Pagina 1 din 20 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 154

Subiect: Concurs Avon - Cat dureaza machiajul ideal?

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Concurs Avon - Cat dureaza machiajul ideal?

Participa la concurs si poti fi chiar tu una din cele 35 de participante la evenimentul organizat de Avon Cosmetics Romania in parteneriat cu Miresici.ro si in consecinta, castigatoarea unui premiu in produse de machiaj oferite de Avon Romania.

Povesteste-ne despre momente importante in care machiajul tau nu a rezistat si ai avut de suferit din cauza asta si cum ai reusit sa remediezi situatia.

Perioada de concurs: 13-30 aprilie (ora 12.00)

Evenimentul se desfasoara pe data de 6 mai, ora 18.30, la Restaurantul "La Gondola" din Bucuresti (Str Nicolae Caranfil 2C, pe malul Lacului Floreasca vizavi de Ambasada Chinei).

Castigatoarele vor fi anuntate pe data de 30 aprilie si vor confirma participarea pana pe data de 3 mai, ora 16.00.

Este obligatoriu ca fiecare participant sa isi completeze numarul de telefon in formularul de inregistrare. Daca ai deja cont si nu l-ai adaugat, editeaza-ti profilul.
    Participantii care nu au datele complete nu vor fi luati in considerare.

In cazul neconfirmarii se va efectua o noua tragere la sorti.

Citeste Regulamentul complet pentru detalii.
    Ultima editare de admin : 13.04.2010 17:36:09

Inregistrat
    03.10.2008

Smile Re: Concurs Avon - Cat dureaza machiajul ideal?

Foarte interesant concursul..
    Am fost invitată la cununia civilă a unei prietene în luna decembrie, acum mulți ani..
    Ningea așa de frumos afară..cu fulgi mari..ca în povești.. doar machiajul meu a fost cel care a încercat să-mi strice bucuria.
    Pentru că nu am folosit o bază pentru machiaj, produse rezistente la apă, o pudră pentru fixarea machiajului.. și nici nu mi-am dat seama că vom sta atât de mult timp pe afară să facem poze... machiajul meu de începătoare a început să cedeze: parcă toți fulgii de zăpadă se îngrămădeau să se așeze pe genele și pe ploapele mele, apoi se transformau în picături de apă direct pe fața mea, dacă clipeam..genele deja umezite îmi lăsau urmă de mascara pa față, dacă încercam să mă tamponez pe față cu un șervețel..fondul de ten amestecat cu picăturile de apă se transformau într-un amestec care-mi lasau pete pe față....
    Norocul meu a fost că aveam în poșetă, nelipsita oglină și câteva bețișoare (din acelea ptr urechi), bețișoare pe care le-am folosit (după ce am lăsat să se usuce apa de pe fața mea) apoi să șterg urmele de mascara din jurul ochilor, din poșetă nu-mi lipsește niciodată creionul contur ptr ochi (ptr că-mi lăcrimiează ochii tot timpul si trebuie să finisez mereu colțul extern al ochilor), așa că am conturat frumos conturul ochilor, iar de la miresica la care eram la cununie, am împrumutat pudra compactă, pe care am aplicat-o pe față, apoi am aplicat glossul (nelipsit și el din poșetă)..
    Într-un final..nu a obsevat aproape nimeni (sper eu..) că am avut ceva deficiențe la machiaj, însă toată întâmplarea asta a fost o lecție pentru mine.. de atunci am preferat să-mi cumpăr produse calitative și profesionale, chiar dacă sunt mai scumpe, nu-mi lipsește baza pentru machiaj care conferă rezistență machiajului, în special în jurul ochilor, unde am eu probleme, fixez întodeauna machiajul cu o pudră lejeră și în timp mi-am mai perfecționat tehnica de make-up...

Succes tuturor!
    Un miracol este un lucru imposibil care este totusi posibil.
    (A miracle is an impossible thing that is nevertheless possible.) G.B. Shaw

Inregistrat
    23.05.2008

Implicit Re: Concurs Avon - Cat dureaza machiajul ideal?

un alt concurs pentru cei din Bucuresti, in ultima vreme tot mai dese sunt astfel de concursuri

Inregistrat
    07.02.2005

Aveam probleme de obicei vara cand imi lucea fata daca foloseam fond de ten. In timp am invatat ca trebuie sa-l schimb in perioada calduroasa si iarna sa folosesc unul mai hidratant. Si cand fata mea este mai frumoasa nu mai folosesc mult fond de ten. Imi iau unul foarte usor, mai mult pentru matifiere.

M-as fi inscris si eu dar cum nunta este pe 8 mai chiar nu am cum sa ajung la Bucuresti pe 6 mai. Intr-adevar, e o idee buna sa se faca concursuri adiacente si in orasele mari din tara. Este destul de greu sa ajungem la Bucuresti pentru unele dintre noi. De exemplu pentru acest tip de concurs, ar fi fost interesant sa aiba loc , concomitent si in alte orase mai mari din tara.
    Succes fetelor!!!!!

Inregistrat
    15.04.2010

Eu am avut o experienta total neplacuta si culmea chiar inainte sa-mi fac carte de identitate.
    Trebuia sa fac cartea de identitate in prima zi a saptamani si anume luni, iar in weekend am avut surpriza sa devin nefericita posesoare a unui cos gigantic aparut brusc.

Duminica deja ma panicasem, ma gandeam sa reprogramez acea zi, dar nu s-a putut din cauza programului incarcat. Asa ca toata ziua de duminica am studiat bine cosul si metode de a-l ascunde cat mai bine, mi-am cumparat un fond de ten lichid, deoarece aveam doar pudra acasa.

Plina de speranta m-am trezit luni dimineata si m-am pus pe camuflat monstruletul, cred ca am pus vreo 2 straturi de fond de ten lichid, apoi si pudra desi am aflat dupa aceea ca nu este bine sa le combini.
    Dupa vreo ora eram incantata de opera mea de arta, monstruletul disparuse si eu duc la pozat pentru cartea de identitate.

Ajunsa acolo constat ca era lipit un anunt prin care ne informau ca in acea zi ora de pozat se modificase mult mai tarziu spre seara, deci cam peste vreo 8 ore.
    Am plecat la munca cu ideea ca ma voi intoarce pentru poza dupa ce termin treaba.

Si asa am facut , doar ca fondul de ten lichid fiind cumparat pe fuga si nefiind de calitate in cele 8 ore aproape disparuse de tot.
    Mi-am dat seama si am avut norocul sa ma ajute o colega care culmea avea la ea un fond de ten de la Avon, am reusit sa ascund repede si usor monstruletul, iar poza mea a iesit superba desi nu erau singura cand am facut-o, era si monstruletul dar sub fondul de ten.

Inregistrat
    20.04.2006

eu am probleme cu intinsul fondului de ten pe diferite zone ale fetei asa ca am gasit solutia ideala, in zonele uscate amestec fondul de ten cu o crema hidratanta iar in rest il aplic simplu

Inregistrat
    10.07.2006

Eu inca nu am gasit machiajul ideal care sa dureze...ori nu stiu eu sa mi-l aleg...ori am avut ghinion. Acum 2 saptamini am fost la o petrecere si m-am machiat ....insa cum am ajuns acolo...ca de obicei ma usturau ochii de la fondul de ten si se inrosisera si lacrimau...toata lumea ma intreba de ce pling.....de fericire...venea prompt raspunsul meu. Cearcanele nu stiu sa mi le ascund...eventual imi trebuie niste clesti de rufe ca sa le prind de urechi.....
    Remediu meu actual este sa nu mai folosesc fond de ten si rimel...doar ruj...de care nu ma lipsesc nici moarta...
    cam atit.
    multa bafta tuturor.

Pagina 1 din 20 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us