Pagina 3 din 93 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 741

Subiect: Mamici si burtici din Satu Mare

Inregistrat
    13.11.2009

Implicit Re: Burtici si mamici din Satu Mare

Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brianna! si lui Cosmin, la fel! ca doar si taticul e cineva!

va doresc, ma rog s-aveti un bebe sanatos, sigur va fi frumos..si dulce!
    toata saptamana am stat cu bebelusi si copilasi...e un sentiment atat de inaltator! cu atat mai mult cu cat copilasul este al tau..banuiesc
    noi ne dorim fftare bebe..chiar ne-am inteles sa nu ne protejam din 17 iulie.. poate avem noroc si ne ajuta bunul dumnezeu..

mi se pare minunat c-ai aflat tocmai de Bunavestire! e un semn bun!!!!!.. cel mai bun

concluzia mea: sunteti binecuvantati, sunteti tineri, frumosi, indragostiti, abia la inceput, si veti avea BEBE!!!

Inregistrat
    03.09.2009

Briana,

Ma alatur fetelor si felicit tinerii parinti si pe acest forum ....in special pe tanara mamica.
    I-am mai spus si ma repet, o sa fie o mamica tanara si frumosa cu un bebe la fel de frumos si istet ca ei doi.
    Si cum a zis Melinda ..numai ganduri pozitive...ca o sa treaca..si mie mi-au spus o gramada de lucruri doctorii cand aveam vreo 23-24 de ani si chiar daca am ceva probleme ,(uter retrovers) sper ca in viitorul apropiat sa am "acte in regula" pt a discuta si la acest topic.
    Sa ai o sarcina usoara si sa ne povesti alaturi de Melinda, pe care o rugam sa ne imparatseasca cat mai multe din experienta ei, pt ca se pare ca sunt cateva doritoare de bebei/bebite.
    V-am pupat si sanatate multa la tota lumea.
    Inaa

Inregistrat
    28.01.2008

Lore, chiar n-am spus-o cu duritate sau Doamne fer'cu rautate, imi pare rau daca tu asa ai inteles, mi-as dori foarte mult in schimb, ca macar pe acest topic sa nu ne ocupam de "rastalmacit cuvinete si expresii" fiecare gand si fapt, fii sigura, ca este impartasit cu cel mai mare drag, eu in schimb vorbesc din propriile si apropiatele experiente.

Inregistrat
    28.01.2008

Acum pentru viitoare burtici, cateva incurajari.

In primul rand ar fi decizia. Nu este una usoara, trebuie avute multe in vedere, poate sunt un pic mai norocosi cei la care "le pica vestea din cer", precum la Bri, pentru ca sunt scutiti de o gramada de stresuri de dinainte, care pe parcurs se compenseaza oricum cu stresuri de dupa
    Dar si asteptarea e frumoasa, cel putin acum asa o vad, atunci nu era, dar acum imi dau seama ca trebuie un pic si din asta, adica sa nu fie chiar gratis sa poti simti ce lucru mare ai primit.
    Si regula de baza, fara stres si nicidecum facem dragoste sa concepem bebe. Nu functioaneaza deloc si face mult rau la cuplu.
    Eu am avut o perioada in care eram asa de crispata, luam cate 5 teste pe luna, aia de la farmacie nu ma mai intreba "ce va dau? ci "cate va dau" si a fost dezastru. Iar cand chiar s-a intamplat, si credeti-ma, pe undeva am simtit ca am fost binecuvantata dar nu mai indrazneam sa sper, n-am avut o bucata de test acasa, mai mult era sambata seara si al Real a tras jaluza farmacista sub nasul meu, deci trebuia asteptat pana luni dimineata, sa nu va explic ca n-am dormit niciunul nimic doua nopti

Inregistrat
    28.01.2008

Trebuiesc facute si cateva analize, nu multe dar cele necesare (toxoplasmoza neaparat), trebuie renuntat la anticonceptionale cu destul de mult timp inainte, ca nu cumva sa afecteze fatul, examen de urina si de sange sa vedeti daca nu cumva aveti ceva carente si viitoare burtici, atentie! acidul folic se incepe inainte de a ramane insarcinata.
    Si pregatirea pentru sarcina cu o carte frumoasa, eu am de la Larousse "Sarcina Ta" dar sunt inca o gramada de astfel de carti, eu am ales-o pe asta pentru ca are capitole si din pucntul de vedere al taticului si m-a ajutat sa inteleg multe din trairile si temerile lui, ca doar este si el la fel de important ca si mamica.

Inregistrat
    03.09.2009

Citat Postat de KMelinda Vezi mesajul
    Trebuiesc facute si cateva analize, nu multe dar cele necesare (toxoplasmoza neaparat), trebuie renuntat la anticonceptionale cu destul de mult timp inainte, ca nu cumva sa afecteze fatul, examen de urina si de sange sa vedeti daca nu cumva aveti ceva carente si viitoare burtici, atentie! acidul folic se incepe inainte de a ramane insarcinata.
    Si pregatirea pentru sarcina cu o carte frumoasa, eu am de la Larousse "Sarcina Ta" dar sunt inca o gramada de astfel de carti, eu am ales-o pe asta pentru ca are capitole si din pucntul de vedere al taticului si m-a ajutat sa inteleg multe din trairile si temerile lui, ca doar este si el la fel de important ca si mamica.

Multumim frumos Melinda..o sa caut cartea si o sa ma pun pe citit.
    Eu deja am fost la medic si mi-a dat sa fac analize...pt ca am pb si cu tiroida.
    Urmeaza sa le fac si sa facem totul fara stres si numai cu placere
    O zi buna tuturor.
    Inaa

Inregistrat
    28.01.2008

Citat Postat de Inaa Vezi mesajul
    Multumim frumos Melinda..o sa caut cartea si o sa ma pun pe citit.
    Eu deja am fost la medic si mi-a dat sa fac analize...pt ca am pb si cu tiroida.
    Urmeaza sa le fac si sa facem totul fara stres si numai cu placere
    O zi buna tuturor.
    Inaa
    Vai fetelor, ce se intampla cu lumea asta? M-am ingrozit citindu-va cate aveti uter retrovers (ceea ce nu constituie o problema mare deoarece cu dezvoltarea sarcinii aluneca tare frumos la loc) si inca multe alte probleme.
    Capul sus, sa vedeti ca odata cu bebici dispar toate problemele mamicilor
    Inaa stiu eu ca va fi totul ok si in scurt timp ne spui de "chirias in burtica"

Inregistrat
    28.01.2008

Bri, uite ce i-am facut eu cadou sotului meu, dar i-am pus pe posta, recomandata, s-a cam speriat prima data si tare tare a zambit la urma, pot spune ca i s-au cam umezit ochii dar bineinteles el n-ar recunoaste asat pt nimica in lume!

"Stimate domn,

Imi permit sa va scriu deoarece consider ca imi veti fi de un mare ajutor, peste cateva luni.
    Tocmai m-am mutat intr-un mic apartament, delicat si foarte confortabil. Sunt bine gazduit, bine hranit si nu mi se cere nimic in schimb, simpatic, nu-i asa?
    Problema este ca, proprietara mea, o doamna foarte draguta de altfel, m-a avertizat deja ca ma va da afara din apartament cateva luni mai tarziu. Mi-a reprosat ca nu va mai avea loc pentru mine, ca voi fi prea energic. E adevarat, cam deranjez, dar cred ca dumneaei e cam dura. Insa mi-a spus ca, decizia sa e fara apel, cica ii provoc greata, iata ce mi-a trantit cand am vrut sa negociez contractul cu ea.
    Nestiind unde sa merg la acel moment, deoarece nu sunt prea independent,va rog mult sa dati dovada de ospitalitate si sa ma primiti in caminul dumneavoastra.
    Sper ca nu abuzez astfel de ospitalitatea dvs, dar daca ati putea sa pregatiti un mic coltisor, cateva lucrusoare, un patut caldut, ceva de mancarica, un loc unde sa-mi fac nevoile si mai ales multa dragoste, caci am mare nevoie, v-as fi vesnic recunoascator!
    E adevarat: nu sunt un locatar de vis: nu pot sa platesc chiria si in general fac multa dezordine.
    Ah, o ultima chestiune: Nu va pot promite ca nu voi face zgomot, ca nu va voi strica noptile , nici ca nu voi monopoliza toata atentia asupra mea, dar, va promit in schimb, toata dragostea din lume. Daca sunteti de acord, va voi numi: TATI !!!!
    Trebuie sa va spun de asemenea, ca sunt foarte grabit sa va intalnesc, actuala mea proprietara mi-a vorbit asa mult de dvs, ca deja va iubesc foarte mult!!! "

Pagina 3 din 93 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us