Pagina 1 din 213 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1702

Subiect: Nasii, o durere de cap

Implicit Nasii, o durere de cap

buna miresici!!

aveti probleme cu nasii?? noi da. Ne-au spus sa ne ocupam noi de toate "obligatiile" lor, lumanari, buchete, biserica, voal, coronita, si acum fac nazuri la ceea ce am cumparat. Ca e prea scump, ca de ce nu am asteptat ca aveau ei pe cineva...

Voi aveti asemenea probleme, si daca da, cum le-ati rezolvat??

Mihaela

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

eu una nu-i las sa cumpere nimic. asa le-am propus la inceput. pana la urma i-am lasat sa faca ei lumanarile si sa plateasca cununia la biserica (suma modica stiu sigur). nu vreau sa se implice prea mult deoarece eu am ideile mele si nu coincid cu ale lor. este nunta mea si fac cum vreau. asa ca daca nu au pus un leu nu au ce comenta.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

si eu intampin ceva dificultati cu nasii. nu am vrut ca cumpere nimic. dar ei au zis ca buchetele si lumanarile le iau ei. dupa care au zis ca doar lumanarile si noi buchetele. eu i-am zis ca am vb deja la o florarie si cu aia vreau sa lucrez. si ei imi zic acum ca ce flori vreau sa am in lumanari pt ca vor sa dea comanda de lumanari.. ma intreb unde nu am fost suficient de clara. vreau sa le fac eu cum vreau si daca vrea sa imi dea banii pe ele sa mi-i dea dupa in nici un caz sa comnd intr-un loc buchetele si in altul lumanarile.
    nu am o solutie decat sa pun piciorul in prag. sunt oameni ok dar uneori uita care le sunt atributiile

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Eu sunt pe cale sa le fac vant nasilor. Nici chiar asa, dar nasul e foarte bolnav, nu se poate scula din pat. E posibil sa nu se faca bine. Si nasa are tot felul de probleme. Nu vreau numai ca sa nu i supar sa l aduc pe nasul cu ambulanta la mogosoaia. Asa ca va trebui sa provocam o discutie si ei vor trebui sa inteleaga. M-am gandit la alternativa, la varul meu si sotia lui care au 30 de ani.

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit

Citat Postat de ryanaro
    Eu sunt pe cale sa le fac vant nasilor. Nici chiar asa, dar nasul e foarte bolnav, nu se poate scula din pat. E posibil sa nu se faca bine. Si nasa are tot felul de probleme. Nu vreau numai ca sa nu i supar sa l aduc pe nasul cu ambulanta la mogosoaia. Asa ca va trebui sa provocam o discutie si ei vor trebui sa inteleaga. M-am gandit la alternativa, la varul meu si sotia lui care au 30 de ani.
    mai bine asa....ma refer la alternativa cu varul tau....daca sunt si bolnavi, cu probleme....sa nu ai vreo surpriza...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

imi pare rau ca nu va intelegeti cu nasii... ryanaro e o idee buna sa vb cu ei, daca au probleme nu cred ca le sta gandul la casatoria ta si sa nu risti sa ai suprize neplacute in ziua nuntii...dar trebuie sa vb cu toti acum sa stibilesti sa fii sigura ca varul tau accepta si ca nasii inteleg situatia...

ptr valen - eu zic sa faci in contunare ce ti-ai propus. daca tu vrei sa faci la floraria resp, at go for it! si le zici frumos ca ai dat deja comanda si avans si nu mai poti da inapoi si cu asta basta! sunt sigura ca sunt oameni de treaba, poate vor doar sa va ajute si incearca si ei cum pot...

Inregistrat
    09.08.2006

Implicit

Buna fetelor, eu ce sa va spun ca am nunta pe 2 septembrie, totul este aranjat, aproape am terminat pregatirile, dar........ nu avem nasi (noi chiar nu avem probleme cu ei ca nu exista)

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

nasii nostri sunt tineri ca noi asa ca nu ne-au facut probleme! noi am cumparat tot si daca ei au vrut sa plateasca lumanarile le-a spus cat costa si atat! eu am intrebat-o pe nasa doar cum vrea sa fie buchetul ei in rest noi am ales tot ceea ce inseamna flori!

Pagina 1 din 213 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us