Rezultate de la 1 la 5 din 5

Subiect: Sinuzita si durerile de cap

Inregistrat
    04.05.2007

Implicit Sinuzita si durerile de cap

Buna fetelor !!!
    M am uitat p aici si parca n am vazut nici o dezbatere legata de durerile acute de cap (daca gresesc dati mi si indrumati ma la topic ul potrivit) . Multam.

Sotul meu se confrunta cu o sinuzita care a condus la dureri puternice de cap. Am fost la un medic (2 de fapt) care , in urma consultatiei, i au prescris sinupret, si nurofen 2/zi. Ideea e ca atat timp cat a luat nurofen, nu l a mai durut capul. Insa am considerat ca 3 saptamani e deja prea mult, si nu cred ca e indicat administrarea acestui medicament pentru toata viata. Medicul zice ca ar trebui sa i treaca. Deh, medicii din tara noastra.., insa durerile sunt groaznice.
    Am incercat infuzii, ceaiuri, leacuri babesti, dar nu da nimic rezultate.
    Aveti vreo idee??V ati confruntat cu asa ceva?? N ati auzit pe la vecini / rude de cazuri si tratament??
    Ma doare sufletul sa l vad asa.............Multumesc.

Inregistrat
    15.01.2008

Implicit Re: Sinuzita si durerile de cap

Citat Postat de minicutta Vezi mesajul
    Buna fetelor !!!
    M am uitat p aici si parca n am vazut nici o dezbatere legata de durerile acute de cap (daca gresesc dati mi si indrumati ma la topic ul potrivit) . Multam.

Sotul meu se confrunta cu o sinuzita care a condus la dureri puternice de cap. Am fost la un medic (2 de fapt) care , in urma consultatiei, i au prescris sinupret, si nurofen 2/zi. Ideea e ca atat timp cat a luat nurofen, nu l a mai durut capul. Insa am considerat ca 3 saptamani e deja prea mult, si nu cred ca e indicat administrarea acestui medicament pentru toata viata. Medicul zice ca ar trebui sa i treaca. Deh, medicii din tara noastra.., insa durerile sunt groaznice.
    Am incercat infuzii, ceaiuri, leacuri babesti, dar nu da nimic rezultate.
    Aveti vreo idee??V ati confruntat cu asa ceva?? N ati auzit pe la vecini / rude de cazuri si tratament??
    Ma doare sufletul sa l vad asa.............Multumesc.
    Buna
    Si eu am sinuzita cronica(sau acuta - am uitat ce a iesit la RMN ).In afara de sinupret si ketonal,nu-mi trece cu nimic.
    Sinupret se ia de 3 ori pe zi cate 2 tablete si ketonal(tabelete)doar la durere,dar sa nu se depaseasca 3 pe zi.

Eu asa iau si ma lasa

Inregistrat
    04.05.2007

Citat Postat de alinagr Vezi mesajul
    Buna
    Si eu am sinuzita cronica(sau acuta - am uitat ce a iesit la RMN ).In afara de sinupret si ketonal,nu-mi trece cu nimic.
    Sinupret se ia de 3 ori pe zi cate 2 tablete si ketonal(tabelete)doar la durere,dar sa nu se depaseasca 3 pe zi.

Eu asa iau si ma lasa

da, si sotul meu ia (in functie de reteta data de dr) ori augmentin/ nurofen/...orice i da...insa la 2-3 zile de la intrerupere, iar il apuca...si sa iei nurofen non stop ....nu cred ca i indicat.

am fost diagnosticata cu tumora chistica epifizara....in 2006 de atunci stagneaza..nu se stie daca m-am nascut cu ea sau am dobandit-o
    totusi neclaritatea mea pe care nimeni nu a putut sa mi-o rezolve este urmatoare::: faceam cam de 2 ori pe an crize:adica amorteli in mana stanga .furnicaturi pe limba si in piciorul stang..durere de cap..si la un ochi vedere incetosata..disparea cam dupa 10 min
    are legatura cu diagnosticul sau e lipsa de magneziu sau calciu cum auzeam?
    multumesc

Inregistrat
    27.02.2012

eu am descoperit de curand, la recomandarea dnei dr Raluca Grigore, de la Coltea, un medicament foarte bun pt sinuzita. este facut din plante(gentiana , macris,verbina,soc ,ciubotica-cucului) si nu necesita sa-l combini cu antiinflamator.
    Sinutox il cheama, am luat tratamentul timp de 10 zile, de 3 ori pe zi. o cutie iti ajunge pt tot tratamentul. il gasesti la farmacie si costa pana in 30 ron.

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us