Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate de la 41 la 42 din 42

Subiect: Ce parere aveti despre maternitatea cuza voda ?

Inregistrat
    30.08.2008

Implicit Re: Ce parere aveti despre maternitatea cuza voda ?

Citat Postat de AndreeaB18 Vezi mesajul
    Am nascut cu Titianu Monica. Nu-mi amintesc de numele moasei. De fapt, cred ca nu l-am stiut niciodata, cu toate ca avea ecuson in piept. Spre rusinea mea pt ca a fost o doamna.
    Buna..eu am nascut pe 18 iulie 2012 tot la Cuza si pot spune ca am avut aceeasi experienta frumoasa ca si tine. Noi am fost 4 in salon, cu copii langa noi, baia pe hol comuna, dar desi toate vrem sa fie curatenie nu o si pastram, dar totusi curatie se facea, doar ca trebuia pastrata. Am nascut cu Roxana Lazar, medic rezident, si o moasa pe care nu stiu cum o cheama. Ce-i drept nu am dat importanta atunci cu cine nasc, vroiam doar sa fim bine. Atat doctorita cat si moasa s-au comportat exemplar. Singurii bani pe care i-am dat au fost 50 lei moasei dupa nastere, doctorita nu a primit. La o asistenta a incercat o fata din salon, ea facuse cezariana, insa i s-a spus frumos : O sa ai nevoie de bani pentru copil, eu sunt platita pentru munca mea. Pentru cine vrea conditii mai bune sunt rezerve de 2 paturi din cate stiu.

Inregistrat
    01.04.2011

Implicit Re: Ce parere aveti despre maternitatea cuza voda ?

Citat Postat de andrweea Vezi mesajul
    Buna..eu am nascut pe 18 iulie 2012 tot la Cuza si pot spune ca am avut aceeasi experienta frumoasa ca si tine. Noi am fost 4 in salon, cu copii langa noi, baia pe hol comuna, dar desi toate vrem sa fie curatenie nu o si pastram, dar totusi curatie se facea, doar ca trebuia pastrata. Am nascut cu Roxana Lazar, medic rezident, si o moasa pe care nu stiu cum o cheama. Ce-i drept nu am dat importanta atunci cu cine nasc, vroiam doar sa fim bine. Atat doctorita cat si moasa s-au comportat exemplar. Singurii bani pe care i-am dat au fost 50 lei moasei dupa nastere, doctorita nu a primit. La o asistenta a incercat o fata din salon, ea facuse cezariana, insa i s-a spus frumos : O sa ai nevoie de bani pentru copil, eu sunt platita pentru munca mea. Pentru cine vrea conditii mai bune sunt rezerve de 2 paturi din cate stiu.
    Ma bucur sa aud ca sunt experiente fumoase. Inainte sa nasc eram cam panicata (cred ca gasisem doar povestile "de groaza"). Intr-adevar, curatenie se facea si mai ales ca e proaspat renovat, totul era curat si frumos. Mi se pare corecta atitudinea asistentei. Toti suntem platiti pentru munca noastra, unii mai mult, altii mai putin. Conditiile sunt foarte bune din punctul meu de vedere: 3 in camera, baie proprie cu dus si apa calda, geamuri termopan, curatenie. Am intrebat si eu de rezerva inainte sa nasc si am inteles ca de cand s-a renovat si pruncii stau cu mamele nu mai sunt rezerve.
    O zi buna!

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us