Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 40

Subiect: Decoratiuni cu flori la ghiveci

Inregistrat
    10.12.2006

Implicit Re: Decoratiuni cu flori la ghiveci

cum habar n-am daca orhideea asta merge sau u cu lumanarile pe care le vreau eu..
    adica sunt cam vraiste in cap..
    ma gandeam la ghivece cu panselute.atasez si o poza..desi eu vreau pe mov-lila.
    Imagini atasate Imagini atasate

Implicit

Citat Postat de andreea20 Vezi mesajul
    multumim de poze..a-2-lea e foooarte fain..dar eu m-am gandit sa pun vas cu orhidee ca e mai elegant!
    spor la miresit!
    Si cat ajunge un vas cu orhidee ca pret? M ar interesa si pe mine, sunt foarte frumoase si nu mor mititelele cat timp noi ne bucuram.. Stiti dc firmele de decorari au asa ceva?

Citat Postat de Reni0921 Vezi mesajul
    Buna miresici
    M-am gandit sa deschid acest subiect deoarece mi se pare o foarte buna idee sa folosim flori la ghiveci pentru decoratiuniile de pe mesele invitatiilor.
    In primul rand, se gaseste intr-o gama foarte variata (de la trandafir, lalele, gerbere etc) iar in al doilea rand este mai ieftin decat daca am folosi aceleasi flori, taiate. Si un alt avantaj ar f faptul ca la sfarsitul nuntii se pot da ca si cadouri.
    Deci, folosim aceste plante, si daca da atunci cum, sau nu???
    si ca sa va faceti o idee:
    Ataşament 344880Ataşament 344881
    Ataşament 344882Ataşament 344883
    Ataşament 344884Ataşament 344885
    Ataşament 344886
    Foarte faina ideea cu florile in ghivece dupa care sa le dam cadou...insa e o idee posibila la noi?
    Ultima editare de Kalini : 05.08.2010 15:27:37 Motiv: se putea edita mesajul

Inregistrat
    12.01.2009

Citat Postat de RoxanaVenera Vezi mesajul
    Si cat ajunge un vas cu orhidee ca pret? M ar interesa si pe mine, sunt foarte frumoase si nu mor mititelele cat timp noi ne bucuram.. Stiti dc firmele de decorari au asa ceva?

Foarte faina ideea cu florile in ghivece dupa care sa le dam cadou...insa e o idee posibila la noi?
    orice e posibil trebuie doar sa vrei

alegi florile la ghiveci care iti plac cel mai mult, si mai ramane doar sa "ascunzi" ghiveciul. se poate imbraca in saten, tafta, ce material crezi ca se potriveste, sau daca e un ghiveci mai frumos poate ii pui doar o panglica de saten sau un pic de dantela, sau poate nici nu trebuie nimic
    poti sa-i pui si pene, sau orice altceva care sa se asorteze si se incadreaza in restul decoratiunilor

Inregistrat
    10.06.2010

Buna,

Eu fac nunta anul acesta pe 11 septembrie. Si m-am decis sa iau ghiceve cu orhidee (pentru ca asha vreau sa-mi fac si buchetul).
    Am vazut la IKEA, ghiveci cu 1 fir este 30 de RON, iar ghiveci cu 2 fire este 45 RON. Posibil ca la piata de flori sa fie mai ieftin si sa-ti faca si o reducere (nu am avut inca timp sa ma duc).
    Ghiveciul in sine este transparent asha ca il voi imbraca in grena (cum sunt si husele scaunelor). Si la sfarsit le dau.
    Am tot cautat si am vazut ca un aranjament pentru mese destul de sarac este undeva la 35 de RON. Asa ca mi se pare o idee mai buna si mai rentabila.

Pup

Inregistrat
    12.01.2009

Citat Postat de iryna_oprea Vezi mesajul
    Buna,

Eu fac nunta anul acesta pe 11 septembrie. Si m-am decis sa iau ghiceve cu orhidee (pentru ca asha vreau sa-mi fac si buchetul).
    Am vazut la IKEA, ghiveci cu 1 fir este 30 de RON, iar ghiveci cu 2 fire este 45 RON. Posibil ca la piata de flori sa fie mai ieftin si sa-ti faca si o reducere (nu am avut inca timp sa ma duc).
    Ghiveciul in sine este transparent asha ca il voi imbraca in grena (cum sunt si husele scaunelor). Si la sfarsit le dau.
    Am tot cautat si am vazut ca un aranjament pentru mese destul de sarac este undeva la 35 de RON. Asa ca mi se pare o idee mai buna si mai rentabila.

Pup
    rentabil sigur este
    mie imi plac foarte mult minirosele la ghiveci. sunt tare dragalase
    in schimb, orhideele mi se par flori foooarte elegante

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de iryna_oprea Vezi mesajul
    Buna,

Pup
    In luna mai am luat de la Baumax un ghiveci cu doua fire de orhidee (phalenopsis) cu 39 de lei. Eu am luat albe dar erau si multe alte nuante. Ghiveciu era negru, din plastic din ala ordinar.
    Cauta si la piata de flori ca s-ar putea sa gasesti si mai ieftin sau la supermarketurile care au si raioane de gradinarit si flori. Succes!

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de Reni0921 Vezi mesajul
    rentabil sigur este
    mie imi plac foarte mult minirosele la ghiveci. sunt tare dragalase
    in schimb, orhideele mi se par flori foooarte elegante
    Daaaaa si mie imi plac trandafirasii la ghiveci. In fiecare an (sau aproape) ii iau mamei cate un ghiveci cu miniroze. Pacat ca nu prea tin, in cateva luni se cam duc . important e sa arate bine la nunta!

Inregistrat
    12.01.2009

Citat Postat de poneyalma Vezi mesajul
    Daaaaa si mie imi plac trandafirasii la ghiveci. In fiecare an (sau aproape) ii iau mamei cate un ghiveci cu miniroze. Pacat ca nu prea tin, in cateva luni se cam duc . important e sa arate bine la nunta!
    EXACT
    si chiar si dupa mai rezista un pic daca le dai acasa

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us