Pagina 2 din 103 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 821

Subiect: Restaurante din Bacau

Inregistrat
    20.10.2006

Smile Re: Restaurant nunta

sala de la parc din pacate cand ne-am interesat noi era luata! dar acum te intreb pentru sora mea, ea va avea nunta in 2008 si acolo vrea sa mearga si ea, cate locuri are cel de jos si cate cel de sus? daca stii bineinteles! si eventual daca poti sa imi dai niste detalii gen cat e meniul, ce contine, daca te lasa sa iti aduci tu muzica, daca au contract cu o firma care amenajeaza sala sau aducem noi. si alte detalii care iti mai vin tie in minte!

multumesc anticipat!

Inregistrat
    21.10.2006

Implicit Re: Restaurant nunta

Citat Postat de micky
    sala de la parc din pacate cand ne-am interesat noi era luata! dar acum te intreb pentru sora mea, ea va avea nunta in 2008 si acolo vrea sa mearga si ea, cate locuri are cel de jos si cate cel de sus? daca stii bineinteles! si eventual daca poti sa imi dai niste detalii gen cat e meniul, ce contine, daca te lasa sa iti aduci tu muzica, daca au contract cu o firma care amenajeaza sala sau aducem noi. si alte detalii care iti mai vin tie in minte!

multumesc anticipat!
    Teaba cu nr de locuri este relativa.....stiu ca la etaj incap lejer 150-170 de pers, iar la parter 200-250. Intotdeauna se mai pot pune 2 scaune la mese, dar va fi cam inghesuiala.

Meniul pleaca de la 120 ron de persoana. Am fost la 2 nunti acolo anul acesta si meniul a fost acelasi, nu stiu daca era cel de 120 ron, dar m-a impresionat. Portiile sunt decorate extraordinar, iar atunci cand se servesc bauturile aperitive se aduc niste farfuriute mici cu cate 3 "gustari" (niste discuri din paine prajita cu icre de manciuria, branza cu mucegai sau ansoa) care dau super bine ! In meniu nu intra: tortul, prajiturile si bautura. (Am niste poze de la o nunta, dar trebuie sa le caut. O sa le postez cat mai curand)

Sala este amenajata de ei: huse scaune+mese (vreo 15 culori), perdea de lumini si flori pe mese (buchete din flori artificiale sau naturale, dar mai micute). Nu se plateste in plus, ci intra in pretul meniului.

Muzica iti aduci sau iei formatia lor (pe care nu ti-o recomand).

Sunt foarte flexibili si dornici sa-ti faca pe plac. Sora ta se va intelege de minune cu patronii. Doar ca trebuie sa dea un avans ca rezervarea sa fie valabila.

Pentru alte detalii ar trebui sa vorbiti cu cei de acolo.
    Ultima editare de andreeam7 : 18.11.2006 02:14:19

Inregistrat
    20.10.2006

Citat Postat de andreeam7
    Teaba cu nr de locuri este relativa.....stiu ca la etaj incap lejer 150-170 de pers, iar la parter 200-250. Intotdeauna se mai pot pune 2 scaune la mese, dar va fi cam inghesuiala.

Meniul pleaca de la 120 ron de persoana. Am fost la 2 nunti acolo anul acesta si meniul a fost acelasi, nu stiu daca era cel de 120 ron, dar m-a impresionat. Portiile sunt decorate extraordinar, iar atunci cand se servesc bauturile aperitive se aduc niste farfuriute mici cu cate 3 "gustari" (niste discuri din paine prajita cu icre de manciuria, branza cu mucegai sau ansoa) care dau super bine ! In meniu nu intra: tortul, prajiturile si bautura. (Am niste poze de la o nunta, dar trebuie sa le caut. O sa le postez cat mai curand)

Sala este amenajata de ei: huse scaune+mese (vreo 15 culori), perdea de lumini si flori pe mese (buchete din flori artificiale sau naturale, dar mai micute). Nu se plateste in plus, ci intra in pretul meniului.

Muzica iti aduci sau iei formatia lor (pe care nu ti-o recomand).

Sunt foarte flexibili si dornici sa-ti faca pe plac. Sora ta se va intelege de minune cu patronii. Doar ca trebuie sa dea un avans ca rezervarea sa fie valabila.

Pentru alte detalii ar trebui sa vorbiti cu cei de acolo.
    mersi fain de raspuns! sora mea oricum are cam 150 de pers, deci cred ca o sa se intereseze de cea de sus! si e super ca intra aranjarea in pret( la restaurantul meu nu intra) si ca iti da voie sa iti aduci muzica!

inca o intrebare daca nu o sa te superi: ea vrea sa faca nunta undeva prin iulie iunie 2008, tu cu cat timp inainte ai fost? si cam ce dati erau libere?(adica sa ii zic sa mearga anul asta sau la anu, mentionez ca noi stam in iasi amandoua si nu prea mergem pe acasa, de asta te intreb)

multumim inca o data! esti o scumpica!

Inregistrat
    17.09.2006

Salutari la miresici,
    Desi sunt din Iasi, cam am si eu o parere despre Moldova si Dumbrava.
    Le stiu bine pt ca am avut delegatii peste delegatii ( anul asta am stat 2 luni si anul trecut cam 3)

La Moldova am stat cel mai putin, pt ca era .
    Camerele cu gandaci si mobila veche... Stiu ca nu asta va intereseaza pe voi, dar e vorba de atitudinea generala de acolo... delasare
    La restaurant, chelneri care se pupa pe dupa colturi sau care dispar cu orele la bucatarie. Dura in medie 45 min pana iti lua comanda si intre 40 min si 1h15 sa iti aduca ceva de mancare, asta in canditiile in care masa noastra era singura ocupata.
    Manacrea nu cine stie ce, iar pretul (nu de alta dar includea multe chestiuni in plus)

La Dumbrava mi-a placut mult de tot
    Servicii de calitate, personal prietenos.... si o papica (sa incercati friptura de vita cu sos de piper si orez salbatic )
    Nu zic ca totul e roz acolo, dar... au o ambianta superba, decoratiuni de bun gust.

Inregistrat
    20.10.2006

Citat Postat de sunset
    La Moldova am stat cel mai putin, pt ca era .

Camerele cu gandaci si mobila veche... Stiu ca nu asta va intereseaza pe voi, dar e vorba de atitudinea generala de acolo... delasare
    La restaurant, chelneri care se pupa pe dupa colturi sau care dispar cu orele la bucatarie. Dura in medie 45 min pana iti lua comanda si intre 40 min si 1h15 sa iti aduca ceva de mancare, asta in canditiile in care masa noastra era singura ocupata.
    Manacrea nu cine stie ce, iar pretul (nu de alta dar includea multe chestiuni in plus)
    sunset te pot intreba la care restaurant ai fost? nu de alta dar eu am intrat in restaurantul forest si mi s-a parut curatel! si chelnerii au fost atat de neseriosi de fiecare data? eu aveam o impresie buna de restaurantele de la moldova...acum nu mai stiu ce sa cred!

Inregistrat
    21.10.2006

Citat Postat de micky
    mersi fain de raspuns! sora mea oricum are cam 150 de pers, deci cred ca o sa se intereseze de cea de sus! si e super ca intra aranjarea in pret( la restaurantul meu nu intra) si ca iti da voie sa iti aduci muzica!

inca o intrebare daca nu o sa te superi: ea vrea sa faca nunta undeva prin iulie iunie 2008, tu cu cat timp inainte ai fost? si cam ce dati erau libere?(adica sa ii zic sa mearga anul asta sau la anu, mentionez ca noi stam in iasi amandoua si nu prea mergem pe acasa, de asta te intreb)

multumim inca o data! esti o scumpica!
    Noi vroiam sa facem nunta anul asta, asa ca ne-am dus in prima sapt dupa Paste. Pe atunci mai aveau libera o singura duminica in 2006, prin octombrie, iar pt 2007 :vreo 2 zile prin mai (tot duminica), 2 iunie, ziua noastra (7 iulie) si cateva prin august. Pe atunci nu aveau rezervari facute pt octombrie.

Daca merge anul asta cred ca va avea de unde sa aleaga. Daca se duce anul viitor prin mai...trebuie sa alegi doar din ce iti ofera ei....

Dar daca tot s-au hotarat, de ce sa mai astepte? Oricum nu-ti impun un avans minim....ai mei au dat 200 euro parca.

Nici noi nu stam in Bacau....locuim in Bucuresti de vreo 5 ani, asa ca ai mei s-au ocupat de tot. De ex cand au fost sa rezerve restaurantul si ni s-a propus sala de la etaj, au facut poze cu tel, mi le-au trimis, mi-am dat acordul si n-au plecat de acolo pana n-au dat avansul.

PS: Cu placere !
    Ultima editare de andreeam7 : 18.11.2006 18:06:47

Inregistrat
    20.10.2006

Citat Postat de andreeam7
    Noi vroiam sa facem nunta anul asta, asa ca ne-am dus in prima sapt dupa Paste. Pe atunci mai aveau libera o singura duminica in 2006, prin octombrie, iar pr 2007 :vreo 2 zile prin mai (tot duminica), 2 iunie, ziua noastra si cateva prin august. Pe atunci nu aveau rezervari facute pt octombrie.

Daca merge anul asta cred ca va avea de unde sa aleaga. Daca se duce anul viitor prin mai...trebuie sa alegi doar din ce iti ofera ei....

Dar daca tot s-au hotarat, de ce sa mai astepte? Oricum nu-ti impun un avans minim....ai mei au dat 200 euro parca.
    ei s-au hotarat pentru 2008 dar nu stiau sigur daca in bacau, pentru ca mirele e din vaslui, si abia acum cateva zile s-au hotarat ca vor face nunta in bacau, deci cu siguranta se vor duce sa discute si la restaurant si eventual sa ofere si avansul.

multumesc din suflet pentru informatii! cu siguranta se va bucura cand o voi anunta!

pupici si tinem legatura!

Inregistrat
    28.06.2006

restaurantul Dumbrava arata superb ! il renoveaza in ianuarie si fac o extindere a salii pana la o capacitate de 170 persoane ( pana acum capacitatea maxima era de 90 persoane)

Pagina 2 din 103 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us