Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 41

Subiect: Nunta in Curtea De Arges

Inregistrat
    16.01.2007

Post Nunta in Curtea De Arges

Buna miresici , eu am nunta in C de Arges, nu am fost la nici-o nunta aici , m-am dus aici pt ca de aici e viitorul mire, eu sunt din Bucuresti si nu am mai gasit de inchiriat nimic , deja imi vine sa urlu nu stiu daca imi vine lumea la nunta , deci e super naspa situatia , ca se gandesc ca e departe ( BUC - C DE AG ).Va atept cu sfaturi si pareri daca ati fost sau stiti ceva de nuntile de acolo.

multumesc mult de tot.

Implicit Re: Nunta In Curtea De Arges !

Citat Postat de selena2007 Vezi mesajul
    Buna miresici , eu am nunta in C de Arges, nu am fost la nici-o nunta aici , m-am dus aici pt ca de aici e viitorul mire, eu sunt din Bucuresti si nu am mai gasit de inchiriat nimic , deja imi vine sa urlu nu stiu daca imi vine lumea la nunta , deci e super naspa situatia , ca se gandesc ca e departe ( BUC - C DE AG ).Va atept cu sfaturi si pareri daca ati fost sau stiti ceva de nuntile de acolo.

multumesc mult de tot.
    In primul rand ...bine ai venit!!!
    Nici eu nu am fost la nici o nunta in Curtea de Arges ... dar mie imi place orasul ... gandeste-te in primul rand ca ai sansa sa te cununi la Manastire ... lucru pe care mi l-as fi dorit si eu ... dar timpul nu imi permite sa ajung pana acolo in ziua nuntii.
    Cred ca nu ai de ce sa iti faci atatea probleme ... cine are de gand sa vina la nunta ta ... va veni si la capatul pamantului ... iar in ziua de azi sunt atatea alternative pentru transport si cazare ....
    Spun lucrul asta pentru ca nici eu nici viitorul meu sot nu suntem din Pitesti ... si totusi nunta o facem aici ... dar ne-am gandit la toate, adica: -transpotrul invitatilor...care se va face cu 2 microguze;
    -cazarea rudelor si celor care vin de f departe...va fi la hotelul la care facem nunta ...
    Spor la pregatiri ....si ...mai vorbim...
    Pupici!!!

Inregistrat
    16.01.2007

Red face Re: Nunta In Curtea De Arges !

da , dar vezi lume e cam carcotasa, uni zic ce sa mergem noi acolo , ca e departe , ca nu avem bani, mai bine dam ceva la plic si gata,nu stiu ce sa zic si ce sa fac , sunt fffffffff trista , in loc sa ma bucur, imi vine sa nu mai chem pe nimeni cand ii vad asa si comentand , asta e voi vedea ce o sa fac pana la urma, merci pt.sfat,
    dar cred ca o sa fac pe jumatati cununia si nunta religioasa in BUCURESTI si vom pleca la C de AG dupa aceea , ca sa impart si capra si varza.

Inregistrat
    23.07.2006

Cool Re: Nunta In Curtea De Arges !

Buna!
    Uite si eu fac nunta in Curtea de Arges si suntem amandoi din Bucuresti, dar sunt multe rude de acolo. E mai greu de organizat totul... nu imposibil insa. Ai gasit restaurant? Am fost acum doi ani la o nunta la restaurantul Capra... nunta mare de 300 de persoane si a iesit frumos. Noi facem la Posada si ne asteptam la 150 de invitati. Nu ne-am dorit nunta mare, dar cum sunt multe rude... noi dam invitatii cu confirmare si vedem cine vine. Restaurantul are si hotel si vom inchiria camere acolo... nu stiu cum arata insa...
    Despre manastire, eu stiu ca e tot cu schele... ar fi frumos daca ar termina pana in vara, dar nu prea cred... este de ani buni asa. Si trebuie si aici programare din timp, ca si la restaurant.

Sunt super bucuroasa ca mai aud de cineva care face nunta in Curtea de Arges!!!!!!!
    Ultima editare de bianca17 : 02.02.2007 03:36:57

Inregistrat
    16.01.2007

Smile Re: Nunta In Curtea De Arges !

Buna , ma bucur ca mai este cineva ca re mai face in C de Arges , eu fac la un restaurant pe unde a fost vechia politie , nu mai stiu cum se numeste, e dragut , nu este nici mare dar nici mic ,este potrivit, este intr-o vila la etaj, am fost si eu la Posada dar nu mai aveau locuri libere pt.toamna, aveau liber in mai si iunie , dar nu am vrut. Vau sa-ti spun ca este superba sala , mi-a placut enorm de mult.
    Cam cat este de inchiriat o camera la hotel ai idee?
    Mai am cateva intrebari ale cui neamuri sunt din arges ?
    Si cum ii transporti din Buc. la Arges, eu m-am gandit la un autocar , dar sa vad,ca poateil inchiried degeaba
    Si pe ce data faci?

Inregistrat
    23.07.2006

Pentru Selena2007: am trimis mesaj privat.

Inregistrat
    02.05.2007

Stie cineva daca in C. de Arges se gasesc trasura sau masina de epoca ?

Inregistrat
    01.11.2007

Implicit Miresici Curtea de Arges 2009???????

Este cineva care face nunta in 2009 la curtea de arges????????
    NU este nimeni???????

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us