Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 26

Subiect: sucuri/apa/bere de la en-gros sau distribuitori

Inregistrat
    25.10.2009

Implicit Re: sucuri/apa/bere de la en-gros sau distribuitori

Citat Postat de Laura_Pasca Vezi mesajul
    dar la pret nu ati iesit mai scump? sau cum a fost?la cat a venit o sticluta de suc?
    Asa e, am platit putin mai mult (ca. 2 Ron pe persoana), sticlele costa mai mult decat flaconul, dar au aratat mai bine pe masa.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    11.11.2010

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Asa e, am platit putin mai mult (ca. 2 Ron pe persoana), sticlele costa mai mult decat flaconul, dar au aratat mai bine pe masa.
    2 ron pe persoana, te referi la un suc in pretul asta? sau la toate sucurile ai ajuns la 2 ron pe persoana?

Inregistrat
    25.10.2009

2 ron pe persoana, te referi la un suc in pretul asta? sau la toate sucurile ai ajuns la 2 ron pe persoana?
    Ma refer la toate bauturile...la noi bauturile au fost incluse in meniu si pentru toate am platit in plus 2 Ron pe persoana, pentru a avea totul in sticle. Si a fost foarte bine asa, pentru ca cand ai inceput un suc de 250 de ml l-ai si baut, pe cand cand cineva deschide un flacon de 2 l trece mai greu.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    11.11.2010

Ma refer la toate bauturile...la noi bauturile au fost incluse in meniu si pentru toate am platit in plus 2 Ron pe persoana, pentru a avea totul in sticle. Si a fost foarte bine asa, pentru ca cand ai inceput un suc de 250 de ml l-ai si baut, pe cand cand cineva deschide un flacon de 2 l trece mai greu.
    da,..trece mai greu unul de 2 litri nu e aia problema..dar.... gandeste-te ca se deschide o sticla de aia de 3 ori si cand se mai deschide a 4-a oara nu mai are acid si e cald si apoi raman 1 sfert in sticla si se cere alt flacon..si ala se arunca...nu corect si e risipa de aia m-am gandit la faza cu sticlele de 330 sau 250 ..pt ca initial ne gandisem la flacoane de 1 litru,..acuma trebuie sa vorbim cu un distribuitor luna viitoare sa vedem cum facem cu sticlele.. nu e mult daca se adauga 2 lei...decat sa ii pierd doi lei mai bine ii pun si fac o treaba buna..

Inregistrat
    25.10.2009

da,..trece mai greu unul de 2 litri nu e aia problema..dar.... gandeste-te ca se deschide o sticla de aia de 3 ori si cand se mai deschide a 4-a oara nu mai are acid si e cald si apoi raman 1 sfert in sticla si se cere alt flacon..si ala se arunca...nu corect si e risipa de aia m-am gandit la faza cu sticlele de 330 sau 250 ..pt ca initial ne gandisem la flacoane de 1 litru,..acuma trebuie sa vorbim cu un distribuitor luna viitoare sa vedem cum facem cu sticlele.. nu e mult daca se adauga 2 lei...decat sa ii pierd doi lei mai bine ii pun si fac o treaba buna..
    Crede-ma cu sticle castigi mult mai mult, decat cu flacoane din motivele enumerate mai sus de tine. Cu flacoane de 2l exista pericolul de o risipa mare, care e pacat. Asa la sticle cumperi si platesti doar cat s-a consumat. Chiar daca ramai cu sticle nedesfacute, sunt magazine care le primes inapoi dupa nunta.

Inregistrat
    11.11.2010

Crede-ma cu sticle castigi mult mai mult, decat cu flacoane din motivele enumerate mai sus de tine. Cu flacoane de 2l exista pericolul de o risipa mare, care e pacat. Asa la sticle cumperi si platesti doar cat s-a consumat. Chiar daca ramai cu sticle nedesfacute, sunt magazine care le primes inapoi dupa nunta.
    dada,..si eu o sa vb cu cineva..care a zis ca mi le i-a inapoi ce ramane nedesfacut ..

Inregistrat
    21.11.2010

La apa minerala cum v-ati gandit?Eu cred ca am sa cumpar Borsec pentru ca este cea mai buna pentru sprit in combinatie cu vinul,dar nu stiu exact daca sa iau sticlute de jumatate de litru de plastic sau sticla de 750 ml sau un litru din sticla.Nu stiu exact nici la ce pret/sticla vin cele la sticla de sticla.Aveti vreo sugestie?

Inregistrat
    11.11.2010

Citat Postat de oana_90 Vezi mesajul
    La apa minerala cum v-ati gandit?Eu cred ca am sa cumpar Borsec pentru ca este cea mai buna pentru sprit in combinatie cu vinul,dar nu stiu exact daca sa iau sticlute de jumatate de litru de plastic sau sticla de 750 ml sau un litru din sticla.Nu stiu exact nici la ce pret/sticla vin cele la sticla de sticla.Aveti vreo sugestie?
    eu cred k e mai ok la sticla mai mica,..pentru ca aia mare se va desface si nu va avea acid si nu se mai consuma si e pierderea ta,..si alea mici macar au acid la 2-3 pahare de vin.. chiar daca e putin mai scump la stilca de sticla, dar nu faci paguba ca la sticle mari..altfel eu zic ca cele la pet de 1,5 l, ramai cu jumate de litru neconsumat sau macar sfert de litru.. In curand am sa ma duc si eu sa vb cu furnizorul de sucuri..sa vedem cum e mai bine si ce facem..

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us