Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 22

Subiect: Coroana Transilvaniei

Inregistrat
    17.04.2010

Post Coroana Transilvaniei

Cine poate sa ofere cateva informatii despre aceasta locatie ar face un mare bine noua ... miresicilor care am ales aceasta sala. Mii de multumiri anticipate!!!

Inregistrat
    24.05.2010

Red face Re: Restaurant Coroana Transilvaniei - fost Cantina Mariuta

Si eu am inchiriat pt.anu viitor. care ati facut acolo puteti sa imi ziceti cu a fost va rog?

Implicit Re: Restaurant Coroana Transilvaniei - fost Cantina Mariuta

Buna fetelor,
    Eu am fost anul acesta la nunta unor prieteni si pot sa spun ca sunt multe probleme cu sala si personalul restaurantului. Multe dintre ele se pot rezolva insa sunt si cateva aspecte care nu pot fi schimbate.
    1. Ospatarii - cei mai puturosi si lenesi din cate am vazut pana in prezent. Habar nu au sa serveasca. Intrebau doar pe 2-3 persoane de la masa (masa de 12 pers) daca doresc sa bea ceva, dupa care plecau langa gheridon si stateau. Am ajuns sa facem haz de necaz si ne serveam singuri...de la gheridon binenteles. Apoi cand aduceau mancarea serveau doar jumatate de masa si treceau la masa urmatoare. HOROR. Dar asta se poate schimba. Cred ca cu o "instruire" corecta isi schimba atitudinea de a servi in scarba.
    2. Mesele - desi sunt rotunde si mari nu au nici o stabilitate. Se clatina in continuu. La un moment dat masa era sa le cada in brate unor invitati.
    3. Tacamurile - nici un tacam nu seamana cu altul, foarte uzate.
    4. Paharele - aceeasi poveste ca la tacamuri.
    5. Ventilatia - doar de decor. Atata fum de tigara nu am inhalat nici in club/ discoteca. Norocul nostru ca era racoare afara ca altfel am fi murit de caldura.

Un punct forte e mancarea ....care e buna....doar ca dupa parerea mea cam putina. Dar asta cred ca e si la latitudinea mirilor care aleg gramajul mancarii. De furat nu am auzit sa se fure....desi daca ajungeti intr-un local din care miri nu sunt furati ....atunci cu siguranta ati trecut de granitele Romaniei.

Spor la pregatiri.

Inregistrat
    12.07.2010

si eu mai am o luna pana la nunta si sora mea a avut acum 2 ani acolo si foarte multumita a fost de tot ba mai mult cumnatu era sa bata un chelner ..asa se misca parca dormea si sa vezi apoi ce frumos servea si ce tinuta avea cu toata lumea, adevarul ca si eu am auzit multe dar cand am inchiriat sala i-am zis ce am auzit de restaurant si a zis sa nu imi fac griji k s-au schimbat lucrurile in bine..doamne da sa fie asa

Inregistrat
    05.10.2009

Buna fetelor,
    mai stie cineva ceva de restaurantul asta, e chiar asa nasol cum se aude? ca ne gandeam si noi sa facem acolo nunta dar nu as vrea sa regret.

multumiri

Citat Postat de andreea16rous Vezi mesajul
    Buna fetelor,
    Eu am fost anul acesta la nunta unor prieteni si pot sa spun ca sunt multe probleme cu sala si personalul restaurantului. Multe dintre ele se pot rezolva insa sunt si cateva aspecte care nu pot fi schimbate.
    1. Ospatarii - cei mai puturosi si lenesi din cate am vazut pana in prezent. Habar nu au sa serveasca. Intrebau doar pe 2-3 persoane de la masa (masa de 12 pers) daca doresc sa bea ceva, dupa care plecau langa gheridon si stateau. Am ajuns sa facem haz de necaz si ne serveam singuri...de la gheridon binenteles. Apoi cand aduceau mancarea serveau doar jumatate de masa si treceau la masa urmatoare. HOROR. Dar asta se poate schimba. Cred ca cu o "instruire" corecta isi schimba atitudinea de a servi in scarba.
    2. Mesele - desi sunt rotunde si mari nu au nici o stabilitate. Se clatina in continuu. La un moment dat masa era sa le cada in brate unor invitati.
    3. Tacamurile - nici un tacam nu seamana cu altul, foarte uzate.
    4. Paharele - aceeasi poveste ca la tacamuri.
    5. Ventilatia - doar de decor. Atata fum de tigara nu am inhalat nici in club/ discoteca. Norocul nostru ca era racoare afara ca altfel am fi murit de caldura.

Un punct forte e mancarea ....care e buna....doar ca dupa parerea mea cam putina. Dar asta cred ca e si la latitudinea mirilor care aleg gramajul mancarii. De furat nu am auzit sa se fure....desi daca ajungeti intr-un local din care miri nu sunt furati ....atunci cu siguranta ati trecut de granitele Romaniei.

Spor la pregatiri.
    salutare ioana. Intradevar trebuie sa confirm tot ce ai spus . mare grija cu aceasta sala . am fost si eu la acceasi nunta , ocazie cu care ne-am si cunoscut personal ( ce mica e lumea !!! ) , si intradevar a fost exact asa cum ai descris tu . Pacat , caci sala e draguta , dar tot restul lasa de dorit !!!
    Pupici.

Inregistrat
    24.05.2010

lumy dupa nunta daca te rog nu lasi un mesaj sa imi spui cum a fost ca aud tot felul de povesti de rau despre sala. multumesc si casa de piatra

Inregistrat
    28.08.2010

Citat Postat de anamariasz Vezi mesajul
    lumy dupa nunta daca te rog nu lasi un mesaj sa imi spui cum a fost ca aud tot felul de povesti de rau despre sala. multumesc si casa de piatra

Va salutam miri si miresici, noi, mirii din 21 08 2010 de la Coroana Transilvaniei!
    Vrem sa va spunem ca nunta noastră a fost de vis!!! Totul a fost bine, personalul amiabil si prompt.
    Nu am avut probleme nici cu fumul de țigară, localul având un sistem foarte eficient de purificare si AC la discreție. Mâncarea de asemenea a fost foarte buna, iar sala arata foarte bine. ringul a fost suficent de incapator pt toti, mesele fiind aranjate strategic si ergonomic. Va recomandam localul din toata inima, daca vreti mai multe detalii, puteti sa ne contactati.
    Semnat, o pereche de miri fericiti!!!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us