Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 39

Subiect: Crystal Palace Ballrooms Bucuresti

Inregistrat
    06.08.2010

Implicit Crystal Palace Ballrooms Bucuresti

Buna, fetelor!

Sunt noua pe forum si am vazut ca exista discutii despre diverse localuri de nunta. Voi ati auzit de Crystal Palace Ballrooms? Am citit in ziar ca s-ar fi deschis pe langa piata Cosbuc niste sali de evenimente. A vazut vreuna dintre voi locul? Eu fac nunta anul viitor si am fost sa vad cateva restaurante, insa nu m-au impresionat.
    Ultima editare de PinkRose : 06.08.2010 12:40:22

Inregistrat
    17.08.2010

Implicit Re: Crystal Palace Ballrooms Bucuresti

Citat Postat de PinkRose Vezi mesajul
    Buna, fetelor!

Sunt noua pe forum si am vazut ca exista discutii despre diverse localuri de nunta. Voi ati auzit de Crystal Palace Ballrooms? Am citit in ziar ca s-ar fi deschis pe langa piata Cosbuc niste sali de evenimente. A vazut vreuna dintre voi locul? Eu fac nunta anul viitor si am fost sa vad cateva restaurante, insa nu m-au impresionat.
    Buna,
    Am fost si noi la crystal si in zona am ramas socati de mizerie si mirosuri. E chiar lanf\ga piata de flori si pe strada mirosea greu a plante in descompunere. Insa locul chiar arata superb, salile sunt mari, in stil american si foarte moderne. Chiar si covorul e e frumos! Am primit zilele astea de la ei o oferta de 55EUR+TVA cu mancare si bauturi incluse ( nu stiu dc bauturile sunt nelimitate). Insa nu stiu nimic de aranjamente, ca n-am mai continuat discutia cu ei- e peste bugetul nostru.
    Vezi ca au si site, raspund prompt la mail si telefon.

Sper ca te-am ajutat,
    K

Inregistrat
    24.09.2009

Smile Re: Crystal Palace Ballrooms Bucuresti

Fetelor,chiar nu a mai vazut/rezervat nimeni aici?Noi am rezervat pt 30 iulie 2011.Dupa ce am vazut o gramada de sali si restaurante in Bucuresti ne-am hotarat sa facem aici.E adevarat ,localizarea nu e stalucita...dar sa privim partea buna a lucrurilor...este destul de aproape de centru.Plus ca noua ni s-a parut cel mai bun raport calitate-pret.Insa teama pe care o am eu e alta...este o sala nou deschisa despre care nu exista informatii legate de mancare,servire..adica o grija in plus pt mine.Sper sa ne strangem cat mai multe..sa nu fiu singura care a rezervat aici.

Inregistrat
    21.12.2010

Buna,

Si eu imi fac nunta la Crystal Palace Ballrooms pe data de 9 Iulie 2011. (sala parca este Viena , nu mai stiu sigur ca ne-am rezervat din noiembrie 2010 si de atunci nu m-am mai uitat pe contractul ala ).
    Am vazut sala cea noua unde o sa faci tu, mie imi place. Are cel mai mare candelabru si are o mocheta albastra cu galben, rosu, portocaliu.......este ceva mai tineresc
    Poti sa te duci ca este gata sala (asta in cazul in care nu ai fost deja).

Inregistrat
    20.01.2011

Buna

Aveti idee pentru cate persoane sunt dispuse sa semneze contractul si care ar fi preturile pentru meniuri si open bar?
    Multumesc frumos

Inregistrat
    20.01.2011

Citat Postat de gaby_ancas Vezi mesajul
    Buna

Aveti idee pentru cate persoane sunt dispuse sa semneze contractul si care ar fi preturile pentru meniuri si open bar?
    Multumesc frumos
    Din pacate mi-am format o parere nu prea buna despre persoana care se ocupa cu rezervarea salilor.

Initial mi-a spus ca minimum de persoane este de 120, iar dupa ce am vizitat salile si am ramas fascinata de sala Atena, desi nu aveam atatia invitati, m-am gandit sa platesc eu o parte din meniuri. Doamna respectiva ne-a zis ca ne lasa la 110 persoane si ne-a oferit meniurile existente (meniu sofia fara sarmale = 52eur,meniu bucuresti =56 eur, meniu atena=65eur,meniu haga=65eur,meniu praga=72eur,meniu hamburg=76eur) si o lista cu bauturi din care sa aleg ce doresc si sa ii trimit mail.
    Dupa cateva ore de la intalnire i-am trimis mail cu meniu si bauturile pe care le alesesem si asteptam un raspuns ca sa ma intalnesc cu ea sa platesc avansul.

Intre timp a sunat un prieten de al meu sa intrebe care e numarul minim de persoane pentru a rezerva o sala si care e pretul bauturilor. Acestuia i s-a spus ca numarul minim este de 100 de persoane si bauturile sunt la pretul de 20 de euro, iar in cazul in care vrea sa aduca bauturi plateste o taxa de 5eur/pers.

Dupa 3 zile, ma suna doamna si imi spune ca a venit altcineva la colega ei si a platit avansul pentru sala Atena pentru data la care vroiam eu si ca nu a primit mailul meu.
    Dupa ce ca vroia sa platesc 110 meniuri inloc de 100 cat era minimum, mai m-a si mintit ca nu a primit mailul, ceea ce nu mi se pare ok.
    Mi se pare cam ciudata coincidenta, ca dupa 3 zile de la intalnire, sa vina alta persoana sa plateasca avansul pentru aceeasi sala si aceeasi data.

Sper ca cele care fac nunta la Crystal Palace Ballrooms sa nu intampine probleme cu personalul
    ( aveti grija totusi, ca oamenii sunt pusi sa faca cat mai multi bani).

Inregistrat
    24.09.2009

Imi pare rau pt ce ai patit.Noi nu am avut nicio problema de comunicare pana acum.Stiu insa ca,dupa ce am semnat noi contractul (prin octombrie) au angajat o alta persoana...deci e posibil sa fie mai noua si sa le incurce.Noua ni s-a spus de la inceput ca min este de 100 de pers.
    Am vazut si sala noastra,si intr-adevar este mai tinereasca.Multumesc.

Inregistrat
    06.08.2010

Buna, fetelor!
    Am revenit dupa destul de mult timp insa ne-a luat ceva timp sa ne hotaram...si pana la urma vom face nunta la Crystal Palace in sala Londra (noua aceea ne-a placut cel mai mult, desi toate sunt deosebite).
    Intre timp am mai fost si la un botez la ei (in sala Viena) si vreau sa spun ca totul a fost perfect. Mancarea, servirea, absolut tot. Si am comunicat extrem de bine cu cei de acolo, nu am avut probleme cu rezervarea salii sau cu meniul. asa ca raluca182003 si mica_stea, sunteti pe maini bune!
    abia astept ziua nuntii!!!!!!

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us