Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 181

Subiect: Pastram sau nu buchetul?

Inregistrat
    28.07.2009

Implicit Pastram sau nu buchetul?

Fetelor,pe mine ma macina o problema.Ca si cum nu as mai avea o suta de alte probleme intrucat mai sunt 4 saptamani pana la nunta.Eu as cam vrea sa-mi pastrez buchetul.In privinta asta traditia e diferita.Am auzit ca unele miresici fac 2 buchete-si asta mi se pare aiurea.Deci,intrebarea e:cum sa-mi iau buchetul inapoi fara sa fie un moment penibil?

Inregistrat
    02.03.2010

Implicit Re: Pastram sau nu buchetul?

Citat Postat de Katlyn Vezi mesajul
    Fetelor,pe mine ma macina o problema.Ca si cum nu as mai avea o suta de alte probleme intrucat mai sunt 4 saptamani pana la nunta.Eu as cam vrea sa-mi pastrez buchetul.In privinta asta traditia e diferita.Am auzit ca unele miresici fac 2 buchete-si asta mi se pare aiurea.Deci,intrebarea e:cum sa-mi iau buchetul inapoi fara sa fie un moment penibil?
    Daca nu vrei sa dai buchetul nu il mai arunca. Eu am fost la o nunta la care mireasa a venit si a cerut inapoi pana si jartiera ceea ce e deplasat. Poti sa te faci ca ai uitat sa arunci buchetul, oricum nu e o traditie romaneasca. Sau daca ai alt buchet la cununia civila il poti arunca pe acela.

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de MedaT Vezi mesajul
    Daca nu vrei sa dai buchetul nu il mai arunca. Eu am fost la o nunta la care mireasa a venit si a cerut inapoi pana si jartiera ceea ce e deplasat. Poti sa te faci ca ai uitat sa arunci buchetul, oricum nu e o traditie romaneasca. Sau daca ai alt buchet la cununia civila il poti arunca pe acela.
    Eu o sa-mi pastrez buchetul si in schimb o sa arunc un buchet de "rezerva", identic cu al meu, doar putin mai micut.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    02.03.2010

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Eu o sa-mi pastrez buchetul si in schimb o sa arunc un buchet de "rezerva", identic cu al meu, doar putin mai micut.
    Asa da, dar nu sa il arunci si dupa sa mergi si sa il ceri inapoi. Adica eu m-as simti jenata sa prind un buchet si dupa sa vina mireasa sa imi zica ca il vrea inapoi.

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de MedaT Vezi mesajul
    Asa da, dar nu sa il arunci si dupa sa mergi si sa il ceri inapoi. Adica eu m-as simti jenata sa prind un buchet si dupa sa vina mireasa sa imi zica ca il vrea inapoi.

Nu, metoda nici mie nu-mi place...atunci mai bine faci un compromis, ai doua buchete, unul il arunci, pe celalalt il pastrezi.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    14.05.2009

eu am aruncat buchetul , dar fata care l-a prins mi l-a dat inapoi. nu sunt superstitioasa, de aceea mi s-a parut normal ca sa imi pastrez buchetul. in schimb jartica am lasat-o amintire celui carea a prins-o.

Inregistrat
    06.10.2007

Talking Re: Pastram sau nu buchetul?

Citat Postat de Katlyn Vezi mesajul
    nu il mai arunca.. e aiurea sa il iei inapoi, poate fata care l-a prins chiar se bucura.. si tu ii strici bucuria.

sau arunca-l pe cel de la civil.

Inregistrat
    08.10.2008

eu voi arunca buhetul si cine il prinde o sa il pastreze...nu am de gand sa i-l cer inapoi!nu zic ca e bine, nici ca e rau, dar asa m-am decis eu!

Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us