Pagina 3 din 144 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1146

Subiect: Jupa versus arcuri (crinolina)

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Si eu am rochita cu crinolina (rochia inca nu e in stadiul final) , doar ca e putin mai speciala, adica adaptata dupa sfatul croitoresei: crinolina va avea un singur cerc in partea de jos a fustei (asta ca sa pot sta jos mai mult decat linistita) iar intre crinolina si fusta va fi o jupa din cateva straturi de tul (asta ca sa nu se vada cercul). Mi se pare cea mai buna varianta.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

rochia mea are o jupa de desebut si jos are cusute 2 volane de tul care sa ii dea volum jos. am probat o rochie f infoiata cu crinolina si de curiozitate am vrut sa ma asez pe scaun sa vad daca se ridica. nu a fost asa cum ma asteptam adica nu se ridica dar avea la foi pe ea. nu zic ca nu era frumoasa dar era grea si incomoda iar eu ma vad altfel mireasa

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Da, nici eu n-as vrea o rochie in care sa nu ma simt bine- ba de stat jos, ba de greutate, ba sa nu imi calce pe trena, ba ca mor de cald etc etc. Trebuie gasit ce merge pentru fiecare. Poate ce mi se pare mie greoi, alteia ii vine de minune. De asta nu trebuie judecat deloc.

Inregistrat
    07.02.2005

Smile

Citat Postat de ryanaro
    Dar organza si tafta sunt calduroase?
    in principiu nu, depinde ce pui pe sub! rochitza mea era dintr-un saten cu broderie aplicata si pe dedesupt avea o fusta din tull, sa fie mai ampla putin, dar eu am avut si crinolina asha ca ama avut aerisire al greu !!

Inregistrat
    15.05.2006

Implicit

eu mai am destul pana am sa imi fac rochita de mireasa dar cred ca o sa imi iau cu crinolina pentru ca vreau sa ma simt si sa arat ca o printesa............asa am visat decand eram mica!

Inregistrat
    02.07.2006

Implicit

- DJ-, nu ti se bataie rochia intr-o parte si in alta?Si eu vreau sa stea infoiata, dar parca nu as vrea crinolina.Am probat o rochita cu un singur cerc ,jos,si nu se misca foarte tare.Avea si volane din tul descrescatoare ca marime de jos in sus.m-am simtit bine cu ea, dar nu stiu ce sa fac.Ce-mi recomanzi?

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Citat Postat de bogdy
    - DJ-, nu ti se bataie rochia intr-o parte si in alta?Si eu vreau sa stea infoiata, dar parca nu as vrea crinolina.Am probat o rochita cu un singur cerc ,jos,si nu se misca foarte tare.Avea si volane din tul descrescatoare ca marime de jos in sus.m-am simtit bine cu ea, dar nu stiu ce sa fac.Ce-mi recomanzi?
    Iti recomand sa iti iei ceea ce-ti place tie cel mai mult si in acelasi timp sa fie si ceva in care sa te simti bine!!!

Inregistrat
    20.04.2006

Smile

eu mi-am luat rochie tip sirena pentru ca in cea umflata nu ma simteam ok, adik nu simteam eu ca sunt eu. asa ca o sa mi se vada toate miscarile de dans

Pagina 3 din 144 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us