Pagina 36 din 36 PrimulPrimul ... 26343536
Rezultate de la 281 la 285 din 285

Subiect: Apartament sau casa la curte?

Inregistrat
    12.06.2007

Implicit Re: Apartament sau casa la curte?

Citat Postat de miresici234 Vezi mesajul
    Depinde de ce fire esti. Cat inca esti tanar si vrei sa ai o viata sociala e de preferat un aparatament in centru
    Eu pot sa bag mana in foc ca daca acum nu ma incanta gradinaritul si niciun fel de trebaluiala de exterior in jurul casei, nu o sa ma incante nici la pensie Sigur o sa prefer sa fac multe alte chestii.
    Pe de alta parte, bunica-mea la cei 75 de ani are o viata sociala mai ceva ca mine si mama la un loc, asa ca nici dupa asta nu te mai poti lua.

Ai mei parinti aveau candva un gand de a-si vinde apartamentul situat in centrul orasului si sa cladim o casa in afara Constantei, desi cum preturile la locuinte au luat-o razna asa ca am scos anuntul de la vanzarea apartamentului , iar visul de a construi o casa a zburat.

Gasisem la Techirghiol teren foarte convenabil pe vremea aia, cu tot cu pretul terenului , acte si construrea casei se ajungea la 30.000-40.000 euro.

Acum noi tinerii stam intr-un apartament din interiorul casei socrilor mei, stam la parter. Am o mica suferinta, cu afurisetele de banci de la greci si oamenii care au bagat tara in criza economica, au luat ca inecatii si inapoi nu au mai returnat datoriile. Fie, daca se putea, noi pana acum eram primii in fata bancii la credit pentru casa de a ne cumpara una de-a gata.

La greci este convenabil sa cumperi de-a gata decat sa o construiesti. Iesi mult mai ieftin.
    Mai ales in statiunea de langa comuna noastra , banca vinde case construite din piatra P+M la 40.000 euro , superbe case, le ador.

Asa ca ne multumim pe moment ce avem de la parintii lui...

Inregistrat
    18.09.2013

Buna fetelor, noi suntem casatoriti de un an si inca stam cu socrii insa am vrea sa ne mutam la casa noastra. Stiti cum, mai apar discutii, intimitatea nu e chiar la fel si la un moment oricum o sa trebuiasca sa facem pasul asta. Deocamdata ne gandeam sa inchiriem insa cu banii pe care-i dam pe chirie, mai bine mai strangem o perioada si ne cumparam un apartament al nostru. Voi ce parere aveti?

Inregistrat
    09.01.2015

Din punctul meu de vedere, clar casa si curte. Apartamentul e ceva ce tine de perioada comunista. La casa e altceva. Dar nu oriunde. Casa neaparat construita la tara sau intr-un cartier de case linistit.

Inregistrat
    12.06.2007

Citat Postat de CamiMB Vezi mesajul
    Din punctul meu de vedere, clar casa si curte. Apartamentul e ceva ce tine de perioada comunista. La casa e altceva. Dar nu oriunde. Casa neaparat construita la tara sau intr-un cartier de case linistit.
    E o obsesie relativ recenta a romanului de a sta la casa si, mai mult, de a-si construi casa cu pricina. La straini n-am vazut asa ceva, multi stau chiar toata viata in chirie in apartament nu par sa sufere prea tare din cauza asta.
    In plus, in toate orasele mari se construiesc cartiere rezidentiale cu apartamente care sunt oricum numai comuniste nu.
    Bine, mai sunt si ciudati de astia ca mine carora le place la bloc si care daca s-ar muta la casa, s-ar muta intr-una din centrul orasului, nici intr-un caz la periferie sau la tara.

Pagina 36 din 36 PrimulPrimul ... 26343536

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us