Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 184

Subiect: Despre Cununia civila

Inregistrat
    18.08.2009

Implicit Despre Cununia civila

Cine stie cat trebuie platit la primarie, la cununia civila? am inteles ca trebuie ceva platit, nu stiu ce taxe! Stiam ca mai demult, acum cativa ani in urma se platea pentru melodia aia care o pune cand intra miri, se platea nu stiu cat la Uniunea compozitorilor pentru ca te folosea-i de melodia aia!
    Acuma se mai plateste asa ceva?
    M-ar interesa suma care trebuie platita per total pt cununia civila!
    Ms.

Inregistrat
    25.10.2009

Implicit Re: Despre Cununia civila

Citat Postat de lauriss Vezi mesajul
    Cine stie cat trebuie platit la primarie, la cununia civila? am inteles ca trebuie ceva platit, nu stiu ce taxe! Stiam ca mai demult, acum cativa ani in urma se platea pentru melodia aia care o pune cand intra miri, se platea nu stiu cat la Uniunea compozitorilor pentru ca te folosea-i de melodia aia!
    Acuma se mai plateste asa ceva?
    M-ar interesa suma care trebuie platita per total pt cununia civila!
    Ms.

Si pe mine m-ar intersa aceasta informatie. Se plateste o taxa si pentru cununare?
    Si inca o intrebare, daca vreau eu o melodie anume cand intram, pot aranja cu ei sa mearga aceea melodie? Si cam cat tine cununia civila si cine ne cununeaza? Off, multe intrebari.
    Aici avem nevoie de ajutorul fostelor miresici!!!

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    18.08.2009

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Si pe mine m-ar intersa aceasta informatie. Se plateste o taxa si pentru cununare?
    Si inca o intrebare, daca vreau eu o melodie anume cand intram, pot aranja cu ei sa mearga aceea melodie? Si cam cat tine cununia civila si cine ne cununeaza? Off, multe intrebari.
    Aici avem nevoie de ajutorul fostelor miresici!!!
    help...dc afli ceva sa ne zici si noua...

Inregistrat
    18.08.2009

Stiu sigur ca se plateste ceva taxa la primarie cand faci cununia civila..si stiu ca mai mult de 15-20 de minute nu te tine acolo,...iar despre melodie nu stiu ce sa zic,..nu am mai auzit ideea asta pana acuma! nu stiu daca se poate...

Inregistrat
    29.12.2007

mai eu chiar nu-mi amintesc daca am platit ceva...sunt cam uituca de cand sunt insarcinata
    legat de melodia de la inceput nu stiu...cel mai bine e sa intrebi direct acolo
    cununia dureaza vreo 15 minute cu tot cu felicitari si poze

Asa stiu si eu, ca nu dureaza mult cununia civila daca nu cumva se decaleaza programul...daca sunt inainte intarziati... am mai auzit ca pe cei care intarzie ii lasa ultimii, e adevarat?

Inregistrat
    18.08.2009

Citat Postat de DeliDeli Vezi mesajul
    Asa stiu si eu, ca nu dureaza mult cununia civila daca nu cumva se decaleaza programul...daca sunt inainte intarziati... am mai auzit ca pe cei care intarzie ii lasa ultimii, e adevarat?
    nu e chiar asa,...am auzit eu de cineva care a intarziat si nu i-a lasat ultimii...la cat de precise si de organizate suntem noi,..omul tot poate sa greseasca ,..deci si cei de la primarie isi dau seama,..ca nu ai intaziat ca nu ti-a sunat ceasul de dimineata,...eventual te tine mai putin..te repezeste putin..ca sa nu le decaleze programul celor de dupa tine...stai linistita!

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de DeliDeli Vezi mesajul

In ziua cand facem noi nunta, mai sunt inca 2 perechi la cununia civila si sper sa nu asteptam dupa ei. Eu am cununia civila la ora 11 si sper ca ei sa fie dupa mine. Ziua e si asa scurta la nunta de zi, dar daca mai intarziem si asteptam dupa altii...chiar nu stiu cum ajungem punctuali la biserica si la restaurant.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us