Pagina 1 din 20 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 153

Subiect: Ce purtam azi? Noile tendinte

Inregistrat
    18.12.2008

Post Ce purtam azi? Noile tendinte

Buna

Am deschis aceste subiect nou pentru ca tot citind prin revistele de moda am inceput sa ma iau cu mainilie de cap cand am vazut cum ne sfatuiesc designerii sa ne imbracam in functie de anumite situatie . Multe tinute mie mi se par bleach si foarte neadecvate situatiilor propuse de ei .
    Rasfoind forumul am gasit doar subiecte despre cum ne imbracam de revelion , tinute de cocktail , rochii de seara si ma gandeam ca nu ar strica un nou subiect in care sa ne dam cu parerea si sa cerem sfaturi despre cum ar trebuie sa ne imbracam oriunde si oricand si de ce nu sa postam poze in care sa exemplificam alegerile nostre pentru ca nu tot ce este la moda si in trend ni se potriveste sau este obligatoriu frumos .Ne pozam , admiram si comentam .

Eu recunosc ca moda ma cam omoara si sunt o mica fashion victim

Rog moderatorii sa ma anunte daca mai exista un subiect la fel si sa ma indrume spre el !

O zi buna Miresici !!!
    Ultima editare de LePetitSoleil : 23.08.2010 17:54:23 Motiv: Adaugare

Inregistrat
    18.12.2008

Implicit Re: Cum ne imbracam ???

Citat Postat de LePetitSoleil Vezi mesajul
    Buna

Am deschis acest subiect nou pentru ca tot citind prin revistele de moda am inceput sa ma iau cu mainilie de cap cand am vazut cum ne sfatuiesc designerii sa ne imbracam in functie de anumite situatii . Multe tinute mie mi se par bleach si foarte neadecvate situatiilor propuse de ei .
    Rasfoind forumul am gasit doar subiecte despre cum ne imbracam de revelion , tinute de cocktail , rochii de seara si ma gandeam ca nu ar strica un nou subiect in care sa ne dam cu parerea si sa cerem sfaturi despre cum ar trebuie sa ne imbracam oriunde si oricand si de ce nu sa postam poze in care sa exemplificam alegerile nostre pentru ca nu tot ce este la moda si in trend ni se potriveste sau este obligatoriu frumos .Ne pozam , admiram si comentam .

Eu recunosc ca moda ma cam omoara si sunt o mica fashion victim

Rog moderatorii sa ma anunte daca mai exista un subiect la fel si sa ma indrume spre el !

O zi buna Miresici !!!

Graba strica treaba ma scuzati !

Inregistrat
    09.03.2010

Mai exista subiectul,in alta parte?
    "Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie...
    Traieste ca si cum ai muri maine...
    Iubeste ca si cum nimeni,nu te-ar fi ranit...NICIODATA."

Inregistrat
    18.12.2008

Citat Postat de Orhideee23 Vezi mesajul
    Mai exista subiectul,in alta parte?
    Eu am tot cautat si nu am gasit alt subiect . De aceea l-am deschis ! Marea dilema a femeilor !

Inregistrat
    09.03.2010

Buuun,atunci pana apar si restul fetelor,hai sa incepem noi
    In primul rand parerea mea despre moda e cum zicea un intelept:Moda e cum ti-o faci tu.Ma imbrac cum imi spune ochiu'meu ca e ok,intai de toate.Apoi tin cont de parerea lui Iuby.Inainte de casatorie eram mereu pe tocuri si-n fustite...acum cu zgaiba de fica-mea dupa mine,nu prea,doar la ocaziiSunt undeva intre elegant-sexy-comod.Un pic de(,)decolteu,fustele la linia genunchiului,pantofii toti sunt cu toc inalt,imi plac si leggins(cred ca le zice colanti in Romania nu stiu sigur)asortati cu o bluza putin peste fund,si-o curea neparat lata,peste solduri...cam asa ceva.Astept alte pareri..
    "Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie...
    Traieste ca si cum ai muri maine...
    Iubeste ca si cum nimeni,nu te-ar fi ranit...NICIODATA."

Inregistrat
    18.12.2008

Citat Postat de Orhideee23 Vezi mesajul
    Buuun,atunci pana apar si restul fetelor,hai sa incepem noi
    In primul rand parerea mea despre moda e cum zicea un intelept:Moda e cum ti-o faci tu.Ma imbrac cum imi spune ochiu'meu ca e ok,intai de toate.Apoi tin cont de parerea lui Iuby.Inainte de casatorie eram mereu pe tocuri si-n fustite...acum cu zgaiba de fica-mea dupa mine,nu prea,doar la ocaziiSunt undeva intre elegant-sexy-comod.Un pic de(,)decolteu,fustele la linia genunchiului,pantofii toti sunt cu toc inalt,imi plac si leggins(cred ca le zice colanti in Romania nu stiu sigur)asortati cu o bluza putin peste fund,si-o curea neparat lata,peste solduri...cam asa ceva.Astept alte pareri..
    Da si eu zic la fel ca moda ti-o faci tu ! Eu una analizez de 15 ori cand iau un lucru mai intai trebuie sa imi stea bine dupa sa fie la moda ! Prefer foarte mult stilul casual simplu fara prea multe imprimeuri / curcubeuri ! Am o problema cu tocurile daca nu plecam cu masina never ever nu le-as pune in picioare si chiar ma amuz cand vad tinere in amiaza mare pe ditamai 15cm chinuindu-se sa mearga prin aglomeratia din oras . Am patit-o si eu odata cand eram plecati la plimbare si ajunsesem in alta tara Asa din plimbare in plimbare si aveam toculete care nu se pupau deloc deloc cu vizitatul unui oras bla bla ."Turismul" din ziua respectiva m-a luat prin surprindere si drept urmare nu am rezistat mult si mi-am cumparat balerini ))

Inregistrat
    09.01.2007

pot sa incep spunand ca ''nu tot ce e la moda e si frumos sau poate fi frumos dar sa nu te avantajeze''

eu la serviciu ma imbrac elegant, asa imi cere serviciu
    cand ies in oras ma imbrac casual
    intotdeauna caut ceva care sa-mi vina bine, chiar daca lucrul respectiv nu e in trend, daca mie imi place, mi-l iau
    panoramio
    picasa

[URL="http://www.weddingcountdown.com"]

Inregistrat
    18.12.2008

Citat Postat de Habib Vezi mesajul
    pot sa incep spunand ca ''nu tot ce e la moda e si frumos sau poate fi frumos dar sa nu te avantajeze''

eu la serviciu ma imbrac elegant, asa imi cere serviciu
    cand ies in oras ma imbrac casual
    intotdeauna caut ceva care sa-mi vina bine, chiar daca lucrul respectiv nu e in trend, daca mie imi place, mi-l iau
    Normal ca la servici te imbraci elegant daca asa se cere dar ce te faci cand "eleganteala" da in penibil . Elegant pentru multe persoane poate avea mai multe definitii : stil paiete , sclipici , culori semaforizate . Eu ador stilul office : camasuta , fustite cu talie inalta si conice ,sacourile casual . Pacat ca nu am un astfel de job ).Poate ca sunt exagerata dar eu fug de sclipisme , pietricele , bla bla ca dracu de tamaie))).
    Si ca un exemplu : am fost invitati la o aniversare intr-un pe o terasa restaurant. Hotarasem sa ma imbrac intr-o rochita simpla neagra cu o fundita mica cu rosu , alb si negru cu un umar gol si cu niste pantofiori albi cu negru cu toc micut .Nimic bling , bling , nimic lucios .Bun !!! Sa va mai zic ca am plecat pana la urma in pantaloni scurti , balerini si un maieu ? De ce ? šPentru ca toti prietenii nostri erau imbracati lejer : bermude , tricoul ... normal de strada ca tocmai aterizasem acasa dupa o zi de piscina si multi nu mai aveau timp sa ajunga sa se schimbe asa ca m-am conformat si eu sa nu apar mot desi nu stiam exact cum o sa vina ceilalti invitati care surpriza si ei erau la fel de lejer imbracati ! Deci m-am scos ) ... Aaaaaaa aparuse o tipa fandosita de m-am abtinut sa ii zic ca data viitoare cand vrea sa se mai eleganteasca seara si sa se machieze sa dea oglinda pe mod noapte ca asa poate observa si ea ca rosu, turcoazul , bejul , bleumarinul nu se pupa unul cu altul !!!

Pagina 1 din 20 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us