Pagina 10 din 10 PrimulPrimul ... 8910
Rezultate de la 73 la 80 din 80

Subiect: La gondola

Implicit Re: la gondola

Citat Postat de ShopaholicBride Vezi mesajul
    Buna Lula! Imi pare rau pt ce ai patit!
    Eu am avut nunta tot la Gondola, pe 4 iunie, si din fericire pentru mine pot relata o experienta total opusa fata de a ta. Desi pana cu 2 saptamani inainte de nunta am stat intr-o mare tensiune citind despre experientele neplacute ale altora , la mine totul a decurs ffff bine.
    Despre Oana nu pot sa spun mare lucru, pt ca am avut un contact limitat cu ea ( doar ne-am vz cu ea in seara dinaintea nuntii sa ii dam 70 % din bani. Stiu ca ti se pare anormal , si e adevarat ca nicaieri la restaurant nu platesti inainte sa ti se aduca mancarea, insa noi inainte sa alegem locatia asta am negociat si cu Marriott, Radisson si Hilton si peste tot este practica asta, ceilalti nici macar nu stau la discutii cu o parte din bani dupa eveniment, eu nici nu am incercat sa negociez partea asta pt ca nu mi s-a parut a conferi vreo garantie suplimentara ca totul va iesi mai bine decat daca platesc in avans. SIncer asta e parerea mea). Insa Georgiana, chiar daca la inceput mi-a dat ceva emotii intarziind usor la primele 2 intalniri, in timpul si in saptamana dinaintea nuntii s-a comportat extraordinar, nu am ce sa ii reprosez. Chiar si-a facut treaba cum nu se putea mai bine, a ramas alaturi de noi la jumatate din petrecere sa se asigure ca totul iese cum vrem noi etc. Mi-a lasat o impresie senzationala, s-a implicat si ne-a ajutat si pt asta o sa ii fiu recunoscatoare mereu.
    Stefan la fel, foarte atent si ft implicat (desi la el e motivata treaba ) , oricum si=a facut treaba, si ceilalti baieti la fel, am fost ft multumiti.
    Cat despre generator, noi am stiut de la inceput, din august anul trecut cand am semnat cu ei, e ft clar prevazut in contract, ca noi trebuie sa asiguram generator, ma mir ca la voi nu aparea.

All in all , am avut o nunta superba , intr-o locatie superba, iar oamenii de acolo nu ne-au facut nicio problema, cu toate ca nu am avut nicio pila sau ceva de genul, dimpotriva am avut emotii din cauza unor review-uri proaste, la care oricat de carcotasa as fi (si crede-ma ca sunt ) nu as putea sa rezonez.
    E adevarat ca in ziua nuntii noastre nu a mai fost vreo alta nunta in local , am fost singuri si ft bine tratati, nu stiu daca are legatura cu asta. Eu daca ar fi s-o fac din nou, clar tot acolo as face-o si tot pe Georgiana as lasa-o sa se ocupe. De la ea am luat place-cards si meniuri pt fiecare invitat, mi-a aranjat un candy bar fff misto insa pe decoratiuni am ales altceva.

Serviciile oferite de La Gondola Events sunt la cele mai inalte standarde, locatia fiind unica, prin amplasarea ei pe malul lacului, in zona de nord a Bucurestiului, vis-a-vis de Ambasada Chinei, prin frumusetea peisajului si prin dotarile de exceptie oferite. Mentionez ca, de la 1 septembrie 2012, La Gondola Events se ocupa numai de evenimente, renuntand la restaurantul a la carte, pentru a ne dedica in totalitate clientilor nostri.

Va asteptam pe viitor, pentru orice alt eveniment privat pe care doriti sa il organizati, sa ne contactati la numarul de telefon afisat pe site sau sa ne scrieti un e-mail. De asemenea, va asteptam si pe pagina noastra de facebook.

Denisa Zîrnă - Event planner

Citat Postat de Laura_13 Vezi mesajul
    si eu imi voi face nunta la Gondola anul acesta pe 20 august. tot cu Georgiana am discutat inca de la inceput dar noi am fost ft multumiti de ea. Intotdeauna ne-a ascultat si ne-a sfatuit. inca nu am ales decoratiunile dar am fost la cateva nunti inainte de incepere si ne-a placut ce am vazut. marturisesc ca nu vroiam sa aleg aceasta locatie din cauza unor chelneri cu care am avut pb acum 2 ani dar am vazut si mi s-a spus ca au schimbat toata echipa. Am fost la un botez in februarie si mi s-a parut extraordinar. Niciodata nu stateai cu paharul gol sau cu scrumiera cu tigari langa tine. Nici macar un servetel aruncat pe masa nu exista. mi s-au parut foarte profesionisti

Serviciile oferite de La Gondola Events sunt la cele mai inalte standarde, locatia fiind unica, prin amplasarea ei pe malul lacului, in zona de nord a Bucurestiului, vis-a-vis de Ambasada Chinei, prin frumusetea peisajului si prin dotarile de exceptie oferite. Mentionez ca, de la 1 septembrie 2012, La Gondola Events se ocupa numai de evenimente, renuntand la restaurantul a la carte, pentru a ne dedica in totalitate clientilor nostri.

Va asteptam pe viitor, pentru orice alt eveniment privat pe care doriti sa il organizati, sa ne contactati la numarul de telefon afisat pe site sau sa ne scrieti un e-mail. De asemenea, va asteptam si pe pagina noastra de facebook.

Implicit Re: La gondola

Citat Postat de Mini_me Vezi mesajul
    Buna miresici,

Am fost si eu pe la restaurantul La Gondola acum cam o luna. Initial nici nu vroiam sa ajung la ei pentru ca stiu ca desi locatia e superba, conform parerilor, sunt sanse foarte mari ca nunta sa fie un dezastru.

Ajunsi acolo am constatat ca intr-adevar locatia e superba, pe malul lacului, cu ponton separat pentru cununie religioasa in aer liber (lucru pe care ni-l dorim foarte mult), terasa pe malul lacului, restaurantul foarte dragutz. Am discutat un pic cu noul manager, pentru ca se pare ca au umblat un pic la echipa in urma parerilor negative din ultima vreme. Daca s-a schimbat intr-adevar ceva ramane de vazut si aici chiar rog miresicile care au nunta anul acesta sa ma ajute cu cateva pareri/impresii.

Ce m-a dezamagit total a fost ca inca sustin ca pot fi tinute 2 nunti in acelasi timp fara nici cea mai mica problema si nu se poate inchiria doar restaurantul sau doar cortul. Daca mergeti la fata locului insa se paote vedea foarte clar ca distanta este foarte mica (restaurantul in fata caruia se afla o terasa comuna sau ponton, cum vreti sa ii spuneti, cu aceea a cortului). Au spus ca terasa poate fi delimitata insa mie imi e clar ca muzica mea va fi si a celor de la nunta alaturata si invers, ceea ce distruge frumusetea oricarei nunti.

Eu una o sa le mai fac o vizita prin iunie, iulie pentru a vedea daca nu cumva isi vor schimba politica in privinta asta tinand cont ca nu cred ca exista cineva multumit dupa ce si-a impartit nunta cu alti straini.

In ceea ce priveste meniurile, preturile mi s-au parut ok pana cand am citit in josul ultimei pagini ca acestea nu contin TVA . Meniurile sunt intre 50-110 euro iar pachetele de bauturi intre 15-30 euro...dar asa cum spuneam, din ce inteleg eu din oferta, fara TVA...ceea ce inseamna mult, mai ales pentru bauturi. Se pot aduce bauturi si din afara dar se achita o taxa de 5 eur/persoana.

Cam atat despre Gondola momentan. Va rog sa ma ajutati daca ati mai auzit ceva legat de ei.

Citat Postat de silvia969 Vezi mesajul
    buna, eu am avut nunta la restaurantul La gondola si a fost exact ce mi-am dorit "nunta de vis". Nu am avut nici un fel de problema, ma mira foarte mult comentariile negative la adresa acestui restaurant. Atata timp cat am avut un contract semnat cu un meniu stabilit si o degustare ok cu o saptamana inaintea nuntii, am fost foarte linistita si relaxata in saptamana nuntii... nu am avut probleme cu calitatea sau cantitatea mancarii. Referitor la plata inainte, la toate restaurantele am intalnit aceasta cerinta...

Citat Postat de silvia969 Vezi mesajul
    Buna, ma bucur ca spui si tu realitatea despre restaurantul La Gondola. Si nunta mea a fost superba desi nu a fost Georgiana sa se ocupe... Eu am discutat cu dna.Mariana si cu dl.Nicu de la firma Iris si asa am avut chiar "Nunta de vis"

Citat Postat de aty Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Am tot urmarit postarile voastre. Stie cineva la cat se ajunge anul acesta cu meniul? Locatia este absolut superba.
    In ce priveste plata inaintea nunti cred ca e ok. Pana la urma tot cu ei dati vei fi....
    Astept un raspuns de la voi.

Pupici si multa bafta!

Citat Postat de leelou Vezi mesajul
    Buna,
    Imi poti spune si mie cum a iesit nunta organizata la restaurantul La Gondola?
    Vrem sa semnam cu ei si m-ar ajuta tare mult parerea ta.
    Multumesc!

Inregistrat
    20.07.2015

Buna seara! A avut cineva nunta la Gondola anul acesta 2017? Impresii despre mancare, servire? La cate locatii am vazut acest restaurant mi se pare de vis.
    O seara buna tuturor!

Pagina 10 din 10 PrimulPrimul ... 8910

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us