Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 10

Subiect: Tinute pentru cununia civila in Timis

Inregistrat
    28.04.2010

Post Tinute pentru cununia civila in Timis

Fetelor am o mare problema !!!!

Am nevoie de o rochita alba in genul celei de mireasa dar scurta sa zicem cu o palma deasupra genunchilor intrucat vreau sa o port la cununia civila pe care o fac la Timisoara.M-a dus mama -soacra pe la magazine prin Timisoara dar pana acum nu am avut succes,
    In Bega erau unele dragute cu trandafirasi dar din pacate la sani avea rochita umplutura si pareau si mai mari Apoi la altul aproape de Opera nu mai aveau marimea mea

Sincer nu stiu unde sa mai caut . Voi care cunoasteti mai bine orasul pe unde m-ati sfatui sa mai merg ?
    Viata e prea scurta , invata s-o traiesti din plin !

Inregistrat
    05.07.2007

Implicit Re: Rochii albe pentru cununie

Citat Postat de andrasi Vezi mesajul
    Fetelor am o mare problema !!!!

Am nevoie de o rochita alba in genul celei de mireasa dar scurta sa zicem cu o palma deasupra genunchilor intrucat vreau sa o port la cununia civila pe care o fac la Timisoara.M-a dus mama -soacra pe la magazine prin Timisoara dar pana acum nu am avut succes,
    In Bega erau unele dragute cu trandafirasi dar din pacate la sani avea rochita umplutura si pareau si mai mari Apoi la altul aproape de Opera nu mai aveau marimea mea

Sincer nu stiu unde sa mai caut . Voi care cunoasteti mai bine orasul pe unde m-ati sfatui sa mai merg ?
    Am vazut rochii albe si crem,scurte,f.frumoase,la magazinul acela de rochii de pe str.Brancoveanu aproape de semafor.Cred ca se numeste "Luxury dresses".E aproape imposibil sa nu-ti gasesti ceva acolo.Au f.multe modele de rochii,si aduc des marfa noua.Preturile sunt cam piperate,dar merita,zic eu...

Inregistrat
    28.04.2010

Smile Re: Rochii albe pentru cununie

Ok ..ms , o sa incerc sa ajung .

Am primit un mesaj cu un link foarte interesant de la ellutza22 , un magazin din arad , rochite dragutele - buget mediu,
    500 lei e cam bugetul pe ca mi l-am propus pentru rochia cununia civila .Pentru rochia de mireasa mai vedem.
    Initial am vrut sa -mi iau o singura rochie de mireasa pe care sa o port si la cununie + petrecerea de nunta de la timisoara si apoi la anu la sibiu , biserica + nunta , dar toata lumea mi-a spus ca nu se poarta de 2 ori rochia de mireasa si de aici a rezultat ca-mi trebuie separat una care sa semene cu cea de mireasa.

Merci de info
    Viata e prea scurta , invata s-o traiesti din plin !

Inregistrat
    05.01.2010

Citat Postat de andrasi Vezi mesajul
    Ok ..ms , o sa incerc sa ajung .

Am primit un mesaj cu un link foarte interesant de la ellutza22 , un magazin din arad , rochite dragutele - buget mediu,
    500 lei e cam bugetul pe ca mi l-am propus pentru rochia cununia civila .Pentru rochia de mireasa mai vedem.
    Initial am vrut sa -mi iau o singura rochie de mireasa pe care sa o port si la cununie + petrecerea de nunta de la timisoara si apoi la anu la sibiu , biserica + nunta , dar toata lumea mi-a spus ca nu se poarta de 2 ori rochia de mireasa si de aici a rezultat ca-mi trebuie separat una care sa semene cu cea de mireasa.

Merci de info
    Imi poti , te rog, da si mie un PM cu link-ul despre magazinul din Arad.

incearca si la fashion princes...daca dai pe google poti vedea si situl....

Inregistrat
    26.05.2011

sunt dezamagita un pic ca nu s-a discutat mai mult, as fi curioasa ce se poarta la civila, sa ma inspir
    poate fostele mirese au poze?
    trebuie doar alb? as fi vrut ceva roz poate....

Inregistrat
    20.06.2007

Citat Postat de claudia_bejan Vezi mesajul
    sunt dezamagita un pic ca nu s-a discutat mai mult, as fi curioasa ce se poarta la civila, sa ma inspir
    poate fostele mirese au poze?
    trebuie doar alb? as fi vrut ceva roz poate....
    La cununia civila nu e obligatoriu alb. Poti sa porti orice iti place si te face sa te simti bine. Eu de exeplu am avut un costumas rosu cu negru.
    In Kappa mai sunt ceva magazine cu rochite elegante si nu foarte scumpe.
    Nu prea s-a discutat subiectul pentru ca majoritatea fac si cununia civila in ziua nuntii si poarta rochia de mireasa
    Carpe diem

Inregistrat
    26.05.2011

Citat Postat de carin1974 Vezi mesajul
    La cununia civila nu e obligatoriu alb. Poti sa porti orice iti place si te face sa te simti bine. Eu de exeplu am avut un costumas rosu cu negru.
    In Kappa mai sunt ceva magazine cu rochite elegante si nu foarte scumpe.
    multumesc

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us