Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 71

Subiect: infometare sau nutritionist!!!

Inregistrat
    30.01.2008

Implicit infometare sau nutritionist!!!

Buna! Eu mi-am facut programare la nutritionist pentru ca nu am cum sa ma infometez pentru ca am bebe mic!

Inregistrat
    13.02.2009

Implicit Re: infometare sau nutritionist!!!

Citat Postat de mikkyt Vezi mesajul
    Buna! Eu mi-am facut programare la nutritionist pentru ca nu am cum sa ma infometez pentru ca am bebe mic!
    Dar cine ti-a spus sa te infometezi?
    Ai luat cea mai buna hotarare sa mergi la nutritionist, pentru ca el iti va spune cel mai bine cum sa slabesti si sa fie bine si pentru bebe, mai ales daca alaptezi

REMEMBER: One minute on your lips, forever on your hips !!!

Inregistrat
    22.02.2010

Doamne fereste, cum sa te infometezi. Daca deja ai programare la nutritionist inseamna ca ai abandonat ideea, ceea ce e bine!

Inregistrat
    25.11.2008

Si daca e sa gandim la rece, infometarea oricum nu are decat efecte pe termen scurt. O dieta potrivita stilului tau de viata te va ajuta sa aratai si sa te simti bine poate pentru totdeauna!

Inregistrat
    28.04.2009

Mult succes iti urez!!!

Inregistrat
    07.02.2005

Cand va vad cat va chinuiti.... E simplu! Mancati dimineata bine, e cea mai importanta masa! Mancati la pranz si seara ceva usor! Faceti sport!! Mergeti la culcare inainte de 12 noaptea si dormiti 8 ore!
    Cand ai copil, iti faci programul in functie de el. Dar daca el mananca la 3 dimineata, nu e o idee buna sa mananci si tu la 3.
    Depinde mult cate luni are copilul si daca il alaptezi. Dupa, poti face orice! Diete fara sport este egal cu zero!
    Si nu mai mancati sera dupa 7! E greu la inceput, dar nu imposibil!

Inregistrat
    28.04.2009

Citat Postat de strumf Vezi mesajul
    Cand va vad cat va chinuiti.... E simplu! Mancati dimineata bine, e cea mai importanta masa! Mancati la pranz si seara ceva usor! Faceti sport!! Mergeti la culcare inainte de 12 noaptea si dormiti 8 ore!
    Cand ai copil, iti faci programul in functie de el. Dar daca el mananca la 3 dimineata, nu e o idee buna sa mananci si tu la 3.
    Depinde mult cate luni are copilul si daca il alaptezi. Dupa, poti face orice! Diete fara sport este egal cu zero!
    Si nu mai mancati sera dupa 7! E greu la inceput, dar nu imposibil!
    Ai mare dreptate! De multe ori am incercat diete minune, dar fara sport si schimbarea stilului de viata e inutil. Si intotdeauna e mai greu in primele zile dar pe urma te obisnuiesti si ti se pare simplu.

Inregistrat
    23.04.2009

Eu incerc acum varianta cu homeopatia. Merg la un doctor destul de scumpicel, dar deocamdata remediul pare ca isi face ceva efect. Am slabit 2 kg, in conditiile in care nu prea am facut sport. In functie de ce pb ai, iti da un remediu. Eu am pb mostenite cu tiroida. Chiar ma ajuta. Ma gandesc ca asta e o varianta bune pentru cele care nu vor sa se infometeze si nici nu se pot tine de regimurile date de nutritionist

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us