sa fie dupa mine. Ziua e si asa scurta la nunta de zi, dar daca mai intarziem si asteptam dupa altii...chiar nu stiu cum ajungem punctuali la biserica si la restaurant.
    Cununia civila in sine nu dureaza mai mult de 10-15 min. Mai mult dureaza pana se aduna toata lumea, pana incepe efectiv cununia civila. Stiu ca inainte de oficierea cununiei civile, ofiterul de stare civila si mirii au o mica intrevedere. Cred ca de fapt intrebarea este Cat se sta la starea civila?

Inregistrat
    08.07.2012

Si intrebarea mea e aceasi...cat se sta la starea civila...cu tot cu felicitari, flori si poze!

Pagina 23 din 23 PrimulPrimul ... 13212223

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us