Pagina 3 din 9 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 70

Subiect: Ventriculomegalie intrauterina !

Inregistrat
    09.12.2007

Implicit Re: Ventriculomegalie intrauterina !

Citat Postat de ala_83 Vezi mesajul
    Fetelor suntem suuuper bine!!!!!! Am fost la eco azi,si bebita noastra este binee! Ventriculul a regresat si s-a modificat si raportul ventriculi-cutie craniana,deci va rog nu disperati minunile se intampla!! Azi avea cam 6 mm de la 9.4 si suntem si dolofanele la 25 saptamani avem 802 grame.
    Asa ca Anca,eu zic sa satai linistita ca mai mult ca sigur o sa fie bine si in cazul tau !!!
    Vai ce ma bucur pentru voi !!!!!!!!!!! Ai fost la eco 2d sau 3d? cred ca merg si eu saptamana viitoare, ca nu mai am rabdare. Sper din tot sufletul sa fie si la noi bine

Inregistrat
    13.10.2006

Fetelor suntem suuuper bine!!!!!! Am fost la eco azi,si bebita noastra este binee! Ventriculul a regresat si s-a modificat si raportul ventriculi-cutie craniana,deci va rog nu disperati minunile se intampla!! Azi avea cam 6 mm de la 9.4 si suntem si dolofanele la 25 saptamani avem 802 grame.
    Asa ca Anca,eu zic sa satai linistita ca mai mult ca sigur o sa fie bine si in cazul tau !!!
    felicitari! Ma bucur tare mult pentru voi!!!
    Anca, te asteptam si pe tine cu aceleasi vesti bune saptamana viitoare!

Inregistrat
    11.01.2008

Citat Postat de anca_toader Vezi mesajul
    Vai ce ma bucur pentru voi !!!!!!!!!!! Ai fost la eco 2d sau 3d? cred ca merg si eu saptamana viitoare, ca nu mai am rabdare. Sper din tot sufletul sa fie si la noi bine
    anca, vreau si eu sa te incurajez ca totul o sa fie bine
    in al doilea rand, de ce te intereseaza daca ecografiile sunt 2d sau 3d? nu cred ca are vreoo importanta. masuratorile tot in 2 d se fac. numai ecograful si ecografistul sa fie buni, pentru ca masuratorile sa aiba acuratete. in schimb, daca nu vrei sa-ti vezi bebelina, poti face linistita ecografii 2d pentru masuratorile ventriculilor.

ala, ma bucur ca minunea la tine s-a intamplat

Life is just luck or badluck...

Inregistrat
    18.06.2010

Citat Postat de anca_toader Vezi mesajul
    Mi-a facut 2d ca a zis ca nu ii permite pozitia bebelusei 3d!Nu prea am inteles nici eu de ce ,dar masuratorilr se fac in 2d intr-adevar.Stiu ca iti este greu sa te calmezi si ca numai ai rabdare ,dar cum spuneai si tu daca nu mai este nimic asociat cu aceasta crestere totul o sa fie bine! Ma rog pentru toti bebeii sa fie bine .Deci curaj.

Inregistrat
    18.06.2010

Citat Postat de corinutza79 Vezi mesajul
    felicitari! Ma bucur tare mult pentru voi!!!
    Anca, te asteptam si pe tine cu aceleasi vesti bune saptamana viitoare!
    Multumim!!!mie una mi-au prins tare bine incurajarile voastre si faptul ca nu treceam singuri prin asta.

Inregistrat
    18.06.2010

Citat Postat de willy Vezi mesajul
    in al doilea rand, de ce te intereseaza daca ecografiile sunt 2d sau 3d? nu cred ca are vreoo importanta. masuratorile tot in 2 d se fac. numai ecograful si ecografistul sa fie buni, pentru ca masuratorile sa aiba acuratete. in schimb, daca nu vrei sa-ti vezi bebelina, poti face linistita ecografii 2d pentru masuratorile ventriculilor.

Multumim.
    Doctorita mi-a facut ecocrafia acum la un alt aparat,si a recunoscut si ea ca depinde foarte mult de cat de bune sunt acestea,de capacitatea de a face sectiunea cum trebuie si intradevar depinde si de ecografist.

Inregistrat
    09.12.2007

Citat Postat de willy Vezi mesajul

Pai ma interesa daca se face eco 2dsau 3d special pentru asa ceva pentru ca .... e vorba de bani Am vazut ca masuratorile se fac numai la 2d, dar cand dr mi-a zis sa fac monitorizare pentru ventriculi, mi-a spus sa merg la un eco 3d ... el neavand asa ceva in cabinet. Si m-am gandit ca se pot vedea mai bine numai la 3d. Mai e vorba ca la sfarsitul lunii iulie mergem la mare, si una e sa dau 3 mil si ceva pt eco 3d, una e sa dau 1 milion sau mai putin daca merg la spital.

Inregistrat
    09.12.2007

Multumim.
    Doctorita mi-a facut ecocrafia acum la un alt aparat,si a recunoscut si ea ca depinde foarte mult de cat de bune sunt acestea,de capacitatea de a face sectiunea cum trebuie si intradevar depinde si de ecografist.
    Prin ce stres trebuie sa trecem noi ... gravidele, in general, pentru ecografiile astea ...

Pagina 3 din 9 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us