Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 35

Subiect: Decoratiuni cu dantela

Inregistrat
    12.01.2009

Implicit Decoratiuni cu dantela

am observat ca se foloseste destul de mult dantela pentru a decora diferite accesorii de nunta. aceste decoratiuni mi se par foarte elegante si potrivite pentru nunta.
    m-am gandit sa deschid acest subiect, sa schimbam idei; ce putem sa accesorizam cu dantela, ce detalii trebuie sa luam in considerare daca dorim sa folosim dantela etc........
    eu m-am gandit in felul urmator, as putea sa pun dantela alba pe lumanarile pe care o sa le am pe masa de prezidiu.
    decor (1).jpg
    Biu, ti-am furat poza, DAR exact asa am luat si eu lumanari si imi place mult cum arata cu dantela

pentru mesele invitatiilor am lumanari in suport alb, destul de maricele, ma gandesc ca oare ar arata bine cu dantela (ori maro ori roz..........aceste culori le folosesc)
    DSCN5732.jpg

alte idei
    fressia_in_cylinder_with_lace_centerpiece.jpgapieceofpariscomau.jpgLady of My Life Candle Holder by LadyLotte on Etsy Lace Tea Light Flower Twine Wedding Table Dec.jpgservetel.jpgedit-fauxquet.jpg93130.jpg

idei sunt multe
    intrebarea este cum sa le combinam
    astept parerile voastre, si sa ne sfatuim

Inregistrat
    30.07.2010

Implicit Re: Decoratiuni cu dantela

Buna fetelor

Eu cred ca dantela merge foarte bine pe sticla transparenta.
    Este interesanta ideea...

Ma gandesc ca s-ar putea folosi si pe mese in loc sau in combinatie cu organza.
    S-ar potrivi foarte bine pe o tema ivory...

Inregistrat
    10.12.2006

Implicit

si eu am dantela..de la lumanarile de pe mese..(facute de mne) pana la plicul invitatiei.de asemenea pe lumanarile de biserica voi avea dantela.dar voi reveni cu poze dupa nunta...sau imediat ce le fac.(inca e devreme)
    deocamdata atasez ceea ce am facut pana acum.

alte idei furate de pe net
    dantela merge la tematica vintage.(cu cameo)
    victoriana
    sau si glamour..acuma depinde te tesuturi..dantela cu matase chic..ce stiu eu.
    cred ca idei sunt multe si se pot face mult low cost.eu am facut totul singura.
    inca sunt nervoasa .sunt stresata dar abia astept sa aud ce vor spune invitatii mei.

more photos...
    in ceea ce priveste setul cu album foto...se poate inlocui cu dantela la alegerea voastra sau chiar facut din hartie..cum faceam la gradinita...daca va ma aduceti aminte.
    de asemenea si pahare tot cu acelasi sistem.ri dantela ori hartie.
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de MissSwan : 03.09.2010 22:26:11

Inregistrat
    23.08.2010

Citat Postat de Reni0921 Vezi mesajul
    am observat ca se foloseste destul de mult dantela pentru a decora diferite accesorii de nunta. aceste decoratiuni mi se par foarte elegante si potrivite pentru nunta.
    m-am gandit sa deschid acest subiect, sa schimbam idei; ce putem sa accesorizam cu dantela, ce detalii trebuie sa luam in considerare daca dorim sa folosim dantela etc........
    eu m-am gandit in felul urmator, as putea sa pun dantela alba pe lumanarile pe care o sa le am pe masa de prezidiu.
    decor (1).jpg
    Biu, ti-am furat poza, DAR exact asa am luat si eu lumanari si imi place mult cum arata cu dantela

pentru mesele invitatiilor am lumanari in suport alb, destul de maricele, ma gandesc ca oare ar arata bine cu dantela (ori maro ori roz..........aceste culori le folosesc)
    DSCN5732.jpg

alte idei
    fressia_in_cylinder_with_lace_centerpiece.jpgapieceofpariscomau.jpgLady of My Life Candle Holder by LadyLotte on Etsy Lace Tea Light Flower Twine Wedding Table Dec.jpgservetel.jpgedit-fauxquet.jpg93130.jpg

idei sunt multe
    intrebarea este cum sa le combinam
    astept parerile voastre, si sa ne sfatuim

Buna, de unde ai cumparat dantela? Si eu vreau sa folosesc la lumanarile de la masa de prezidiu.
    Liana

Inregistrat
    24.04.2010

ce mult imi plac lumanarile cu dantela!

Inregistrat
    07.09.2009

Si eu vreau dantela in decoratiuni, in principal la fetele de masa si la husele de scaune. Cred ca isi va gasi locul si in buchet si pe tort, si desigur pe rochia de mireasa. Ah, si la invitatii si guestbook.
    Ultima editare de MissSwan : 03.08.2011 22:27:14

Inregistrat
    18.07.2011

Si la mine isi va gasi loc dantela. Pentru ca mi se pare un material foarte pretios; dar cu conditia sa fie de calitate. Pana acum am marturiile cu dantela insa o voi incorpora si in restul decoratiunilor.

Abia astept

Inregistrat
    23.10.2009

Și noi am ales dantela, de la rochie la buchet, lumânări, vaze îmbrăcate în dantelă și lumânărele pe mese:
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us